V derby pouze jeden gól

V 7. kole I.B. třídy nejnižší krajské soutěže čekalo sepekovské mužstvo utkání ze všech nejdůležitější – derby s Božeticemi. Obě mužstva začátek soutěže nezastihl v oslnivé formě a v tabulce je dělil pouze jeden bod.

Domácí Sepekov nastoupil v té nejsilnější sestavě, zatímco hosté oproti minulému zápasu přijeli bez dvou hráčů. Do první šance se dostali Božetičtí, po rohovém kopu se míč odrazil od Kašpara, hostující Němeček ho jen tělem posunul do brány, kde na brankové čáře balón vykopl Koutník. Utkání se odehrávalo především mezi šestnáctkami, více do útoku se tlačili domácí. V 39. minutě zahrával přímý kop Palus, míč poslal do vápna, kde si ho na zadní tyči našel Staněk, jenž se natlačil mezi dva protihráče a hlavou poslal balón na zadní tyč, 1:0.

Do druhé půle přeskupili Božetičtí řady s cílem vyrovnat utkání. Sepekovští však pozorně bránili a v bráně navíc výborně chytal domácí Mašek. Největší šanci si hosté vytvořili po přímém kopu, který zahrával Stejskal P. od brankové čáry, božetický středopolař však poslal míč jen těsně vedle brány. Na druhé straně se mohli radovat domácí, to když po přímém kopu Hadáčkek J. z hranice vápna otřel svůj pokus o tyč. Ve druhé půli nedokázalo ani jedno mužstvo vstřelit branku a tak derby rozhodl jediný gól.

Sepekov  –  Božetice  1:0  (1:0)  Goly: Staněk

Sestava: Mašek – Kosobud, Novák, Hadáček L., Palus – Bolek, Kašpar, Hadáček J., Koutník(Hlavín) – Staněk(Čunát), Tupý

Trenér: Martin Petr

Hráč utkání: Ondřej Mašek