Povedená sobota u B-týmu

Sobota, 14. května, čas 10:15, celkem pěkné počasí. Kdo by to byl čekal, když mělo pršet. Nakonec svítilo sluníčko a zpříjemnilo tak netradiční sobotní dopoledne pro další utkání III. třídy. Již po třetí v sezoně 2015/2016 se proti sobě postavili Sepekov a Smetanova Lhota. Tentokrát se match odehrával na trávníku Smetanky. Hřiště celkem pěkné, co se týče tvrdosti, nějaký ty hrboly, ale hrálo se už i na horších površích. Sepekovské Béčko se sešlo v počtu 15-ti zkušených hráčů, navíc ještě dva odjeli reprezentovat svoje líšnické družstvo v hasičské soutěži. Nikdo však nemohl tušit, že se na mistrovské utkání nedostaví 20-ti letý rozhodčí, který rázem vše zkomplikoval. Otázkou v tu chvíli bylo, kdo se ujme role rozhodčího. Nikomu se nechtělo, nakonec se však ukázal jediný odvážlivec z Áčkovského týmu Smetanky,že bude řídit toto utkání. Ukázalo se ale, že Smetanka nemá ani „blbou“ píšťalku. Našla se jen píšťalka na psy. Je dobré připomenou hlášku kapitána Sepekova: „Tvl, to když zapíská, tak přivolá všechny psy z vesnice.“ Nyní už se jen mluvilo o tom, jak zápas asi dopadne. Nakonec to nebylo vůbec špatný od laika rozhodčího. Ale popořadě. Dosti bylo úvodu…

První půle zápasu začala místo 10:15 hodin, asi v 10:40. Čas utkání běžel. Sepekov vlétl na Smetanku se vší parou vpřed. Od prvních vteřin držel míč u nohou a ukazoval, že dneska chce získat důležité 3 body do tabulky. Vytvářela se jedna přihrávka za druhou a bylo vidět, že Sepekov se snaží vykouzlit nějakou tu správnou příležitost na vedoucí branku. Domácí to s klidem umožňovali hostům, a tak cca v 7. minutě přišel trest pro domácí družstvo – po Máchově přihrávce mezi beky na Doubka. Doubek se „řítil“ na brankáře, ale byl zastaven ve vápně a nemohlo následovat, nic jiného než v každém sepekovském zápase, tedy tradiční pokutový kop. K tomu se postavil zkušený penaltový střelec Michal Koutník. V hlavě měl myšlenky srovnané, a tak s klidem penaltu proměnil placírem doleva a připisuje si na své konto již pátou jarní pencli. Sepekov vedl o branku. Hrálo se dál. Naše Béčko vyvíjelo neustálý herní tlak na domácí a šancí přibývalo. Například, jak Mácha měl střílet kousek před velkým vápnem, ale radši nahrál míč na Koutníka M., který byl v ofsajdové pozici. Tím to skončilo. Nebo další šance – přihrávka z obraného pásma na Koutníka M., který vyslal Máchu do brankové příležitosti, ale mičudu vpálil do hráče. Velice pěkně kopnutý roh od Máchy směřující na Kosobuda, nakonec skončil na hlavě Doubka, ale ten balonem trefil brankářovy rukavice. Domácí vyložené šance neměly. Jejich nápady končily v ofsajdu nebo přihrávkou do neznáma. Sepekov stále makal a chtěl navýšit stav. To se podařilo v přibližném čase 25. minuty. Centr od Máchy z pravé strany se dostal do malého vápna, kde způsobili rozruch trio Hait, Kosobud, Bočan, až byl míč poslán od Bočanových nohou k Michalu Koutníkovi. Ten prostřelil šajtlí střed brány a přepsal skóre na 0:2. Další ukázkové střely končily mimo bránu. Ať už od Kosobuda, Máchy nebo Koutníka L.. Celý sepekovský tým se zapojoval do hry, snažil se dále hrát, udržet stav zápasu a nikterak nezhoršovat osobní kontakty v soubojích. Je fakt, že některé situace se nepovedly, ale vše bylo včas uhašeno.

45 minut uplynulo celkem rychle a následovalo 15 minut odpočinku a regenerace.

Do druhého poločasu vběhli hosté opět s velkým nasazením a tlakem, aby nedovolili soupeři dát příležitost ke změně stavu. To se dařilo bravurně se vší parádou. Orientačně v 55. minutě se stav změnil. Kosobud získal míč, následně nahrál na Doubka, který zpětně balon vrátil k nohám Kosobuda. Ten z první vyslal do boje mezi obranu Michala Koutníka, který využil nedorozumění a zaváhání stoperů. Dostal se tak do gólové situace, kterou proměnil. Opět šajtle, tentokrát doprava okolo brankáře. Sepekov vedl hattrickem!! Následovalo prostřídání hráčů, jak v domácí, tak v hostující sestavě. Hrálo s šancemi nejen na domácí branku, ale i častěji na tu hostující. Zbyňka Cihláře nic nepřekvapilo a skvěle držel nulové skóre ve své síti. Zvyšovat se mohlo stále, ať už Bočan nebo Havlíček, ale oba pálili vedle. Nakonec v cca 75. minutě byl vyslán za obranu střídající Lukáš Hlavín, který od půle hřiště běžel sám na bránu a změnil stav zápasu na 0:4. Toto byla už druhá akce Hlavína – tentokrát šťastnější. Hra byla stále nahoru dolu, ale u Sepekovských byl vidět větší klid, a že zápas mají pod kontrolou. A pomyslnou třešničku, zároveň takříkajíc „bůra“, obdržela Smetanka v 87. minutě. Kosobud přihrál Koutníkovi L., který násadně postupoval s míčem až k vápnu, kde mezi obránce sehrál kapitánovi mužstva. Ten se nemýlil a obstřelil golmana, který neměl šanci. Kapitán Honza Mácha zvýšil a zakončil skóre zápasu na 0:5.

Rozhodčí zvládl svoji úlohu a celková produktivita zápasu byla v poklidu. Závěrem domácí sice přitvrdili na svých postech, ale vedlo to jen k získání mnoha žlutých karet.

Napsal se zápis na papír, orientačně časy branek a jelo se domu. Béčko si tím nádherně rozjelo sobotní den, který řádně zapili na posezení k příležitosti oslav 30. narozenin třech zkušených matadorů B-týmu – Petra Dědiče, Lukáše Kosobuda a Jana Máchy. Ještě jednou přejeme za všechny jen to nejlepší do dalších let!

Sepekov bral body celou hrstí a už se nemůže dočkat dalšího utkání, které se odehraje s Vojníkovem na domácím plácku. Sobota od 17 hodin. Důležitý zápas v mnoha směrech. Ve hře nejsou jen body, ale i…

Těšíme se na Vás a děkujeme za podporu při zápase,

B-tým

AFK Smetanova Lhota B – TJ Sokol Sepekov B   0:5 (0:2)

Branky: Koutník M. 3x, Hlavín, Mácha

Sestava: Cihlář – Sláma, Novák M. st., Bočan (Hlavín), Hrych – Koutník M. (Mička), Mácha, Koutník L., Hait (Volf) – Doubek (Havlíček), Kosobud

2 Responses

1. Máchyč

Koutňas ty se rozepsal…Asi si měl při psaní tohohle článku srovnané myšlenky jak při zahrávání penalt..:) Jinak jak si správně napsal, náhradní rozhodčí z řad domácích byl úplně v pohodě a měl zápas pod kontrolou na rozdíl od některých svých kolegů..Doufám,že podobný herní výkon předvedem i následující sobotu a že to opět bude stačit na body…Za všechny tři ,,třicátníky´´ děkuju mužstvu za účast a za pěkné dary…Dobrá parta..To je to hlavní..:)