Úspěšná série pokračuje

Martin KrauseTrochu s obavami, jak dorostenecký tým vstřebá páteční oslavu Smrkových 18-tin, se v časném sobotním ránu scházela výprava Sepekářů na stokilometrový výjezd do Studené, kde hraje Kunžak některá svá domácí utkání. Nicméně jakmile jsme vzbudili jedenáctého hráče, jsme vyrazili. Už samotná cesta do Studené bylo docela dobrodružství, nejprve objížďka, pak objížďka objížďky … a najít hřiště ve Studené taky nebylo snadné. Ale po třetím dotazu domorodců jsme ten malebný plácek přece jen našli. Bylo tam krásně – stylový kemp u lesa, romantika, klídek, pohoda … jen na fotbal to moc nebylo. Sice solidní trávník, ale malý plácek s velkými terénními nerovnostmi, neregulérně nízká branka a vyšlapaná brankoviště, to byly atributy, které fotbalu moc nenahrávaly.

Hostům ale toto hřišťátko možná vyhovovalo víc než domácím. Spánkový deficit a mírná kondiční indispozice totiž byla na některých sepekovských oporách znát. Od začátku se hrál oboustranně neurovnaný a divácky nezajímavý fotbal. Domácí se možná snažili víc kombinovat, hosté naopak asi méně drželi míč, ale o to byli nebezpečnější v koncovce. Jediný gól zápasu padl už v cca 12.min, a to z poměrně nenápadné akce. Dan Smrčina prostrčil míč na Tomáše Slámu do levého křídla, ten si ho zasekl, vystřelil a pohotově dorazil brankářem vyražený míč 0:1. Víc se toho v první půli neudálo.

Druhá půle byla stejná holomajzna jako ta první. Hned ze začátku (cca 55.min) mohl zvýšit Dan Smrčina, který šel po přihrávce Matěje Kotrby sám na brankáře, ale míč mu skočil na drnu a Dan minul. Druhou půli ohrožovali domácí branku především tito dva Sepekáři, v první půli aktivnímu Tomáši Slámovi viditelně ubývaly síly. Domácí, asi vzhledem k malému hřišti, se tlačili převážně vzduchem, ale tam Ondra Bolek neprohrál snad jediný souboj … vlastně jeden a to zakročil jistý Martin Krause. V závěru už povícero hostům lapalo po dechu, ale domácí toho naštěstí nedokázali využít. Pojistku výhry odmítl Matěj Kotrba v cca 80.min, když po přihrávce od Dana Smrčiny udělal oba obránce, ale dal míč brankáři do koše. Sepekáři ale už cenný výsledek udrželi.

Hra dorostu tentokrát nebyla nic výstavního, hráči se fotbalově asi moc nerozvinuli a taktika byla stanovena čistě na výhru, ale zahráli si všichni a v závěru si vychutnali nečekanou výhru!

Kunžak – Dorost 0:1 (0:1), branka: Tomáš Sláma

Sestava: Martin Krause – Adam Hlavín, Ondra Bolek, Kamil Koutník, Lukáš Hlavín – Víťa Kubín, Dan Smrčina, Tomáš Sláma, Matěj Kotrba – Radim Hanus, Martin Havlíček, trenéři: Pavel Brčák, Fanda Heřnam,

Hráč zápasu: Dan Smrčina