Bez ženicha a bez bodu

14123492_1257168884316970_406604521_o

K druhému mistrovskému zápasu se sepekovské Áčko vydalo v sobotu 20. srpna do Kestřan. V prvním kole se Sepekovští potkali s nedalekými Chyškami. I přesto, že v první půli byli jednoznačně lepší domácí, a to na všech postech, tak tento match skončil nerozhodně – 1:1. Branku za domácí Sepekáře vstřelil Martin Tupý. A právě ten se v den dalšího zápasu ženil. Nemohlo se tak počítat ani s Janem Bolkem, který zcela pochopitelně, musel podpořit svého dlouholetého kamaráda.

A tak se po čtvrt na čtyři vydalo mužstvo ze Sepekova směrem do Kestřan ukázat, že i v jiné sestavě, než hrálo s Chyškami, se dá sehrát bojovný a zajímavý fotbal. Jenže po vyzvednutí dvou hráčů cestou z Milevska, začal autobus nějak zlobit a muselo dojít na výměnu. Nakonec celá posádka odjela jiným autobusem v cca 15:45 hodin. Mančaft se dokodrcal k fotbalovému areálu za 3/4 hodiny. I tak se dala stihnout veškerá příprava pro zápas. Na některých postech se musela udělat změna vůči chybějícím hráčům. Lavička hostů byla plně nabitá hvězdami – Jan Mácha, Lukáš Kosobud a Lukáš Hadáček.

Zápas začal hned tlakem domácích v hostujícím vápně, kde ve velkém chumlu, naštěstí nepadl gól. Hosté poté hru vyrovnali a dali si více záležet na plnění úkolů na svých postech. Nicméně o chvilku později, přesněji v 8. minutě, se domácí útok valil na Michala Doubka. Jejich konečnou střelu však bravurně koleny vyrazil. Hosté začali ještě více makat, ale jejich produktivita končila na těle soupeře. Dva ze střetů si vyžádal vteřinové odstupy z hrací plochy kvůli krvácení z nosu. To Sepekáře nabudilo. Dostávali se více dopředu a z jedné kombinační cesty, se po přihrávce od Jardy Hadáčka, dostal k míči Lukáš Hlavín, který pálil levou nohou těsně vedle brány. Dle světelné tabule to byla 11. minuta. Hra se časem vyrovnávala a šance na branku přibývaly, jak u hostů, tak u domácích. Jedna z výrazných byla ve 23. minutě, kdy dobíhající hostující hráč pálil “takříkajíc” do prázdné brány. Jenže tento kop pohotově vychytal Doubek, který měl stále dobře pokrytý svůj prostor. O pět minut později šli do šance hosté, kdy po přihrávce kapitána Jana Staňka na Jardu Hadáčka, který střílel z úrovně velkého vápna na bránu. Domácí brankář ale hrací balon vyrazil nad branku a následoval roh, z kterého hosté nic nevytěžili. První poločas se odehrával v bojovnosti na obou stranách. Chybělo to základní – vedoucí branka.

Druhou část zápasu nechtěli Sepekovští odstartovat jako tu první. Jenže opak byl pravdou. Domácí se na hosty vrhli se vší parádou a “smrdělo” to gólem. Tlak byl větší než v poločase a hosté se spíše hledali. Jednu z velkých šancí, kterou hráči z Kestřan promarnili, byla ta, kdy jejich útočník si zpracoval míč na malém vápně a naštěstí byl tak levý, že míč poslal nad bránu. Neuvěřitelné. Bojovnost a agrese se zdvojnásobila, emoce šly výše. To se podepsalo i na vážnosti hlavního sudího, který po stížnosti hostujícího trenéra, musel Petrise vyloučit za plot. A tak roli nápovědy převzal asistent Lukáš Kosobud. Do konce zápasu bylo ještě dlouhých 35 minut. Přitvrdilo se i na důrazu a začaly padat karty. Jen ty žluté, ale můžeme být rádi, že po dalším faulu na druhou žlutou, zůstal Lukáš Hlavín s napomenutím ve hře. V 72. minutě to přišlo. Vedoucí branka pro Kestřany. Sepekáři ale hlavu nesklonili a dál bojovali. Z jejich příležitostí mohli i vyrovnat, či pak přidat vedoucí branku, ale nestalo se tak i po prostřídání. Tři minuty před závěrečným hvizdem měl velkou gólovku na noze Pavel Novák, který bohužel balon nasměroval mimo ocelovou konstrukci.

Domácí zvítězili. Zda oprávněně, o tom se může jen polemizovat. Hosté bojovali. Ukázali, že i s touto sestavou se dá hrát. Celý mančaft děkuje i za doprovod fanoušků.

Škoda nezisku bodů. Věřme, že další důležité body do tabulky připlují o následujícím víkendu. Netradičně v neděli od 17. hodin na sepekovském stadionu, za vysokého slunečního svitu, se těší  “A” tým!

P.S.: Tupajsovi přejeme šťastné a spokojené manželství. 🙂

Kestřany – Sepekov   1:0 (0:0)

Sestava: Doubek – Palus, Kosobud M., Novák P., Hlavín A. – Koutník M., Hadáček J., Kašpar, Hlavín L. (Kosobud L.) – Staněk, Sláma(Hadáček L.)

Trenér: Marti Petr

Hráč utkání: Kašpar David