shopping-bag 0
Položek : 0
Mezisoučet : 0,00
Zobrazit košík Objednat

Dorostenci našli svou podzimní fazónu

míčS menšími manévry při odjezdu, zaviněnými trenérovým špatným ohlášením času odjezdu, vyrazila výprava dorostu do Nové Včelnice. Přestože při poslední návštěvě si odvezli osm gólů, byli Sepekáři odhodláni navázat na domácí výkon s Veselím a nedat svou kůži lacino.

Do zápasu nastoupili hosté sice nebojácně, ale s vědomím si síly soupeře. Naopak domácí zahájili zápas hodně sebevědomě a vůbec si nepřipouštěli nějaké komplikace ve vývoji skóre. Včelničtí povětšinu hry kontrolovali balón a dobře kombinovali, ale převážně na své polovině a po vápno hostů. Nejnebezpečnější byly jejich občasné náběhy z křídel, a ty likvidoval s jistotou Bolča. Sepekáři od půlky hřiště pozorně bránili a jejich kontry postupně začaly být nebezpečnější, než herní převaha domácích. V cca 30.min se po levé straně prosadil dobře hrající mladej Johny, prostrčil Senovi, ten prošel podél brankové čáry, vystřelil z úhlu a jeho vyraženou střelu skluzem zasunul k tyči Šnek 0:1. Domácí zahrozili skoro okamžitě, ale střelu k tyči Krausík bravurně vytlačil na roh. Hosté mírně vyrovnali hru a v cca 40min se jim povedla parádní akce. Kali vybojoval na půli míč, přihrál do středu Senovi a ten ukázkově vysunul Smrka, který sám na brankáře nezaváhal 0:2. V samotném závěru poločasu opět podržel hosty golman.

Druhá půle začala pro Sepekáře katastrofálně! První minuta, roh a lehonký oblouček, který se snášel tyčce, kde se hostující obránce nedohodl, kdo míč uklidí a tak ten žbluňkl za čáru … snad ani ne až do sítě 1:2. Domácím narostla křídla a hosté nevěděli kam dřív. Na Krausíka se valil útok za útokem. V cca 8.min Bolča prohrál snad jediný osobní souboj, nejlepší forvard domácích mu vyškrábl míč a své sólo nekompromisně zakončil 2:2. V tu dobu by si na Sepekov nevsadil nikdo z přítomných ani šesták! Ti ale včele se svým brankářem přestáli to nejhorší a udeřili potřetí! Na levé straně poměrně dlouho v trojúhelníku kombinovali = malej Johny – Seno – Smrk a pár vteřin nepůjčili míč domácím. Zakončil to průnikem do vápna Smrk a střelou z úhlu překvapil domácího brankáře 2:3. A najednou domácí chvíli nevěděli, co mají hrát. Pořád sice kontrolovali míč, ale hosté nevynechali žádnou příležitost k protiútoku. Nicméně šancí domácích postupně přibývalo, ale Krausík v brance hostů odolával. Když už se zdálo, že to hosté ubrání, přišel zásadní okamžik celého zápasu! Při nevinném výskoku před brankou domácích se zranil lídr hostů Smrk a musel vystřídat, cca 80 min. Pár minutek nato hostující obrana přece jen kapitulovala, hlavičku domácích po rohovém kopu někdo z hostů před brankářem tečnul a bylo 3:3. V závěru se opět blýsknul hostující brankář a stav se už nezměnil.

Zranění Dana Smrčiny má ještě další aspekt = na odpoledne s ním počítal trenér A-týmu pro důležitý zápas do Chyšek a takto přišel o hráče základní sestavy. Je zřejmé, že z pohledu klubu mají výsledky prvního mužstva prioritu před ostatními mužstvy a z tohoto pohledu se jedná o jasné selhání trenéra dorostu. Nicméně je diskutabilní bránit hráči odehrát zápas a vyniknout mezi sobě rovnými spoluhráči a protihráči, když o to má eminentní zájem. Tuto šanci budou mít tito kluci ještě rok, dva a pak na to třeba budou celý život vzpomínat. Možná námět na širší diskuzi …

Nová Včelnice – Dorost 3:3 (0:2), branky: Smrčina 2x, Kubín, penalty – 4:2

Sestava: Martin Krause – Adam Hlavín (Jirka Suk), Ondra Bolek, Roman Hyška, Lukáš Koutník – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Martin Kálal – Radim Hanus, Martin Havlíček, Víťa Kubín; střídal: Kamil Koutník; trenéři: Pavel Brčák, Fanda Heřman,

Hráč zápasu: Martin Krause

11 Komentářů

 1. misabud

  Zranění k fotbalu patří stejně jako branky. Hráč by měl hrát ve svými vrstevníky. Odměnou za jeho dobré výkony by pak mělo být zařazení i za „A“ mužstvo. Mě by spíš zajímala diskuze na téma: výhra za každou cenu v mládežnické kategorii

   1. misabud

    Zajímá mě jestli je lepší vyhrát než nechat zahrát všechny hráče nebo například jestli je lepší stanovit taktiku na výhru než na hru při, které se rozvíjí hráči fotbalově. Tohle téma by se hodilo spíše někam na samostatnou diskuzi

    1. brko

     jasně, o tom jsem připraven se kdykoli pobavit, bude-li mít kdokoli zájem. mám na toto možná trochu jiný názor, ale tato debata sem asi opravdu nepaří …

 2. Pan Koutník mladší z BOMy

  Za mých dob v dorostu i jiných bylo přednostně hrát za svoje vrstevníky, tj. dorostence. A byl sem toho i zastáncem. Neexistovalo, jít nejdříve za muže obecně, poté za dorost. Vždy to bylo naopak, ale v posledních letech se toho v sepekovském fotbale změnilo, s tím i přednosti hratelnosti v týmech. A co se týče Smrka v Áčku? Dle mého názoru, jak se ukázalo, je najednou Áčko bez Smrka v háji a nemůže najednou „hrát“…
  Jeden z mých názorů, každý to vidíme nějak, ale myslím si, že je nás takhle víc!

  1. To je celkem logický názor, nicméně klub je vždy hodnocen a posuzován podle výsledků prvního mužstva. Asi by mělo platit, že béčko je záloha hráčů pro A tým a mládežnická družstva by měla mít za cíl vychovat hráče pro A … je ale potřeba vzít do úvahy možnost seberealizace samotných hráčů.
   Snažil jsem se aby toto bylo vždy na 1. místě, ať už se jednalo o střídavé starty, nebo o pendlování mezi mužstvy uvnitř oddílu.

   1. misabud

    Béčko je záloha áčka a bez něj by se tady snad ani fotbal nehrál. Problém je, že samotné áčko nemá dost hráčů. A potom nechápu jak se může stát, že hrají obě mužstva v ten samý čas

    1. Máchič

     Upřímně řikám,že já chtěl tenhle víkend, ay B tým hrál v neděli, ale myslim,že je jasné,že kdyby někdo ze zástupců A týmu chtěl,aby se to přehodilo tak se to přehodilo..Ale zájem o to asi nikdo neprojevil..Jinak to,že v A týmu nejsou lidi je obrovský problém…Áčko je zachráněný,ale nevim jestli je to nějaká velká výhra….Protože základní jedenáctka je možná konkurence schopná,ale širší kádr ani hráči B týmu na úroveň B třídy nemají..A při současných zraněních a nejrůznějších důvodů proč někteří hráči zákl. jedenáctky A týmu nehrají tak se to projevuje..

     1. vím, že z nejen z pracovních důvodů se ti víc hodil nedělní termín, ale obecně je to dle mého chyba. Při současném stavu kádrů by se tato kolize neměla stávat.

      Dorostenci po dopoledním zápase absolvují ještě odpolední kolo s Áčkem, hrát „musí“ i nedoléčený Honza Staňků.

      U B týmu je nutné povolávat dlouho nehrajícího Romana Broučka a Slávu Červených.

      Jaká je situace ohledně mladších hráčů, kteří momentálně velmi chybí sám nevím.

      Jirka Doubek s Lukášem Koutníků (dorostenec) maturují, Honza Havlíček s Fandou Heřmanů – tam nevím jaký je stav. Když to sečtu je to absence 4 mladých hráčů, což je na Sepekov nemalé množství.

      Ohledně Áčka, samozřejmě si to můžem napsat i sem, osobně jsem toto jaro fotbalu moc nedal, všehovšudy 3 páteční treninky, při kterých se účast hráčů A mužstva (ze soupisky) nepřehoupla přes 3 ! ! !

      Položím tedy otázku, pro koho se tady ta B třída tak horlivě zachraňovala (zachraňuje)?

      Podobný případ je dle mého i dorost. Chodí trénovat? Pokud ne, proč nechodí trénovat s chlapama v pátek? Jen ze zápasů se dlouho „přežívat“ nedá.

     2. Vrky

      Já bych taky chtěl zareagovat.. Nevím, jak to vidí naši dorosti, ale za nás bylo zvykem, že už jsme od 15ti let, protože nebyl dorost, hráli za B-tým a v případě dobré kvality i za A-tým.. Hrát od 15ti let s chlapama beru jako hodně velké pozitivum, kdy jako mladý jsem byl rychlejší a k tomu jsem pomalu do sebe dostával tvrdost, důraz, zkušenosti, navíc si člověk zvyknul na mužský kolektiv a neměl pak v 18,19 letech problém v kolektivu.. I ve většině lepších a profesionálnějších týmů je zvykem, že hráč v dorostu ve své poslední sezoně za dorost od jara chodí pravidelně s muži a za dorost „jenom“ vypomáhat..a stejný postup je u žáků, kteří zase chodí v posledním roce pravidelně za dorost.. Samozřejmě, tady jsme limitováni počtem hráčů, ono kdyby bylo v kádru 18 hráčů, bylo by to asi jiné..
      Co se týče komentáře od Šťágy, naprosto souhlasím.. Teď na jaře tomu taky moc nedávám, ale kolik lidí z A týmu chodí za poslední rok na trénink? Jestli jsem tam jednou, a to že jsem obzvlášť na podzim chodil docela dost, viděl 4 hráče z kádru, to je celkem smutný.. a v průměru chodí 3 a z nich je většinou pravidelně jeden – Pepa Dušků… Kde je zbytek? Kde je dorost? Místo dobré party a srandy radši jdou zahulit brčko někam k hospodě s lahví rumu v ruce?
      Další věc – a tím navazuju na Máchiče – kdyby někdo ze zástupců A-týmu.. proč mi přijde, že jsme jako B-tým pro celý sepekovský fotbal plevel? Spousta lidí se k nám chová jako k podřadným, komunikace na úrovni 0, arogance ale na úrovni 100% – proč? To jsme někomu tak trnem v oku?

 3. konečně to vypadá, že někoho zajímá co se v sepekovském fotbale děje … poslední dobou to vypadalo, že autoři článků si píší komentáře sami pro sebe! (vyjma bé týmu).

Zanechat komentář