Ve finále poháru prohráli žáci s Jistebnicí

Na státní svátek 8 . května se hrálo finále okresního poháru starších žáků. Do finále se podle očekávání dostala dvě nejlepší mužstva soutěže a to naši žáci a žáci z Jistebnice.  Los rozhodl, že pořádajícím a tím pádem i domácím klubem bude Jistebnice, což pro domácí bylo takové menší plus z pohledu velice dobré podpory početné skupiny domácích fanoušku.

Obě mužstva se už v jarní části sezóny jednou střetla a to hned v prvním kole na hřišti Sepekova. V tomto utkání Sepekovu chyběli oba brankáři, ale jinak byli všichni hráči k dispozici. Naopak mužstvo Jistebnice mělo absence v útoku a to se také projevilo na jasné výhře domácích. Tentokrát se role obrátily, a to když k utkání nemohl odcestovat nejlepší, dlouhodobě nemocný, sepekovský útočník Tomáš Sláma.

Obě mužstva přivedl na hřiště rozhodčí Mihálik, který celý zápas odřídil bez jakýchkoli problémů. Na hřišti se odehrával vyrovnaný zápas a hned po 10 minutách hry došlo k vážnému problému pro Sepekov, když si Víťa Kubín poranil kotník a musel z celého zápasu odstoupit. Víťa na hřišti chyběl, což se i v zápase časem ukázalo, ale na druhou stranu je nutno říci, že i u mužstva domácích museli hřiště opustit kvůli zranění dva hráči, kteří nastoupili v základní sestavě. Šance na obou stranách byly téměř stejné, ale většinou zůstaly neproměněné. Ke změně stavu došlo až po půl hodině hry, když hosté předvedli dobrý přechod do útoku. Roman Hyška dostal míč za obránce, který doběhl, zatáhl do křídla a pěkným centrem našel Ivana Bambuškára a ten střelou z první z hranice vápna uklidil přes padajícího domácího brankáře míč do branky – stav 1:0. První poločas tímto skórem i skončil a dá se říci, že hosté byli v prvním dějství hry lepším mužstvem.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a výsledkem byla branka na 1:1, kterou dal útočník Novák. Dále se znovu odehrávaly šance na obou stranách. Za domácí zahrozil pravý obránce, když zahrával dva trestné kopy, za které by se nemusel stydět ani kdejaký hráč v mužské soutěži, ale dobře mířené kopy dvakrát Ondra Mašek dobře pochytal. Na straně hostů měl dobré příležitosti především Dan Smrčina, kterého domácí několikrát i ztrojovali, ale i přesto se svým průnikem dostal do dobré příležitosti, v rozhodujícím okamžiku trefil jen gólmana. To byl také důležitý moment ve hře Senekova. Následně platilo pravidlo ,,nedáš dostaneš,, ,to když ve druhém poločase velmi agilní domácí útočník Novák šel neohroženě za míčem a přetlačil v tom okamžiku nesprávně důrazného Ondru Maška a míč dostal do sítě hostů – stav 2:1. Znovu po tomto gólu hrozil hostující Dan Smrčina. Vypracoval si dobrou příležitost ke skórování, ale štěstí stálo na straně domácího gólmana. Domácí výsledek udrželi a zvítězili, za což jim patřil pohár pro vítěze okresního poháru starších žáků. Žáci Sepekova tedy obsadili 2. místo, za které jim předal funkcionář okresního svazu pan Peklo menší pohár a pěkný míč.

Naši žáci ale i tak zaslouží pochvalu za předvedenou hru a bojovný výkon. Mužstvu Jistebnice gratulujeme.

Jistebnice – Sepekov 2:1 (0:1) branky: Ivan Bambuškár

Sestava: Ondra Mašek – Adam Hlavín,  Martin Filipín,Ondra Mašek, Víťa Kubín  – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Filip Doubek – Adam Čunát, Ivan Bambuškár, Roman Hyška  Střídali: Lukáš Filipín, Víťa Čunát , dále do hry připraven: Lukáš Cihlář

1 Response

1. Děkujeme za gratulaci. Velmi hezký článek. Myslím, že utkání se muselo divákům líbit. Předvedli jste velmi dobrý výkon a přispěli tak k dobré úrovni utkání.