Tři body z Oslova

Další mistrovské utkání a první na jaře hraný zápas na hřišti soupeře sehráli sepekovští žáci tuto sobotu na půdě Oslova. Žáci Sepekova byli při pohledu na tabulku a v ní umístění Oslova jasní favorité. To ale nemusí vždy platit. Sepekov se tento víkend potkal s nedostatkem svých hráčů. Absence byla citelná ,, nemocní Tomáš Sláma a Martin Kálal, úrazy Vojta Baloun a Adam Čunát a omluvení Martina a Lukáše Filipínů”  a tak aby byli žáci schopni dát dohromady alespoň jedenáct hráčů tak museli trenéři povolat tři hráče z přípravky a to jmenovitě Víťu Čunáta, Filipa Doubka a Lukáše Cihláře. Mladí hráči neměli se zařazením do hry žádný problém a celý zápas v pohodě odehráli.

K utkání přivedl obě jedenáctky rozhodčí Bašta ještě za slunného počasí, které se ale v průběhu zápasu kazilo a postupně došlo i na déšť, což ale hře nijak nevadilo. Žáci Sepekova začali aktivně a byli to právě oni, kdo měl více míč na svých kopačkách a také více vytvořených šancí. Domácí zaměstnával především velmi agilní Roman Hyška, který dostával dobré přihrávky mezi obránce a svou rychlostí hrozil centry do vápna a i střelami na branku. Bohužel ale dost šancí zůstalo neproměněno a tak se skóre měnilo až v 18. minutě a to když domácímu brankáři propadla rukama střela Ondry Maška, který znovu nastoupil na celý zápas do útoku – stav 0:1. Tento gól byl pro žáky Sepekova takovým osmělením a po chvilce hry se dostal ke střele Matěj Kotrba, který ale trefil jen horní tyč branky domácího golmana. Hned následující akci už sepekovští proměnili a to když Roman Hyška proklouzl mezi obránci a střelou ve vápně na vzdálenější tyč zvýšil na 0:2. Ve 24. minutě se skóre měnilo znovu a to když si na půlce vzal míč Filip Doubek a nestrachoval se s tím něco udělat, postupně obešel dva hráče na společně s Víťou Čunátem dostali balón do vápna kde ho uklidil do branky hostující útočník Ondra Mašek – stav 0:3. Domácí se dostávali na polovinu soupeře jen sporadicky. Přece jenom ale jedna branka do sítě hotujícího Sepekova padla a to když Ondra Bolek dával malou domu a Ivan Bambuškár chtěl míč hned z voleje  ale bohužel těsně před nohou mu míč skočil a Ivan promáchl a míč se dokutálel až za brankovou čáru – stav 1:3. Tím tak skončil první poločas a pro domácí tento vlastní gól mohl znamenat ještě šanci se zápasem něco udělat.

Do druhého poločasu se už nastupovalo za slabého deště. Domácí byli více aktivnější než v poločase prvním a měli i dvě dobré příležitosti ke skórování, to se jim ale nevedlo a tak ještě do 25. minuty druhého poločasu vedli stále žáci Sepekova o dvě branky. Skóre se ale na to hned měnilo a to pozitivně pro Sepekov, když dobře hrající Filip Doubek šel zahrávat rohový kop, roh zahrál na první tyč což ještě domácí obránce odvrátil ale pouze k Filipovi a ten neváhal a svoji střelou prostřelil domácího golmana – stav 1:4. Dále pak pět minut do konce zaznamenali hosté pátou branku a to gólem Ondry Maška, který tak zaznamenal hattrick. Konečné skóre 1:5.

Tentokrát kluci předvedli celkem pěknou hru a to především tím, že si dokázali nahrát a obejít soupeře. Dík patří třem mladým “puškám”, které opravdu nezklamaly ba naopak.

Další utkání se hraje hned v úterý 8.5. a to finále poháru na hřišti Jistebnice s domácími žáky.

Oslov – Sepekov 1:5 (1:3) branky: Ondra Mašek 3 x, Roman Hyška, Filip Doubek

Sestava: Ivan Bambuškár – Ondra Bolek,  Víťa Kubín, Lukáš Cihlář, Adam Hlavín – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Filip Doubek – Víťa Čunát, Ondra Mašek, Roman Hyška