Obrat ve druhém poločase!

Netradičně v sobotu odehrálo své další utkání III.třidy Okresní soutěže Sepekovské Béčko. K zápasu přicestoval soupeř z Mirotic. Nejprve se zdálo, že soupeř bude mít problém složit jedenáctku statečných, nakonec bylo hostů více než domácích. Mirotice patří k velmi důrazným soupeřům o čemž se i v tomto zápase přesvědčili Sepekovští.

Úvod zápasu byl pro Sepekovské jako z hororu. Již ve 3. minutě hosté zužitkovali přečíslení na pravé straně, odkud centrovaný míč uklidil na zadní tyči Kálal, 0:1. Pro domácí tým to byla studená sprcha. Sepekovští se snažili kombinovat po zemi, rozehrávat balóny do stran a tlačit se do vápna. Jejich snaha však mnohdy končila nepřesností. Ve 20.minutě to byli opět Mirotičtí, kteří se po kombinaci před vápnem a dobré přihrávce na střed hřiště dostali do sólového zakončení, kterým Hřebejk nepohrdl a uklidil míč k tyči, 0:2. Domácí mohli prohrávat dokonce o tři branky, proti však byl Procházka, který dobrým zákrokem zabránil ve skórování mirotickému záložníkovi. Z nenápadné šance na druhé straně přišlo snížení. Ve 41. minutě se dostal k zakončení Dědič, který nejprve trefil břevno a poté dokázal dotlačit míč do branky, 1:2.

Druhé půle již byla pro domácí tým o poznání veselejší. Ve 47. minutě se k odraženému míči dostal Havlíček, který ho lobem trefil přesně na zadní tyč, 2:2. V 50. minutě již domácí vedli. Důraz prokázal ve vápně Lukáš Hrych, který dokázal v soboji s brankářem dotlačit míč do brány, 3:2. Hra se po těchto gólech uklidnila a vyrovnala. Domácí se soustředili na poctivou defenzivu, hosté se snažili proniknout do vápna hostí dlouhými centrovanými míči. Po dobré kombinaci hostí postupoval sám na brankáře hostující útočník, kterého ve vápně srazil gólman Procházka. Následovala penalta, kterou mirotický útočník namířil vedle. Poté měl stoprocentní šanci hostující zlý muž sestavy Mikulášek, jenž sám před odkrytou bránou pálil nad. Co se nepovedlo hostům, zvládl kapitán Mácha, v 82.minutě pojistil výhru gólem na 4:2.

Domácí nepředvedli úchvatnou podívanou, ale snahou o kombinační fotbal, bojovností a důrazem si došli zaslouženě pro tříbodový zisk.

Sepekov B  –  Mirotice  4:2  (2:1)   Goly: Dědič, Havlíček, Hrych, Mácha

Sestava: Procházka – Šťastný, Novák, Hrych, A. Hlavín – J. Doubek, Mácha, Himl, M. Koutník – Dědič, Havlíček

Průběžně střídali: Mička, Bočan