Povinné body se nerodily lehko

K vůbec prvnímu domácímu zápasu v roce 2017 se o předešlém víkendu chystalo B mužstvo. Rezerva své dva přípravné zápasy hrála na venkovních hřištích, kde si připsala dvě výrazná vítězství. Nedělním soupeřem domácích byla Smetanova Lhota, která nepatří k favoritům soutěže.

Sepekovští se na tento zápas sešli v hojném počtu, na lehkou váhu toto utkání bral pouze jeden hráč, který se omluvil těsně před zápasem.

Od úvodních minut měli tlak domácí, kteří diktovali tempo hry a drali se do šancí. První gólovou situaci měl na noze Lukáš Kosobud, který levou nohou nezamířil přesně. Podobně si vedl i o chvilku později, kdy po centru Tomáše Himla hlavičkoval sám z malého vápna těsně vedle brány. Další šanci měl kapitán Mácha, který vystihl rozehrávku domácích, řítil se sám na bránu, kde ho před velkým vápnem fauloval domácí univerzál. K přímému kopu z hranice vápna se postavil Tomáš Himl, který svůj pokus nasměroval vysoko nad. Hosté ze Smetanovy Lhoty se postupně osmělovali a v několika situacích zle zatápěli domácí obraně. Včasné výběhy gólmana Cihláře a několikrát i na poslední chvíli hasící obrana zachraňovali domácím nulu na kontě inkasovaných branek. První gól dal v 33. minutě Tomáš Himl. Nejprve se po přihrávce Honzy Máchy protáhl do vápna, kde byl sražen hostujícím gólmanem. K exekuci se postavil sám a přesnou ranou k tyči nedal soupeři šanci. O tři minuty později bylo ještě veseleji, když po odrazech ve velkém vápně střílel Šťastný, jehož pokus hostující gólman jen vyrazil k nohám Himla, který míč doklepl do brány. První půle skončila vedením Sepekova 2:0.

Druhý poločas začali lépe hosté. Ve 49. minutě dalekonosnou ranou k tyči překonal gólmana Cihláře Bakalář a zadělal na drama. Domácí se do šancí už tolik nedostávali, hra byla nepřesná, nedůsledná, nekoukatelná. Jedinou tutovku měl Lukáš Kosobud, který zblízka trefil pravou nohu brankáře. Sepekovští příznivci museli místy trpět, nicméně domácím nechyběla naštěstí vůle a trpělivost. Smetanští hráči několikrát takřka překonali gólmana Cihláře, nicméně ten pověstný kus štěstí jim chyběl a tak na druhé straně pečetil výhru Sepekova Lukáš Kosobud střelou z vápna. V nastavení mohl zkompletovat hattrick Tomáš Himl, který postupoval sám na brankáře, ale střelou do pravé nohy nechal opět vyniknout gólmana Smetanky.

Sepekovští zdaleka nepředvedli ideální výkon, nicméně důležité body s houževnatým soupeřem se počítají.

Sepekov B – Sm. Lhota B  3:1  (2:0)  Goly: Himl 2x, Kosobud

Sestava: Cihlář – Volf, Novák, Dušek, Šťastný – Hlavín L., Mácha, Kosobud, Doubek J. – Himl, Havlíček Střídali: Bočan, Mička, A. Hlavín, Koutník M., Dědič