Trápení s posledním

K poslednímu zápasu sezóny 2016/2017 vycestovalo sepekovské A mužstvo na hřiště do vzdálené Štěkně. Domácí tým měl před tímto utkáním jistotu předposlední příčky v tabulce, to Sepekovští se v případě vítězství mohli posunout před Chyšky.

Utkání se odehrávalo za perného počasí na vyschlém a popraskaném hřišti, které je navíc nadměrně široké. Na oba týmy navíc čekalo po zápase závěrečné posezení na oslavu konce sezóny a tak se hrálo utkání okresní úrovně. Do první šance se dostali domácí, kteří po rychlém protiútoku dostali míč z pravé strany na levou, kde zakončoval štěkeňský hráč na bránu, navíc rozhodčí mával ofsajd.

Kdo by čekal, že ve druhé půli ukáží Sepekovští svojí kvalitu, tak se mýlil. V 55. minutě se do dobré šance dostali hráči Štěkně, pokus z velkého vápna poslal domácí útočník nad Procházkovu bránu. V 60. minutě se do první šance dostali Sepekovští, dlouhý nákop si našel za obranou Tupý, v souboji s domácím obráncem se dostal k zakončení, sám před bránou však volil střelu do gólmana. V 63. minutě se domácí hráč probíjel do vápna, kde ho tělem zastavil Matěja a rozhodčí pískal penaltu. Sepekovský Procházka ukázal, že na pokutové kopy je specialista a střelu doprostřed vyrazil pryč. Hosté byli tímto průběhem zaskočeni a domácí se snadno dostávali do šancí. V krátkém sledu si vypracovali tři vyložené šance, které sepekovský gólman bravurně chytil. A tak se urodilo na druhé straně, k míči se ve vápně dostal Novák, jeho první střelu ještě domácí gólman vyrazil, s následnou dorážkou si už sepekovský hráč poradil a balón pohodlně uklidil do brány, 0:1. V 77. minutě se mohli konečně radovat i domácí, po rohovém kopu si na zadní tyči našel míč Čížek a hlavou ho poslal do brány, 1:1. V 82. minutě mohlo být pro Sepekovské ještě hůř, po rychlém protiútoku musel vyběhnuvší Procházka zastavit domácího útočníka pouze za cenu faulu, za což byl oceněn červenou kartou. Do brány se tak postavil Bolek a domácí už do konce utkání na bránu nevystřelili. Naopak v 88. minutě přihrál Palus na Staňka, ten zachytil dlouhý míč u brankové čáry, zpětnou přihrávkou našel volného Smrčinu ten ještě posunul na zcela volného Tupého, jenž poslal balón do odkryté brány, 1:2.

Sepekovští zakončili vydařenou sezónu nepříliš dobrým výkonem. V jarní části získali 24 bodů a umístili se nakonec na 7. místě v tabulce.

Štěkeň – Sepekov A 1:2   (0:0) Goly: Novák, Tupý

Sestava: Procházka – Matěja(Hlavín A.), Hadáček, Baloun, Koutník – Bolek, Smrčina, Novák, Čunát(Staněk) – Tupý, Palus

Trenér: Kosobud Lukáš

Hráč utkání: Procházka Jakub