Na úvod remíza

K prvnímu jarnímu utkání se v sobotním odpoledni postavil i tým Béčka, který na 16. hodinu zavítal do Čimelic, kde se očekával velký boj o výsledek. Tomu odpovídala i účast z pozice hostů – 15 hráčů k dispozici. Sepekov na první příčce, Čimelice na druhé – obě mužstva dělila od sebe čtyři body. Taková byla bodová bilance před prvním hvizdem tohoto zápasu.

Už od úvodu se pod vedením pana Kaliny, hrál bojovný fotbal na obou stranách. Každý se chtěl poprat o konečný výsledek. Až ve 14. minutě se měnilo skóre na 1:0 pro domácí. Čimelický útočník se prodral až k velkému vápnu hostů, odkud střílel na Procházku. Ten však bravůrně vyrazil míč na roh. Z rohové kopu padl onen míč do sítě hostů po nedůrazu ve vápně. Tlak u Sepekovských i po prohrávajícím stavu stále nepolevoval. Míč však vždy ztratili po individuálních chybách nebo nepřesnostech. Velmi pěkná situace byla k vidění ve 24. minutě z levé strany, odkud byl balón přemístěn na pravou stranu, kde byl rozběhnutý Hlavín Lukáš, který se mohl řítit sám na bránu. Ale míč si moc předkopnul, a tak akce skončila. O čtyři minuty později už se radovali hosté a vyrovnali na 1:1. Kosobud Lukáš poslal míč na rozběhnutého Himla, který na poslední chvílí střílí z úhlu do brankové sítě. Hrálo se opět na novo a čekalo se, kdo opět vstřelí vedoucí branku. To se mohlo stát ve 39. minutě, kdy hostující Novák zfauloval před vápnem Čimelického hráče. Následná střela však šla těsně nad bránu, a tak stav se nezměnil pro tuto chvíli. Tři minuty před poločasem posouvají Sepekovští skóre zápasu víš. Kapitán Jan Mácha centroval na útočícího Himla, který po lajně zatáhl míč, následně zacentroval do malého vápna, kde už s poklidem dorazil míč Doubek. Stav 1:2 pro Sepekovské nemusel vydržet dlouho. Ve 44. minutě fauluje Novák ve vápně a nemohlo nic následovat, než penaltový kop. Soupeř však velkou příležitost nevyužil a zahodil svojí šanci vysoko vedle brankové konstrukce.

Po 15-ti minutové přestávce se opět mužstva sešla na trávníku, aby se porvali o výsledek. Sepekovští chtěli zvýšit počet branek, naopak Čimeličtí srovnat a ještě lépe vyhrát o vedoucí branku. Již ve 47. Minutě si sám před vápnem zpracoval míč Hlavín, který však následnou střelou mířil mimo. Další parádní příležitost zvýšit na 1:3 se ukázala v 53. Minutě, kdy Himl nasměroval na Haita balón. Ten dával centr z poza rohu do houfu před bránu, kde stojí i Hlavín. Sám před bránou zazmatkoval a míč poslal do rukavic brankáře. V 59. minutě hosté svěšují hlavy dolů a přemýšlí, kde se stala chyba. Opět po nedůrazu, tentokrát na vápně, prostřelil několik hráčů domácí Gottfried a srovnal stav na 2:2. Tento stav se nezměnil ani po kompletním prostřídání většiny hráčů z pole, ač byly nějaké příležitosti, jak u domácích, tak i u Sepekovských. Následovali tedy penaltové rozstřely, v kterých byli bohužel úspěšnější Čimelice. Branky proměnili Himl a Cihlář, naopak Procházka, Hrych, Havlíček a Dušek neuspěli.

Béčko nakonec může být rádo, že ubojovalo alespoň bod z remízy – mohli však vyhrát, ale i prohrát! Odměnu za vítezství tentokrát nedostali od patrona zápasu, ale v příštím zápase se Smetanovou Lhotou, kdy je v roli i sud Plzně se může vše změnit.

Budeme proto rádi, když nás přijdete podpořit k vítězství.

Čimelice B – Sepekov B   3:2 (1:2)  Góly: Himl, Doubek

Sestava: Procházka – Novák, Dušek, Volf, Šťastný (Hrych) – Hlavín (Dědič), Mácha (Mička), Kosobud, Hait – Doubek (Cihlář), Himl (Havlíček)

Hlavín Adam byl vystřídán po 15-ti minutách z důvodu zranění.