V Hrazánkách za nula

V 17. kole, v neděli 15.5. čekal hráče naší rezervy výjezd k rivalovi do Hrazánek. Sepekáři tentokrát nemohli využít svůj největší trumf, tj. jednoho z dvojice brankářů Mácha, Doubek, bohužel ani jeden do Hrazánek nemohl. Odvahu a ochotu stoupnout si do branky našel Brůžek. Když oblékl brankářský dres, vypadal v něm sice jak Somálec v pyžamu Amerického milovníka fastfoodu, ale odvaha se cení.

Na úvodní desetiminutovku navíc nastoupilo za Sepekov na pravé záloze podezřelé kudrnaté individuum, kdy se buďto jednalo o levobočka Diega Maradony nebo o potomka kočovných kmenů, které cca před 29 lety táhly přes Sepekov. V 10. minutě byla sázka splněna a kudrnatý mouřenín zmizel. Nicméně od začátku zápasu Sepekáři hráli poměrně dobře, drželi míč na zemi a vytvářeli si i zajímavé možnosti, kdy první obrovskou spálil Havlíček, když dorážel z malého vápna vlastní střelu, bohužel vysoko přestřelil. Nedáš – dostaneš, zafungovalo i tentokrát, Sepekáři ztratili míč ve středu hřiště, Hrazánečtí snad poprvé vyrazili dopředu, svůj brejk zvládli velmi dobře a Zeman poslal domácí do vedení – 1:0. Sepekáře to nepoložilo, až do konce poločasu zcela ovládali hru a hráli možná nejlepší poločas na jaře. Domácí byli pod velkým tlakem a se štěstím odolávali útočné snaze hostí. Ve 25. minutě rozehrál Mácha rohový kop po zemi před velké vápno na zcela volného L.Filipína a ten přízemní střelou překvapil domácího brankáře – 1:1. L.Filipín v průběhu celého zápasu vystřelil ze střední vzdálenosti asi pět velice dobrých střel, kdy domácí brankář dvakrát vyrazil míč na tyč a i s ostatními pokusy měl problémy. Ze střední vzdálenosti to však byl v mužstvu hostů jediný střelec. Tyč nastřelil po úniku i Koutník. Sepekáři se stále tlačili dopředu a ve 42. minutě byli konečně odměněni, Novák vysunul kolmicí Dědiče, ten s míčem postupoval po levé straně, vše nasvědčovalo tomu, že šanci prováhal, ale poté vykouzlil skvělý centr na hlavu volného Kosobuda a bylo to 1:2. To byl i poločasový výsledek, kdy domácí mohli mluvit o velkém štěstí, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší.

Do druhé půle nastoupili Sepekáři s odhodláním hrát pořád stejně a pokud možno přidat další branky. Od začátku druhé půle poprvé za B mužstvo nastoupil dorostenec Martin Turek a patřil k tomu lepšímu, co bylo v druhé půli mezi hosty na hřišti. Úvod druhé půle se našim hráčům ještě celkem povedl, kdy byli stále nastěhováni na polovině domácích, ale třetí gól přidat nedokázali. Právě mladý Turek byl v této části hry ve vápně sražený domácím brankářem, ale sudí Kalina to přešel s ledovým klidem a penaltu neodpískal. Okolo 55. minuty se našim přestalo úplně dařit, malinko to vypadalo, že všem došlo palivo. Těžko říct, čím to bylo, ale životospráva většiny mužstva nebyla v sobotu úplně příkladná a tentokrát to naše hráče asi dohnalo nebo to mělo jiný důvod, ale ten se nepodařilo odhalit. Těžko říct, v čem byl zakopaný pes. V 62. minutě vykoupal naší obranu nejlepší hráč domácích Tomáš Mošanský a podél brankáře srovnal skóre – 2:2. V 73. minutě pak hosté propadli ve středu hřiště, kdy po jedné přihrávce najednou šli domácí sami dva na brankáře, a se štěstím dokázal domácí Kainráth poslat svůj tým do vedení – 3:2. V 79. minutě byla zkáza dokonána, když domácí měli znovu brejkovou situaci, kdy náš pomezní sice signalizoval ofsajd, ale sudí Kalina ze svého postavení v kruhu nechal hrát dál, Brůžek útočníka nejprve vychytal, ale poté chtěl udržet míč ve hře, tak aby se nekopal roh a smolně srazil míč, jak jinak v Hrazánkách než k Mošanskému, tentokrát Vítkovi a ten míč uklidil do prázdné branky – 4:2. Nutno dodat, že při třetí a čtvrté brance Sepekáři nechali brankáře pěkně na holičkách a situace vůbec nedohrávali. V závěru se na hřišti začalo i celkem jiskřit, kdy sem tam odněkud vyskočil loket, sem tam se objevil nějaký podupaný kotník a podobné fotbalové libůstky, na hřišti přibylo hodně lidových oslovení. V 86. minutě Sepekáři ještě vykřesali naději, kdy Volf odcentroval a na úrovni penalty našel Máchu a ten hlavou usměrnil míč do protipohybu brankáře k tyči. Domácí pomezní při této brance také signalizoval ofsajd, ale Kalina branku pravděpodobně jako kompenzaci uznal. To měl štěstí, protože v Sepekářích v tuto chvíli emoce dost vařily. V úplně poslední vteřině zápasu měli naši hráči ještě přímý kop z výhodné pozice, ale Filipín poprvé v zápase netrefil branku. Domácí tak uhájili výhru 4:3. Sepekáři si musejí drbat hlavy, protože tento zápas měli skvěle rozehraný, ale kolaps ve druhé půli je o body připravil. Teď navíc až do konce soutěže čekají naše hráče jen zápasy s mužstvy z horních pater tabulky. Hned příští sobotu tj. 21.5. od 17:00 hod. přijede do Sepekova mužstvo Čimelice B, což je mužstvo složené převážně z hráčů mladších ročníků, kteří jsou oproti našim o dva stupně rychlejší, takže uvidíme, jak si s nimi naši poradí. Budou muset!!

Hrazánky – Sepekov B 4:3 (1:2) Goly: Filipín L., Kosobud, Mácha

Sestava: Brůžek-Volf, Novák, Filipín L., Šťastný P. – Koutník, Mácha, Kosobud, Filipín M, Kotrba, Havlíček

Střídali: Dědič, Šťastný F., Cihlář, Turek