Vítězství v Miroticích se nerodilo snadno

MužiB-Mirotice14K poslednímu podzimnímu klání zajížděla sepekovská rezerva na horkou půdu do Mirotic. První celek tabulky se postavil domácím, kteří byli před zápasem také v popředí tabulky, a očekávala se těžká bitva. Důležitost zápasu jen potvrdilo delegování dvou rozhodčích na zápas, což je v pralesní soutěži velká výjimka. Nutno říct, že všichni tři rozhodčí (včetně domácího pomezního) svou roli zvládli a v průběhu zápasu rozhodovali dle nastaveného metru na obě strany stejně. Hrálo se za chladného počasí na slušně připraveném hřišti, vzhledem k tomu v jaké fázi roku se nacházíme.

Prvních třicet minut zápasu byl pro Sepekáře jeden velký kolotoč. Domácí nastoupili tradičně s velkým odhodláním a důrazem, s čímž se hosté vůbec nemohli srovnat, domácí byli všude dřív, vyhrávali všechny souboje a ohrožovali výborně chytajícího gólmana Doubka střelami z dálky, ze standardních situací i po dravých průnicích. Domácí přehrávali Sepekáře hlavně ve středu hřiště, kde hrál výborný první poločas domácí hráč David Kreuzer, který si dělal se soupeři, co chtěl. Nejvíce to postupně demonstroval na Máchovi s Haitem, kteří si mohli jít po zápase spolu zahrát na potupné housle. Jenže Sepekáři měli v bráně svého ,,Kazlpůla,´´ který se evidentně výborně vyspal a měl zřejmě dobře připravenou svoji síťku, neboť likvidoval jednu šanci za druhou. Kapituloval až ve 28. minutě, kdy po standardní situaci míč letěl na malé vápno hostů, kam šel velmi důrazně domácí hráč, přičemž atakoval i gólmana Doubka, který po souboji zůstal ležet. Následovala trma-vrma, kdy hostující obránci nedokázali míč odkopnout a bylo to 1:0. Hostující brankář po krátkém ošetření naštěstí mohl v zápase pokračovat. Až po tomto gólu se příval domácích šancí zastavil a Sepekáři měli do konce poločasu dva slabé náznaky šancí Ondrou Bolkem a Josefem Duškem, ale bez vážnějšího ohrožení mirotické branky. První poločas skončil 1:0, což bylo pro hosty velice milosrdné, vzhledem k průběhu hry. Stav mohl být 6:0 a nikdo by se nedivil.

V kabině hostů se žádná velká bouřka nekonala, hráči se vydýchali a nastoupili k druhému poločasu s odhodláním zápas zdramatizovat. Od začátku druhé půle se začal hrát zcela vyrovnaný zápas, zvlášť když v 55. minutě dobře zabojovali u levé postranní čáry Hait s Hrychem, míč se odrazil na roh velkého vápna k Lukáši Koutníkovi a ten na nic nečekal a poslal balon levou šajtlí do pravého horního rohu branky. Srovnáno, 1:1. V 60. minutě to bylo 2:1 pro Sepekáře, když centr Himla ze standardní situace z pravé strany uklidil hlavou po důrazném souboji s obránci podzimní kanonýr Kosobud. Po gólu vzplály u domácích emoce. Ale gól v duchu nastoleného metru rozhodčího platil. Domácí se od tohoto momentu zcela přestali soustředit na hru, neustále si stěžovali, uráželi soupeře i sami sebe. Až neuvěřitelně v tom vyčníval nejlepší hráč prvního poločasu mirotický David Kreuzer, který v druhé půli i díky zlepšení středové řady Sepekova úplně vypadl ze hry a završil to likvidačním zákrokem na sepekovského ,,hubeňoura´´ Ondru Bolka, za který vyfasoval milosrdnou žlutou kartu. To vzplály emoce i na sepekovské lavičce, kterou řídili kliďasové Petr Dědič s Tomášem Bočanem.  Od 60. minuty se domácí chtěli tlačit dopředu, ale dobře bránící Sepekáři je do vážnějších šancí nepouštěli a sami hrozili z brejků. Výjimkou bylo pouze nastřelené břevno sepekovské branky Kreuzerem ze standardní situace. Sepekáři naopak hrozili z nebezpečných brejků, kde byli hodně aktivní hlavně Himl s Haitem. V 81. minutě však domácím vyšel výborný dlouhý nákop za obranu, kde byl na hranici vápna domácí hráč dříve než Michal Doubek a hlavičkou uklidil míč za tyč. Hosté se nesložili a za dvě minuty pronikl Himl po levé straně, odcentroval, míč prošel až na hranici velkého vápna k volnému Lukášovi Hlavínovi, který krásnou střelou z druhého doteku do pravého horního rohu branky vrátil hostům vedení. Domácí to po této brance ještě zkusili, otevřeli hru, ale v 90. minutě po další přihrávce Himlíka postupoval od půlky sám na gólmana Lukáš Koutník, který tváří v tvář brankáři nezaváhal, počkal si na jeho pohyb a zkušeně uklidil míč do branky. Minutu po této brance rozhodčí zápas ukončil a Sepekáři si připsali další tři body.

Vítězství je o to cennější, jelikož v první půli Mirotice hosty přehrávaly jako dosud žádné mužstvo v letošní sezóně, ale díky výbornému výkonu brankáře, výraznému zlepšení ve druhé půli a nesoustředěnému výkonu domácích zápas dopadl vítězstvím hostů.

Děkujeme všem fanouškům za podporu v podzimní části sezóny a doufáme, že si najdete čas i v té jarní a přijdete nás podpořit na sepekovský „balkón“!

Mirotice – Sepekov B  2:4   (1:0)  Goly: Koutník 2x, Kosobud, Hlavín L.

Sestava: Doubek – Hrych, Novák, Dušek, A. Hlavín – Hait, Mácha, L. Koutník, L. Hlavín – Himl, Kosobud

Průběžně střídali: Cihlář, Bočan, Mička, O. Bolek