Pohárová výhra

První soutěžní utkání sezóny 2013/2014 sehrála sepekovská rezerva na domácím hřišti proti Mirovicím „B“. Nejednalo se však o utkání okresní soutěže III. třídy kam sepekovští postoupili, ale o pohárový zápas.

Omlazený tým sepekovského „béčka“ nastoupil do utkání zhurta. Hned ve 4. minutě našel domácí Šťastný „českou“ uličkou Hrycha, jehož střela na vzdálenější tyč skončila těsně vedle. To v 7. minutě už se skóre měnilo. Hlavín z rohového kopu našel zcela volného Kakose, který hlavou poslal míč za záda hostujícího gólmana, 1:0. V 17. minutě obešel domácí kapitán Mácha na velkém vápně protihráče, následnou střelu však poslal bodlem vedle brány. Druhý gól padl v 21. minutě. Hlavín poslal pěkný centr na zadní tyč, míč si tam našel Hrych a zblízka doklepl do prázdné brány, 2:0. Hned za 4 minuty nahrával opět Hlavín Kakosovi, ten centrem našel na zadní tyči Hrycha, který hlavou zakončil jen vedle branky. Ve 32. minutě zahrával Volf z půli hřiště přímý kop, balon propadl přes hostující obránce až ke Kakosovi, ten svůj pokus nasměroval pouze nad bránu.

Druhý poločas začal opatrně. Hrálo se mezi vápny téměř bez šancí. Hosté byli více aktivnější, avšak ze své převahy vytěžili pouze šanci ze 65. minuty, kdy poslali centr do vápna, kde na zadní tyči na míč jen těsně nedosáhl mirovický útočník. Do první šance druhé půle se dostali domácí až v 72. minutě. Mácha našel zcela volného Hlavína, jenž nejprve nasměroval svoji střelu do hostujícího gólmana, druhý pokus poté skončil jen na tyči. V 75. minutě se hosté dostali do své největší šance. Hostující útočník postupoval sám na domácího Soldáta, který jeho střelu vyrazil na roh. V 80. minutě postupoval na druhé straně sám na gólmana Martin Novák, kterému dobrým zákrokem sebral míč hostující brankář, následnou střelu Cihláře zablokoval mirovický obránce. V 85. minutě si míč vyměnili Novák s Mičkou, první jmenovaný pak jen těsně přestřelil branku. O minutu později postupoval sám na hostujícího gólmana Kakos, svou střelu poslal jen těsně vedle. Ještě v té samé minutě postupoval ze strany na bránu Cihlář, který místo nahrávky na volné spoluhráče volil střelu, která skončila jen na boční síti.

Pro rezervu se jednalo o dobrou přípravu na nový ročník, ve kterém se bude bít jako nováček o co nejlepší umístění ve III. třídě.

Sepekov B – Mirovice B 2:0  (2:0)      Branky: Kakos, Hrych

Sestava: Soldát – Novák(Heřman), Volf, Kašpar, Šťastný – Mácha(Cihlář), Mička, Hlavín – Hrych(Havlíček), Kakos, Novák