Spravedlivá dělba bodů

DorostPoslední ze série hratelných soupeřů, týmů se kterými měli dorostenci papírově udělat body, bylo mužstvo Hradiště. Na podzim Sepekáři na Hradišti, po výborném výkonu, vyhráli, takže si věřili i v domácím zápase. Ale herní krize týmu trvá a tak byli domácí nakonec spokojeni za bod. Hrálo se za nádherného počasí, ale fotbal to moc pohledný nebyl.

Od začátku se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, hra to byla oboustranně nepřesná a neurovnaná. Hromada nepřesných přihrávek, nákopů, soubojů o míč a prakticky žádná kombinace a mezihra, to byl obrázek první půle. Ani jedno z mužstev si během prvního poločasu nevypracovalo žádnou brankovou příležitost – 0:0.

V druhém poločase se na hřišti přece jen něco dělo. Nejprve hosté po pravé straně zatáhli balon až brankové čáře, centr pod sebe jejich forvard perfektně trefil a už překonaného domacího golmana zachránil druhý útočník hostů, kterého střela na brankové čáře trefila. To si zasloužilo gól! Jak to ale nejen ve fotbale bývá, udeřilo na druhé straně. Po přetaženém rohovém kopu míč do sítě uklidil nejmenší hráč na hřišti Petr Šimsa – 1:0. Hosté přidali a bylo jich najednou všude plno. Domácí od vyrovnávacího gólu držel především svými zákroky Petr Bambuškár. Okolo 20. min ale už gólu nezabránil, první střelu sice bravurně vyrazil, ale na dorážku už neměl šanci – 1:1 .  Po tomto vyrovnání zapnuli i domácí, ale do tlaku se moc nedostávali. Posledních 15 min to bylo nahoru / dolu, ale branka už nepadla. Nejblíže k ní domácí měli po pěkné střele Honzi Soldáta z přímého kopu, hostující golman ale střelu vyrazil.

Dorostenci uhráli potřetí po sobě stejný výsledek (1:1) a potřetí po sobě je střelecky zachránili vypomáhající žáci – Petr Šimsa a Tomáš Sláma. To není moc dobrá vizitka pro “staré mazáky”.

Dorost – Hradiště 1:1 (0:0), branka: Petr Šimsa

Zahajovací sestava: Bambuškár Hlavín, Kašpar, Koutník L., Koutník M.Jindra, Hadáček, Doubek – Heřman, Soldát, Havlíček, průběžně střídali: Holub, Koptiš, Šimsa, Novák F., trenéři: Brčák, Heřman, Hadáček R.

Hráč zápasu: Petr Bambuškár