Pouťové prokletí pokračuje

Tráva zblízkaTaké ve druhém pouťovém víkendu neodkázalo ani jedno seniorské mužstvo bodovat. Tradiční prokletí tedy nebylo narušeno ani letos, kdy před domácím publikem nastoupila rezerva proti Kostelci. V takřka souběžně hraném utkání nastoupilo Áčko na půdě Chýnova, a tak probíhalo mezi mužstvy tradiční nepříjemné přerozdělování hráčů. Na konec i díky pomoci hráčů z dorostu odjíždělo A mužstvo ve 14 hráčích a rezerva zůstala doma s 12cti fotbalisty.

Začátek zápasu, posunutý kvůli problémům se zápisem, rozehrál lépe Kostelec. Měl lepší pohyb a vytvářel si i více šancí. Vydatnou pomocí pro domácí byl gólman Mrázik, který znaje místní poměry nelenil, a vyrazil na pomoc Sepekovu s nízkým počtem hráčů v kádru. V první půli musel řešit několik vyložených šancí, kdy na něj nejprve pálil exsepekovský Jindra, Palus a poté i Růžička. Ke smůle domácích se v první půli prosadil pouze Martin Novák, který na hranici penalty nasměroval svůj nepovedený odkop do šibenice Mrázikovy brány. Domácí se do vyložené gólové šanci nedostali. Z ideálně postaveného přímého kopu nedokázal Cihlář obstřelit zeď, Dědič ve své šanci nepropálil před sebou stojícího obránce, obdobně se vedlo i Vrkočovi. Stav po prvním poločase byl tedy 0:1.

Do druhé půle nastoupili domácí s větším odhodláním poprat se o první podzimní body v této sezoně. Sepekovské bohužel však opět limitovala špatná příhra, i nedůraz. Hrálo se tedy převážně na půlce Sepekova, čemuž odpovídaly také brankové příležitosti. Těch měli opět více hráči Kostelce, kteří domácího Mrázika drželi v permanenci. Ten několika dobrými zákroky držel naděje rezervy na bodový zisk. V závěrečné čtvrtině zápasu se do zakončení protlačili také domácí, kdy nejprve dobře pálil Hlavín, jehož dělovku vytlačil hostující brankář na roh. Po dalším rohovém kopu měl na hlavě vyrovnání Šťastný, který však svou hlavičku nasměroval pouze do před sebou bránícího hráče. V tomto úseku hry domácí zatlačili hosty a přišlo také zasloužené vyrovnání. Cca v 85. minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení hlavou Jirka Doubek a připsal si tak svůj první seniorský gól. Sepekovští se nestačili ani doradovat z vyrovnání, když na druhé straně napřáhl hostující střední záložník z 25 metrů a vymetl nechytatelnou dělovkou horní roh Mrázikovy svatyně. Do konce zápasu se již domácí k zakončení nedostali a tak skončilo utkání výhrou Kostelce 2:1.

Sepekovští se dokázali prosadit opět pouze jednou, a tak o utkání rozhodla povedená rána ze střední vzdálenosti. V dosavadních třech utkáních se prosadili pouze dva dorostenci (Havlíček, Doubek) a jeden ještě loňský dorostenec (Hlavín). Příští utkání čeká rezervu mužstvo Mirovic B.

Sepekov B – Kostelec  1:2  (0:1)
Sestava: Mrázik – Šťastný, Novák Martin, Vrkoč, Novák Jakub – Bočan, Mička, Hlavín – Dědič, Cihlář (Doubek), Havlíček

Trenér:  Daněk Michal