MRAZIVÉ ROZLOUČENÍ

skola_hristeI dorostenci završili svoje putování podzimní sezónou. Rozloučili se na domácí půdě před 40-ti členým publikem a přivítali společenství týmů Dřítně B a Vodňan B.

Již od začátku zápasu se rodili šance na obou stranách. Tu co zařídil Čunát po svém úniku na pravé straně s následným centrem do vápna, nikdo nezužitkoval z dobíhajících domácích hráčů. Ukázali se i hosté, ale ze svých možností pouze vyprodukovali zakončení mimo bránu nebo excelentně zabodoval Maši na svém postu! A v 11. minutě to přišlo. Po ztrátě míče na půli běžel sám hostující hráč Moudrý na branku, přičemž ho nikdo nedokázal zastavit. Střelu nakonec tečoval domácí obránce Stehlík. Přesto byli domácí lepší týmem, který tvořil celkem pěkné kombinace v různých částích hřiště. Co je to platné, když z kopu (po předchozím faulu před vápnem) proměnil pěkně do šibenice Stulík na 0:2. Dorostenci se snažili co nejdříve snížit stav. Nepomohla ani šance po ofsajdu, kdy z Balounovy rozehrávky na Matěju, který přihrál na Čunáta, jenž pálil jen do brankáře. Po chvíli i Kotrba. Nechyběl ani tradičný bojovník Matěja, který po souboji o míč ukázal, že může též hrozit ze svého postu. Střelu těsně nad břevno vytáhl hostující brankář. Ač Sepekovští byli lepším týmem na poli, bohužel Baloun, Hyška, Čunát, ani Koutník nedokázali proměnit do půle snižující gólovku. Navíc šest minut před koncem první 45-ti minutovky inkasovali dorostenci další gól. Hosté tak zvýšili na 0:3.

Pokud chtěli domácí alespoň remizovat, museli rychle něco vymyslet během 2. půle. Tomu jim byla k nápomoci penalta, kterou neproměnil Koutník. Balón vysoko nad bránu asi jako tenkrát Kašpi v Týně nad Vltavou. A tak se hrálo dál. K další bombovce se dostal Kotrba, který si sám obehrál hostujícího obránce, ale svatyni neproměnil. Ani Čunátova střela z voleje, vytáhnutá nad bránu, nerozvlnila síť. Po rohu hlavičkoval pouze Filipín. Jasnou branku od přihrávky Čunáta mohl dát Honza Mašek, ale i ten poslal míč do rukou brankáře. Konečně v 66. minutě snižují Sepekáři na 1:3. Pěkná kombinace na středních postech, z nichž se míč dostal k nohám Koutníka, který s přehledem proměnil. Hned za chvíli mohl stejný střelec rozvlnit síť, po svém samostatném nájezdu na bránu, ale dělovku vyrazil hostující brankář mimo konstrukci. A tak v 71. minutě udeřil hostující Novotný, který prošel i domácí obranou a parádně rozvlnil síť. To bylo naposled, co se hnula v podzimní části síť, v Sepekově. Zápas se už odehrával v poklidu a nebyl ani náznak nějakého snížení ze strany domácnících.

Sepekovští dorostenci se v této půlsezóně hodně trápili. Ale i přes jejich nízký počet, si v nějakých zápasech dokázali vytvořit ukázkové šance, bojovali…