Záhoří - Sepekov

Mistrovská kocovina

Po nevydařeném derby s Božeticemi, kdy domácí rezerva prohrála 1:0, jela uplynulý víkend k venkovnímu utkání do Záhoří. Zdejší Béčko hraje domácí zápasy velmi dobře, naproti tomu Sepekovští nemohou nalézt loňskou formu.

Úvodní minuty patřily domácím. Ti přikovali hosty před jejich vápnem, do kterého posílali jeden nebezpečný centr za druhým. Několik slibných šancí však nedotáhli k brance a tak udeřilo na druhé straně. Ve 20. minutě přesně zamířil Michal Koutník a potěšil tak dva sepekovské fanoušky, 0:1. Domácí tým byl kombinačně na vyšší úrovni, hosté se snažili dohnat fotbalové umění důrazem a poctivou hrou. Ve 38. minutě to bylo již o dva góly. Havlíček zatáhl míč do vápna, poslal polovysoký centr před bránu, kde si ho našel znovu Michal Koutník, který stehnem zapsal i druhý zářez, 0:2. Tento výsledek vydržel do konce první půle.

Po změně stran domácí prostřídali sestavu a jejich hra se zpřesnila. Byli to však hosté, kdo odskočil na tříbrankové vedení. V 57. minutě rozehrál akci Honza Mácha, Jirka Doubek přihrál na volného Havlíčka, který do protipohybu gólmana zvýšil na 0:3. Zdálo se, že je zápas rozhodnutý. Po nenápadné akci však domácí tým snížil. V 63. minutě nacentrovali domácí za obranu na útočníka, který ač v evidentním ofsajdovém postavení přihrál před bránu na spoluhráče, jenž Maška prostřelil. K překvapení všech si v kruhu stojící rozhodčí Kalina nenechal poradit lajnovým rozhodčím a přes jeho signalizaci se rozhodl gól uznat, 1:3. Pro Záhoří byla tato situace jako živá voda. Za nedlouho po prvním gólu přidali druhý. V 70. minutě po autovém vhazování napřáhl domácí hráč a trefil vnější šajtlí na zadní tyč, 2:3. Hosté se v této fázi hry takřka nedostávali s míčem za půlku. Paradoxně to byl vlastní rohový kop, kdo rozhodl o dělbě bodů. Hosté se natlačili do vápna, odkud odvrácený rohový kop sebral domácí útočník a ve spolupráci se svým útočným parťákem vycvičili trojici bránících hráčů Sepekova. Nutno podotknout, že se jednalo o parádní gólovou akci, 3:3. Aby toho nebylo málo, před koncem zápasu ještě domácí trefili tyč.

Po konci utkání došlo na tradiční penalty. Domácí byli neomylní a proměnili všech 5 penalt. Za hosty se mýlil Hait a tak dva body zůstali v Záhoří.

Sepekovští inkasují velké množství laciných gólů. Napravit tuto reputaci se pokusí již tento týden, kdy v sobotu zavítají na hřiště Čimelic.

Záhoří B  –  Sepekov B  3:3  (0:2)  Goly: Koutník 2x, Havlíček

Sestava: Mašek – Šťastný, Novák, Hrych, Hlavín A. – Koutník M., Mácha, Kosobud, Hlavín L. – Havlíček, Dědič

Průběžně střídali: Dušek, Hait, Doubek