Kostelec zdolán!

Pokud bychom hledali tým, na který to Béčku vyloženě nejde, byl by to Kostelec. V historii novodobých střetnutích Rezerva s Kostelcem neuhrála ani bod, a tak výprava 12cti hráčů neskýtala velkou naději. Bohužel se právě proti lídrovi tabulky sešel termín A i B proti sobě, tudíž bylo pro obě mužstva těžší složit sestavy.

Na zápas byl delegován sudí kvalitativně přesahující i pískající okres tedy P. Pávec. Na utkání to bylo znát, hrál se tvrdý zápas, místy opět „hokejový“, přesto v únosných mezích. První minuty patřily Kostelci. Hosté hráli v bloku mezi velkým vápnem a půlkou a vyčkávali na brejkové situace. Kostelec se snažil kombinovat převážně přes pravou stranu, poté přešel na nákopy za obranu, ale ani jedna cesta nevedla k vážnějšímu ohrožení Cihlářovy brány. V 17. minutě udeřilo na druhé straně, kde se prosadil Lukáš Kosobud. Domácí začali v rozehrávce ještě více chvátat, ale přes kompaktní blok se nedostávali. Jindy velmi produktivní Jakub Suchan se přes výborně bránícího Marka Volfa nedokázal prosadit celý zápas. V 38. minutě po pěkné kombinaci na pravé straně přidal po přihrávce Jirky Doubka druhý gól Lukáš Kosobud. Kostelec byl v tu dobu značně nalomen, bohužel ho na koně dostal nešťastný gól po náhodném odrazu, kdy domácí Dante vstřelil bodlem kontaktní branku. Konec první půle se tak dohrával v režii Kostelce, který však již vyrovnat nestačil.

Druhá půle začala pro hosty katastrofálně. Prakticky z rozehrávky si našel balon znovu domácí Dante, který po nedorozumění obrany zakončoval do prázdné brány. Sepekovští nesložili zbraně a nadále se snažili být aktivní. V 48. minutě po dlouhém autu a prodloužení hlavou Lukáše Kosobuda zakončoval Jirka Doubek akrobaticky krásně pod břevno. Zápas měl velké tempo, které vydrželo až do konce. Na konečných 3:3 srovnával domácí Panec, který se k míči dostal po sérii odrazů a levou nohou obstřelil gólmana Cihláře. Poslední velkou šanci zápasu měl Jirka Doubek, jenž se v pádu snažil usměrnit centr do vápna, avšak k jeho smůle stečoval balón jen do míst, kde stál domácí gólman.

O výsledku tak rozhodovaly penalty. Domácí hráči neproměnili dva pokusy, za hosty se mýlil jen Šťastný a tak si bonusový bod připsalo sepekovské Béčko.

Hosté předvedli vynikající výkon zejména v obranné činnosti, kde se zapojovalo všech 11 hráčů a nedovolili domácím větší počet zakončení.  Navíc se prosadili oba dva útočníci gólově.

Kostelec – Sepekov B  3:4 np.
Góly: Kosobud L. 2x, Doubek Jiří

Sestava:
Cihlář – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – Koutník L., Mácha, Kašpar, Koutník M. – Kosobud, Doubek J.

1 Response

1. Máchyč

Za tento zápas jednoznačně pochvala pro celý mužstvo…Snad by to takhle mohlo fungovat i teď v neděli proti našemu dalšímu ,,oblíbenému sokovi´´ z Hrazánek..:) A když vynecháme i ty brutální kiksy jednotlivců před obdrženými góly tak to bude dobrý…:)