Brankové hody v Sepekově

Muzi-BernB V nedělním odpoledni přivítalo Béčko, poprvé v jarní sezoně na domácím hřišti, rezervu Bernartic. Soupeř tentokráte nedisponoval širokým kádrem podpořeným hráči A mužstva, a tak se jednalo skutečně o rovnocenný souboj rezerv. Z tohoto klání nakonec vyšli lépe hráči Sepekova, kteří zvítězili 5:1.

Úvod zápasu byl z obou stran rozpačitý. Sérii nepřesností uťala kombinační akce na jeden dotek, po které se řítil sám na gólmana Michal Daněk st., bohužel k jeho smůle nezvládl zakončení. Přesto si vysloužil vydatné ovace publika. Změnu skóre obstaral, o pár minut později hrající trenér Martin Novák st.. Po rozehrání do pravé strany centroval „benjamínek“ rezervy Michal Daněk a pro Nováka už nebyl problém trefit pravý horní roh brány – 1:0. Netrvalo dlouho a udeřilo podruhé. Akce jako přes kopírák v podání centrujícího kapitána Máchy a hlavičkujícího Kakose znamenala zvýšení vedení na 2:0. Hosté hrozili zejména kolmými přihrávkami za obranu, kterou si v tomto utkání dirigoval Mrázik. Po jeho nevydařeném odkopu se dral do zakončení bernartický útočník, kterého na poslední chvíli zastavoval hraničním zákrokem Šťastný. Z následného přímého kopu Šerhant o pár centimetrů přestřelil spojnici břevna s tyčí, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavě i v herním pojetí. Domácí měli nadále více ze hry a pro sepekovské týmy také nezvykle vysokou produktivitu. Další sepekovský zářez obstaral Jan Mička. Po obdobné akci jako v první půli, kdy nedokázal zakončit kolenem, se napodruhé nemýlil a z blízkosti dokázal usměrnit svůj pokus pod horní tyč – 3:0. V rychlém sledu padl další gól. Za obranu si zaběhl Michal Vrkoč, dostal přesnou kolmici, sám tváří v tvář gólmanovi zachoval chladnou hlavu a po kličce rozvlnil síť po čtvrté – 4:0. Ve střeleckých hodech pokračovali sepekovští i nadále. Bohužel si však vybrali pro své choutky nesprávný směr. Centrovaný míč, směřující na hranici malého vápna, si po souboji s hostujícím útočníkem srazil do vlastní sítě Novák st. – 4:1. Gólovou tečku tohoto zápasu obstaral jmenovec Martin Novák ml.. Jeho tečovaná střela z hranice velkého vápna mířila přesně k tyči a zaokrouhlila stav utkání na 5:1. Další příležitosti měli postupně střídající Cihlář a Dědič, stav se již neměnil a tak sepekovští oplatili svému soupeři podzimní porážku s konečným výsledkem 5:1.

Rezerva se ve svém třetím jarním vystoupení předvedla v dobrém světle a připsala si na své konto důležité tři body. K její smůle i nadále bodují týmy ze spodku tabulky, a tak ani sedm jarních bodů neznamená ústup ze sestupem ohroženého pásma.

Sestava: Mrázik – Šťastný (Hrych), Dušek, Novák st., Volf – Mácha, Vrkoč, Kakos – Novák ml., Daněk st. (Cihlář), Mička (Dědič)