Ostrý start

Po krátké letní pauze jako první ze sepekovských mužstev nastoupilo k soutěžnímu utkání B mužstvo, a to k utkání okresního poháru u velmi neoblíbeného soupeře v Kostelci, se kterým v nedávné minulosti odehrála obě mužstva sepekovských mužů spoustu zápasů s různými výsledky, ale vždy se na hřišti nebezpečně jiskřilo, kdy často šlo i o zdraví. Naštěstí Kostelec v současné době hraje okresní přebor a naše mužstva se nimi již nemusí střetávat. Termín zápasu hráčům rezervy příliš nevyhovoval, z obvyklé sestavy se jich většina omluvila a tak do Kostelce vyjelo jen pět kmenových hráčů B týmu. Zbytek sestavy tvořili dorostenci a hráči A týmu. Jelikož do Kostelce nemohl odcestovat ani hrající trenér Novák, sestavu vytvořil obvyklý kapitán Mácha. Samotného vedení mužstva a řízení střídání se v průběhu zápasu spontánně ujal všeuměl Lukáš Kosobud, nutno říci, že jeho zásahy do sestavy měli velký vliv na konečný výsledek zápasu.

Zápas se hrál ve velkém dusnu na tvrdém a vyschlém hřišti. Domácí byli od začátku jasně lepší, hráli s větším důrazem, souboje byly na hranici faulů, ale domácím to většinou procházelo, hráli naprosto jednoduchý fotbal, kdy nakopávali míče jednoduše za obranu a svými náběhy dělali hostům problémy. Sepekáři si naopak komplikovali věci úplně sami, snažili se o kostrbatou kombinaci, ale ta jim na těžkém terénu vůbec nevycházela a při druhé přihrávce většinou docházelo k laciným ztrátám. Jednu takovou předvedli hosté, když Bolek dal těžkou přihrávku na střed, kde si s převzetím míče neporadil Mácha, domácí získali míč, doslova se protlačili až na hranici velkého vápna, odkud jeden z domácích hráčů vystřelil nechytatelně pod břevno dnešního kapitána hostů Maška. Do konce poločasu pak domácí udeřili ještě jednou, když se prosadili ve skrumáži po rohovém kopu. Za stavu 2:0 se Kosobud přesunul z útoku do obrany, kde od jeho příchodu skončila anarchie v zadních řadách a Sepekáři tak poločas dohráli ještě s přijatelným skóre 2:0 pro Kostelec. Jedinou střelu v prvním poločase na branku domácích vyslal z třiceti metrů Mácha, ta měla zajímavou trajektorii, ale za záda brankáře nezapadla, k tomu jí nějaký ten metřík chyběl. Při hecování v šatně si Sepekáři řekli, že již nemají co ztratit a nastoupili s odhodláním alespoň vylepšit dojem z jejich předvedené hry.

V druhé půli už Sepekáři nedělali tolik chyb jako v prvním poločase, nicméně do zakončení se dlouho nedostávali, nutno dodat, že domácí možná pod vlivem dvoubrankového vedení nebo velkého dusna, sundali nohu z plynu a zdaleka hosty již tolik nenapadali a nevytvářeli si nebezpečné situace. Až zhruba do 75. minuty se zdálo, že zápas se v poklidu dohraje, když Sepekáři z ničeho nic předvedli zdařilou akci. To Mácha vyslal kolmici na Bolka, ten postupoval z pravé strany sám na brankáře, všiml si ještě lépe nabíhajícího Brůžka, kterému míč předložil jak na zlatém podnose, Brůžek se nemýlil a snížil na 2:1. Sepekáře branka povzbudila a vrhli všechno do útoku, na hrot se vysunul i stoper Pavel Novák a v 86. minutě se to vyplatilo. Aktivní Volf krásně odcentroval, Kostelečtí ve svém vápně úplně zapomněli právě na Nováka a ten krásnou hlavou do protipohybu brankáře vyrovnal na 2:2. Obě mužstva od tohoto vyrovnání už začala přemýšlet o penaltovém rozstřelu, když v 90. minutě opět po centru z pravé strany, dokázali domácí obránci míč odvrátit jen na úroveň penalty před Máchu, který nezaváhal a z prvního dotyku levou nohou vystřelil nahoru k levé tyči, pro brankáře nechytatelná střela a Sepekáři dokončili dokonalý obrat – 3:2. Domácí už se po této brance nezmohli vůbec na nic a naše rezerva tak postupuje do dalšího kola poháru, ve kterém se následující víkend střetne s mužstvem Bernartice B, které v Branicích rozstřílelo Hrazánky 10:0.

Kostelec – Sepekov B  2:3 (2:0)  Goly:Brůžek, Novák, Mácha

Sestava: Mašek – Filipín, Novák, Baloun, Volf – Bolek, Kašpar, Mácha, Havlíček – Kosobud, Cihlář

Střídali: Šťastný, Brůžek, Kotrba