Body zůstaly doma

V sobotu 7.5.2022 přijel do Sepekova předposlední tým tabulky Albrechtice B. Zápas měl jednoznačného favorita, ale jak jsme u B týmu zvyklí, zase tak jednoznačný zápas se neodehrál. Z ustálené jarní sestavy chyběl jen zraněný Hrych a na neděli šetřený Brůžek. Albrechticím se zápas kryl s jejich A týmem, takže přijely také bez posil z A týmu. Svůj odstavec si zaslouží i stav našeho hřiště, které tentokrát skutečně připomínalo spíše pampeliškovou louku, takže jeviště pro vskutku pralesní představení bylo připraveno.

Domácí zápas začali přece jenom lépe, kdy se snažili držet míč hodně na svých kopačkách, ale nevyvarovali se zbytečných ztrát. Zápas se neodehrál zrovna ve zběsilém tempu, hráči obou mužstev na to šli s námořnickou rozvahou. Domácí svou převahu zužitkovali ve 23. minutě, kdy si na přesný centr Máchy naskočil M. Filipín a chytrou hlavičkou přehodil špatně postaveného brankáře – 1:0. O pár chvil později mohli hosté srovnat, ale hostující útočník v samostatném nájezdu na Doubka pohořel a nechal jej vyniknout. Domácí měli do poločasu několik dobrých příležitostí, ale do kabin se šlo za nejtěsnějšího vedení domácích. Poločasová porada se v kabině zkrátila odhadem na pouhých pět minut, jelikož ze hřiště byl slyšet hvizd, který obvykle svolává mužstva k druhému poločasu. Poté, co všichni hráči vyšli ven, se ale zjistilo, že jen Volfík hvízdal na psa. Pralesní podívaná pokračovala. Po nějakých deseti minutách přišel i rozhodčí a mohlo se znovu hrát. Druhý poločas nějakou velkou změnu ve hře nepřinesl, Sepekáři měli více ze hry, hosté stále nikam nepospíchali, snad jim vyhovovalo, že prohrávali pouze o jednu branku. Velkou šanci domácích měl po rohu Himla Dědič, ale trefil jen tyč. Střelecké pokusy nebo centry do vápna se také neujaly, vždy chyběl malý kousek. Při střele Máchy chyběl větší kousek, kdy jeho střela z výhodné pozice letěla směr rohový praporek. V 70. minutě domácí po faulu na M. Koutníka zahrávali pokutový kop, ale Havlíček brankáře nepřekonal. Naštěstí v 75. minutě Himl vysunul Koutníka M., ten dravě vběhl do vápna a vymetl horní růžek branky – 2:0. Poté ještě Havlíček trefil ve velké příležitosti břevno. Jednu velkou šanci měli ještě hosté, ale Doubek si čisté konto zasloužil a chytil i druhý nájezd v zápase. Domácí tak vybojovali další tři body, za týden hrají v neděli od 14:00 hod. v Hrazánkách. Snad se jim u rivala podaří natáhnout bodovou šňůru.

A tým svůj zápas odehrál v neděli v blízkém Milevsku, kdy zápas přinesl spíše boj. Ani jeden tým neměl v zápase vyloženě navrch, několik dobrých zákroků předvedli oba brankáři a tak se body dělily po bezbrankové remíze. V sobotu od 17:00 hod. přivítají áčkaři na svém hřišti Chotoviny. Domácí potřebují zabrat, tak je přijďte podpořit.

Sepekov B – Albrechtice B 2:0 (1:0) Goly: Filipín M., Koutník M.

Sestava: Doubek – Volf, Novák, Filipín L., Šťastný P. – Koutník, Mácha, Kotrba, Filipín M. – Kosobud, Havlíček

střídali: Dědic,Himl, Šťastný F., Cihlář