Derby ovládly Božetice

Umělá tráva

Tradiční derby dvou sousedních vesnic se konalo v sobotním odpoledni. Božetice na svém trávníku nedaly Sepekovu šanci a výsledkem 3:0 si připsaly zasloužené tři body do tabulky.

Od úvodu zápasu na hřišti jasně dominovali hráči Božetic. V 5. minutě centroval Jelínek z levé strany a na malém vápně zakončoval osamocen Horek, který hlavou přestřelil bránu. Jen o dvě minuty později Horek své zaváhání napravil měrou vrchovatou. Po samostatné akci přes dva bránící hráče se prosadil až do vápna, odkud střelou otřenou o břevno nedal Máchovi šanci, 1:0. Ve 20. minutě měl dvě obrovské šance Jelínek, když nejprve upaloval sám na brankáře hostí, avšak svou šanci nezakončil důrazně, aby se následně dostal k odraženému míči, navedl si ho na střed velkého vápna a trefil tyč brány střežené Máchou. Ve 24. minutě o sobě dali vědět hosté. Dušek prokličkoval dva bránící hráče a přihrál pod sebe, kde nedůrazně zakončil Hoferek. V 31. minutě měli hosté největší šanci poločasu. Dušek našel kolmou přihrávkou rozběhnutého J. Bolka, který svou akci zakončil pouze slabou střelou do rukou gólmana Hanzlíka. Ve 40. minutě se měnilo skóre podruhé. Nejprve Jelínek netrefil po přesné přihrávce Pince, aby následně po ztrátě Nováka ve středu hřiště opět Jelínek natáhl míč do vápna, přihrál před prázdnou bránu, do které s přehledem zakončil Skalický, 2:0.

Do druhé půle šli hosté s cílem co nejdříve vstřelit kontaktní branku a dostat se zpátky do zápasu. Ve 49. minutě zkoušel své štěstí kapitán hostů Hadáček, ale jeho střele chyběla přesnost. V 53. minutě postupoval sám na bránu opět Jelínek, ale i tentokráte zakončil mimo tři tyče hostující brány. Hosté se snažili o snížení a výsledkem byla šance v 64. minutě. Hoferek centroval po zemi na zadní tyč, kde Hadáček nedosáhl na míč o půlmetr. V 72. minutě zatloukly Božetice poslední pomyslný hřebíček do rakve hostí. Jelínek se dlouhou kličkou dostal na pravé straně před Daňka, postupoval sám na Máchu a chladnokrevně zacílil na bližší tyč, 3:0. Do konce zápasu měli ještě dvě velké šance božetičtí, když nejprve Fara a poté Horek postupovali sami na bránu. Proti navýšení skóre byl hostující Mácha, který v obou případech předvedl parádní zákrok.

Božetice jasně ovládly derby. Sepekovu nezbývá, než se pokusit zabojovat na domácím hřišti proti dosud suverénním Mirovicím.

Božetic – Sepekov  3:0  (2:0)

Sestava: Mácha – Doubek, Bolek L., Daněk – Bolek J., Kosobud M., Novák P., Hadáček(Novák J.), Hoferek – Kosobud L., Dušek

Trenér: Peták Martin

Hráč zápasu: Daněk Michal

2 Responses

1. brko

hlavu nahoru – zase bude líp! marodka už se pomalu vyprazdňuje – takže jeden povedený zápas a jsme zpátky! a třeba to klapne už v sobotu …