Nečekaně velké skóre zápasu!

img_20161023_111423-kopiePodzimní sezóna v Sepekově se chýlí ke konci a tomu odpovídá i povrch trávníku na hřišti, pokud se to dá tak nazvat. Ranní mlha, teplota nízká, první tým v tabulce dorostu v očekávání. Tak vypadal začátek nedělního dopoledne osmého zápasu z 10-ti v sepekovském dorostu. Není nutné zmiňovat, že dorostenci se od začátku potýkají s rapidně nízkým počtem hráčů v týmu. Změna nebyla též. Devět hráčů vč. jednoho staršího žáka Cihlíka. K utkání se nastoupilo se čtvrt hodinovým zpožděním. Hlavní rozhodčí si nejspíše trošku pospal. Beztak chtěl dokoukat ranní pohádku… Svoji roli ale zmáknul na jedničku!

Zápas začal, a kdo by čekal, že hosté ze Zlivi namícháni s Olešníkem, budou Sepekovské přehrávat, se mýlil. Od hvizdu píšťalky, z úst hlavního, se hrál bojovný a vyrovnaný fotbal. Na hřišti spíše vynikali domácí, než tým, který se v tu chvíli držel na 1. místě. A právě ti měli v 9. minutě vyloženou gólovku. Průnik Matěje Kotrby po své pravé straně až ke straně vápna, následná přihrávka před bránu, kam běžel na brankovou čáru samotný Roman Hyška. Stačilo nastavit nohu a byl z toho vedoucí gól. Nicméně to se nestalo, protože míč pouze prolétl a nikdo se ho nedotkl. A tak ve 12. minutě udeřili hosté, kdy využili špatnou domluvu v zadních řadách domácích s Mašim. Odražený míč se dostal k hostujícímu Nečasovi, který pálil do prázdné brány. Hra byla stále aktivní a bylo se na co koukat. Další z akcí, ze které mohli dorostenci něco vytěžit, bylo Kotrbovo „šmrdolení“ se s míčem před vápnem, jenž následnou střelu poslal těsně nad bránu. A nyní přišla ta chvíle na vyrovnání. 22. minuta, hosté kopali rohový kop, po kterém měli štěstí Sepekáři. Konkrétně Jirka Matěja, který si balón, v neustálém tlaku, vedl u nohy na hostující půlku. Kde pak výborně přihrál na volného Hyšku, putujícího na středu hřiště, který postupoval sám a následně obstřelil brankáře z pravé strany. 1:1. Ani se dorostenci nerozkoukali a o dvě minuty později vedli hosté, po nedůrazu hráčů u autového vhazování, 1:2. Opět nedůraz zálohy a obrany, kde nechali samotného hráče a Sepekovští tekli 1:3. Ve 30. minutě udeřili na snížení stavu domácí. Po faulu na Hyšku, sedm metrů před vápnem, se k přímému kopu postavil kapitán mužstva Vojta Baloun, který se nemýlil. Ve 41. minutě byl zápas zastaven z důvodu těžkého zranění kolene u soupeře. Uklouznutí, křupnutí, odnos na nosítkách a následné přivolání rychlé záchranné služby z Tábora, kam byl posléze hráč převezen. Ani nebylo na povrchu hřiště, že by se tam sanitka otáčela… s nastavením čtyř minut byl poločas odehrán, přičemž domácí srovnali na 3:3 díky Hyškovi, ale hosté ještě stačili navýšit skóre o dvě branky. Poločas tedy 3:5.

Do druhé půle Sepekáři vstoupili s nadějí vstřelit pár branek navíc, udržet hratelnost mezi sebou a třeba i vyhrát. Hra k tomu sice odpovídala, ale stav zápasu ne. V 50. a 66. minutě už hosté vedli nad domácími o čtyři branky .  Dorostenci ale stále bojovali a ukazovali, že i v devíti se dá hrát fotbal! Na 4:7 se dostali Sepekáři hattrickem Romana Hyšky. Centr od Kotrby do vápna, kde v dorážce střelec rozvlnil síť. Minutu před koncem tohoto zápasu snížil konečné skóre na 5:7, Roman Hyška.

Ten, kdo se přišel podívat, ale hlavně povzbudit Sepekovské dorostence, jistě dají za pravdu, že to byl nejlepší zápas podzimu. Kluci na všech postech bojovali a zasloužili si určitě vyhrát. To co předváděl hostující mančaft, nebyl rozhodně tým, který by měl korunovat na prvních příčkách tabulky.

Děkujeme tímto všem, kteří podpořili dorostence z posvátného balkonu. Dále těm, kteří byli k nápomoci u zraněného hráče do příjezdu ZZS. Příště tým odjíždí už v sobotu do Jankova, kde jsou v očekávání body.

Sepekov – Zliv+Olešník 5:7 (3:5)              Branky: Hyška 4x, Baloun

Sestava: Mašek – Baloun, Stehlík, Hyška, Filipín – Čunát, Kotrba, Matěja – Cihlář