Juniorka “pouze” remizovala

míčObehraná písnička … nejsou hráči! Trenéři dorostu byli smířeni s tím, že i přes výpomoc žáků, pojedou k zápasu do Soběslavi s deseti hráči. Ale přišel, ač ne zcela fit, Roman Hyška (za což mu patří uznání) a čtvrtá posila ze žáků Jirka Matěja a jelo se ve dvanácti. Nakonec to byl soupeř, kdo nastoupil v deseti, takže je vidět, že podobná hráčská mizérie panuje i ve větších fotbalových klubech než je Sepekov.

První poločas se hrál oboustranně nezajímavý fotbal, prakticky bez šťávy a bez jakéhokoliv vzruchu. Domácí nijak nezahrozili a Sepekáři si jedinou vážnější příležitost připravili až v závěru poločasu – Matěje Kotrbu ale stačili zadáci domácích ve slibné pozici zablokovat. Přes menší počet hráčů na place byli mírně aktivnější domácí.

Druhý poločas sice začal podobně, ale postupně se více začali prosazovat hosté. V rozmezí mezi 50.-70.min odehráli svou nejlepší pasáž zápasu. Dvakrát po sobě se po narážečkách s Danem Smrčinou dostal do šance sám na golmana Lukáš Koutník. První mu vyběhnuvší brankář vykopl a podruhé ho zastavil praporek pomezního. Vidět byl i Matěj Kotrba na pravé straně. Dobře kombinovali s Danem Smrčinou ve středu pole a dostávali se i do zakončení … bohužel tam chyběl ještě jeden kreativnější útočník na hrotu. V cca 70.min to přesto vyšlo, Dan pasem po zemi vyslal Matěje do sóla a ten podél brankáře proměnil – 0:1. V tu dobu byli hosté jasně lepším týmem. Pohříchu, tímto okamžikem to skončilo. Po vstřelené brance hosté přenechali domácím iniciativu a ti prakticky stejnou brankou jako hosté srovnali – cca 75.min 1:1. Ve zbývajícím čase se Sepekáři snažili zápas znovu otočit, ale jakoby chyběly síly … fyzické i morální. Vypomáhající žáci na svých netradičních postech (oba gólmani hráli na hrotu) určitě nezklamali, ale věkový rozdíl tam trošku cítit byl.

Nicméně trenérům družstva žáků a hráčům samotným patří dík za to, že dorost mohl poslední dva zápasy vůbec odehrát! Dost možná tím žáci přišli o lepší výsledek v následně hraném zápase v Bernarticích. Před přihláškou příštího ročníku se tak trochu vtírá myšlenka, jestli má cenu, za těchto podmínek, držet krajskou soutěž dorostu i pro příští rok!

Soběslav – Dorost 1:1 (0:0), branka: Kotrba; penalty 4:2 (Kálal, Baloun)

Sestava: Martin Krause – Jirka Suk, Ondra Bolek, Roman Hyška, Lukáš Koutník – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Martin Kálal – Martin Havlíček, Radim Hanus, Vojta Baloun, střídal: Jirka Matěja; trenéři Pavel Brčák, Fanda Heřman.

Hráč zápasu: Dan Smrčina