S Bechyní bez gólů

Umělá trávaV sobotním slunném odpoledni odehrálo své utkání A mužstvo v Bechyni. Nezáživné utkání nepřineslo ani jednu branku a tak se body rozdělovaly spravedlivě na obě strany.

Od úvodu bylo znát, že se střetla mužstva, která momentálně nejsou v herní pohodě a tomu odpovídala i předváděná hra. Nepřesnost panovala na obou stranách a tak bylo k vidění fotbalových akcí jako šafránu. Ve 13. minutě hostující gólman Mácha podběhl centrovaný balon, který se snesl k domácímu útočníkovi, ten ho vracel před prázdnou branku, odkud ho na poslední chvíli odehrál M. Kosobud. V 27. minutě domácí předvedli pěknou kombinaci, po které mířili z hranice velkého vápna těsně mimo. Hosté mohli hrozit ze standardních situací, avšak jejich nepřesné zahrávání je připravilo o šance na vstřelení branky. Ve 36. minutě ztratil Smrčina ve středu hřiště balon, domácí rozehráli přímočarou akci, která skončila až na tyči Máchovi branky.

Ve druhé půli měli svou největší šanci hosté hned v úvodu. Ihned z rozehrávky poslal Hadáček dlouhý balon do křídla na rozběhnutého L. Holuba, ten přihrál do vápna na J. Bolka, který trestuhodně neproměnil sám před gólmanem domácích. Po hříchu to byla jediná gólová příležitost hostí za celé utkání. Otěže zápasu drželi pevně v rukou hráči Bechyně, kteří stupňovali svůj tlak. K jejich smůle však akce končili nepřesností v zakončení nebo na spolehlivém Máchovi v brance hostí. Do konce utkání branka nepadla, a tak se oba soupeři rozešli smírně 0:0.

Utkání okresní úrovně nepřineslo zhola nic, co by stálo za pochvalu. Doufejme, že v dalším zápase už se sepekovští dokážou gólově prosadit a zabodují i s druhým celkem tabulky, Blatnou.

Bechyně  – Sepekov   0:0

Sestava: Mácha – Doubek, Bolek L., Daněk – Bolek J., Kosobud M., Novák, Hadáček(Hoferek), Holub L. – Smrčina(Kosobud L.), Holub E.(Šťastný)

Trenér: Peták Martin

Hráč utkání: Mácha Petr

13 Responses

1. brko

… hlavně že Erika dáme “na lávku” …, jak dlouho si tam poseděl? = 5 minut? nějak takle podobně “jsme” nedávno strhli malýho hada

2. Bolis

Se vší úctou, ale myslím si, že není jedinej člověk, který v 16 letech hraje dva zápasy za víkend a pro něj samotného je to jedině plus… :)) ale je to jen můj názor 🙂

3. Chápu názor trenéra dorostu, který se bojí o zdraví svého svěřence, přesto bych si dovolil mírnou polemiku.

Pokud nezačleníme dorostence do mužských týmů, nebude neobvyklé, že nám budou utíkat do Kostelců apod. nebo nebudou chtít nastupovat za A mužstvo. Stokrát se tu zdůrazňuje pojem “jeden klub”, ale platí to jen tehdy, kdy se to hodí (myslím to všeobecně, nikoliv jako invektivu)

Zranění k fotbalu bohužel patří, letos a loni se v A zranilo přehršel fotbalistů. Přesto si troufám tvrdit, že mladý kluk v Erikových letech zvládne dva zápasy za víkend – pro představu – v Kovářově hrají někteří dorostenci za víkend za A, B, i dorost (Slivka, Hrůza, Novák….) a zatím se nikdo nezranil. Jsou snad odolnější?

Většina hráčů současného kádru A mužstva chodila v dorosteneckých letech také pomáhat do A nebo B… Byla to chyba i tenkrát nebo to těmto fotbalistům pomohlo v jejich fotbalovém růstu?

Znovu opakuji, rozumím problému se zraněními – vzláště když jich je tolik, přesto si myslím, že tady všichni kopeme za stejný “tým” a podle toho by se měly tyto situace řešit

Co se týče Jardy Hada, při jeho stylu hry budou asi podobná zranění hrozit v jakémkoliv utkání či tréninku. Můžeme také popřemýšlet proč nastupoval zraněný do utkání dorostu, ale to by byla zase jiná písnička…

1. misabud

Já naopak bych dal dorostencům více šancí v A a B mužstvu Sepekova. Například za Béčko chodí jen Havlíček

1. brko

ono je už málo kluků, kteří jsou ochotni vyjet ráno v 7:45 do Kunžaku – v 14:00 se vrátit a v 14:05 odjet do Kestřan – a mezi muži takovej neni skoro nikdo!

2. brko

– neni to jen obava o zdraví, je to taky snaha nebrat těm lukum možnost si zahrát jako hlavní zápas ten ve své věkové kategorii, kde se chtěji předvést a prosadit se před sobě rovnými

3. brko

ještě k té “jiné písni” = to je právě o té možnosti zahrát si s partou stejně starých kamarádů

4. Bolis

Přesně tak, podle mě, čím víc odehrajou, tím je to pro ně lepší. Mezi dorostem a “chlapskou” soutěží, je obrovský skok a nemyslím v herní úrovni, ale v soubojích a v menší míře i v rychlosti. Proto by se měli, jak se říká, zdravě “okopat”… Ale musí chtít chodit…