8 statečných

míčK již třetímu utkání se sepekovský dorost nakonec dostavil na hřiště do Netolic. Sepekovský dorost má od začátku sezóny potíže s počtem lidí, který musí doplňovat hráči ze starších žáků. Převážně s nimi tvoří 11 postů na hřišti. První zápas dorostenci odehráli na půdě Týna n./Vlt., kde lehli vysoko 8:0. O týden později, doma na poutě, se skoré zmenšilo o polovinu s Hlubokou n./Vlt.

Sobotní zápas se odehrál v deštivém počasí, v Sepekově tomu však nenasvědčovalo. Až příjezd k domácímu týmu ukázal, na jakém povrchu se bude hrát. Nutno ještě dodat, že dorostenci museli odjet v osmi lidech!!! Jelikož dva milevčáci, kteří už slíbili, že půjdou doplnit kádr, opět ukázali svoji neschopnost a… Nemá cenu rozebírat, kdo všechno neodjel do Netolic, ale rozhodně to takhle nepůjde dál! Na zápas byl vypraven autobus a jedno doprovodné auto.

Hřiště v Netolicích bylo silně podmáčené a rozhodčí byl přesvědčen, že se nebude hrát. Domácí a hosté však ano. Dle plánu Sepekova pouze jedna půle. Sepekovští nastoupili proti Netolicím tedy v poměru 11 : 8. Otázkou bylo, kolik dostanou Netoličtí míčů do sítě hostů. Domácí zkoušeli kombinovat po zemi, to jim však moc nevyhovovalo, protože přihrávku takřka vždy zastavila voda na hřišti. K míči se dostali Sepekovští, jenže pro jejich malý počet, míč končil většinou v soubojích nebo mimo. Domácí hráli po zemi a hosté vzduchem, tak jako vždy, takže tento terén jim „vyhovoval“. V 17. minutě byl zápas přerušen z důvodu silného deště. Čekalo se povinných 20 minut, co bude dál. Opět zvítězila převaha obou týmu nad rozhodčím, a tak se v zápase pokračovalo. Domácí hrozili ze všech úhlů, ale branka nepadla. Jejich střely končily v tyči, mimo nebo v rukách Mašiho, který tým výrazně podržel i v takto špatné účasti. První gól padl po chybě domácích. Domácí obránce dával malou domu brankáři, ale ta se zastavila na linii těch dvou a k míči se dostal dobře hrající Jirka Matěja, který rozvlnil síť! Nikdo tohle nečekal, že by Sepekovští byli ti, kteří budou vést. Radost samozřejmě byla. Tým podpořil hojný počet diváků, kteří museli právem zatleskat hostujícímu týmu. To se psala 24. minuta zápasu. Euforie vítězství trvala pouze 2 minuty, kdy domácí srovnali skóre na 1:1. Oba týmy se snažily, ale na podmáčeném hřišti to šlo stěží. V 35. Minutě udeřili domácí po chybě Romana Hyšky, který udělal tu samou chybu jako domácí. Malou domu, kterou zastavila voda a pro útočníka tentokrát nebylo těžké obstřelit Mašiho. Škoda. V posledních minutách se Sepekovští dostali na delší dobu k Netolickým, kde kopali dva přímé kopy, z kterých se nic nevytěžilo. Velkou šanci na srovnání měl tři minuty před koncem Matěj kotrba, který střílel zpoza vápna, ale mimo. To už Sepekov odehrával s dvěma zraněními. Romanovi Hyšků šlápnul protihráč při spadnutí na zem na ruku a Víťa Kubín si obnovil bolest léčeného kolene. Zápas tedy musel skončit z důvodu malého počtu hráčů za podpory zranitelnosti.

I v osmi lidech se Sepekov nevzdal a bojoval, ale se situací, která proběhla, to nešlo. Chvála jim! Otázkou nyní je, co bude dál? Jenom vítr ne…

Netolice – Sepekov 3:0 kontumačně (2:1) Goly: Matěja

Sestava: Mašek – Hyška, Baloun, Filipín, Kubín, Čunát, Matěja, Kotrba

2 Responses

1. Máchyč

To je velká bída…Je to celkem smutný a jestli jsou v týmu navíc hráči, kteří se bez omluvy nedostaví(i když to před tim slíbili), tak ti by se měli hodně stydět..Fotbal je týmová hra a to by si měli uvědomit..Nechat spoluhráče a trenéry v téhle situaci ve štychu je velká srabárna…

2. to je realita této kategorie už několik sezón … lidi prostě nejsou. a to nejen v Sepekově, stačí se podívat na týmy které hrají I.A – převážně se jedná o společenství dvou i tří týmů. ale s kým se můžeme spolčit my? – vše v okolí co umí kopnout do balónu, spolkne Milevsko a ještě maj málo.
    kluci jen se nenechat otrávit neúspěchy a bojovat o každý bodík. držim palce!