Umělá tráva

Béčko se strachovalo o výhru

V sobotu vyrazilo sepekovské Béčko na zápas do Kovářova. Tento pro Sepekáře neoblíbený soupeř zvládá na svém hřišti přehrát všechny soupeře v soutěži a tak byli obezřetní i hosté. Jejich obavy se nakonec z části naplnili, ale o tom více uvnitř článku. Nutno podotknout, že i na tento zápas vyrazila početná skupina sepekovských hráčů, někteří se dokonce ani nepřevlékali.

Úvod zápasu byl vskutku nestandardní. Ihned po rozehrávce Kovářovští zahráli „malou domů“, kterou domácí gólman nezachytil a tak Sepekovští získali laciné vedení 0:1. Do další šance poslal hosty přesným centrem nová akvizice Kája, nicméně jeho první pas ke gólu nevedl. Ve 12. minutě natáhl Karel míč k rohovému praporku, odcentroval do vápna, kde se prosadil tradiční šutér sepekovských Lukáš Kosobud, 0:2. pro hosty to vypadalo na pohodový zápas. Tento stav vydržel však jen dvě minuty. Z přímého kopu nejprve střelou kolem zdi trefil Pavel Slivka tyč, po následném nedůrazném odkopu se k míči dostal Radosta, který zblízka prostřelil gólmana hostí, 1:2. Do konce poločasu měla obě mužstva pár závarů, kapitán Sepekova Honza Mácha zkoušel gólmana přelobovat, ve vápně domácích byl přinejmenším sporný zákrok na Himla, avšak skóre zůstalo nezměněno.

Do druhé půle vstoupila obě mužstva nervózněji. Hrálo se neurovnaně převážně mezi vápny, bez výraznějších šancí na obou stranách. Z nudy druhé půle vybředl první Kovářov, který dokázal srovnat stav na 2:2. V 76. minutě totiž Koudelka z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vedení na stranu hostí mohl vystřelit Michal Koutník, který byl sám na penaltě, avšak situaci uchvátal a svůj nedůrazný pokus levou nohou zamířil mimo branku. V 81. už šli hosté do vedení. Po autovém vhazování do vápna a dobré práci Kosobuda s Hrychem si Mácha natáhl míč na střed a tečovanou střelou z otočky dokázal propasírovat míč do sítě, 2:3. Hosté se snažili si v klidu pohlídat výsledek do konce zápasu, avšak Kovářov rozpoutal před Procházkou velký kolotoč. V 89. minutě šel na rohový kop do vápna hostí i gólman Baštýř, který se dostal k míči a střílel dobře k tyči, nicméně zákrok odpoledne předvedl Procházka, jenž vytáhl střelu na roh. Hosté se do konce zápasu takřka nevymanili z vápna. V 93. minutě měl na hlavě vyrovnání domácí útočník, kterého neuhlídal Šťastný, nicméně hlavičkou z penalty trefil jen tyč a tak vítězství zůstalo na straně Sepekova.

Sepekovští si zejména v závěru vybrali velkou porci štěstí, když přestáli tlak domácích. Výkony rezervy zatím mají daleko k ideálu, avšak soutěž běží dál a na Béčko nyní čeká další těžký soupeř z Kestřan.

Kovářov B – Sepekov B 2:3  (1:2)  Goly: Šťastný, Kosobud, Mácha

Sestava: Procházka – Šťastný, Novák, Dušek, Hlavín – Karel Vu Quang Thai, Mácha, Kosobud, Hait – Havlíček, Himl

Střídali: Dědič, Cihlář, Hrych, Hlavín L., Koutník Michal