Pohled na kabiny a hřiště

Boj o třetí příčku pro domácí

O první listopadové neděli přijelo do Sepekova mužstvo Kostelce. Ze zkušeností z let minulých bylo už před zápasem jasné, že i tentokrát se nebude hrát v rukavičkách. Nahrával tomu i těžký kluzký terén, sychravé počasí a postavení v tabulce, kdy Kostelec byl před zápasem o tři body před domácími. Navíc se jednalo o poslední zápas podzimu a oba týmy se chtěly s podzimem logicky rozloučit vítězně. Sepekáři dali dohromady 18 hráčů a několik jich ještě bylo připravených v záloze. Problémy s nedostatkem lidí teď béčkaři skutečně nemají.

Už před úvodním hvizdem se rozfoukal silný vítr a kapitán hostí ač vyhrál los, nechal vybrat si stranu domácímu kapitánovi a ten zvolil stranu, kdy měli domácí vítr v zádech. Jako mistrovský tah se to ukázalo už v 2. minutě hry, kdy hosté nešikovně zahráli na roh. K tomu se postavil právě kapitán Mácha, poslal do vápna centr, který však vzal vítr tak šťastně pro domácí, že skončil v síti na zadní tyči – 1:0. Brankář se musel červenat, ale snový začátek pro domácí. Velkým tématem zápasu bylo, zda Sepekáři dokáží zastavit nejlepšího střelce soutěže Basemma, který se v sezóně trefil už 25x, pro ilustraci celý tým Sepekova měl před zápasem na kontě 21 branek. Ale na pravděpodobně nejlepšího ofenzivního hráče soutěže Sepekáři nasadili nejlepšího defenzivního hráče soutěže Ondru Bolka a ten Bassema vymazal, samozřejmě i za pomoci spoluhráčů, kteří jej zdvojovali a věnovali mu zvýšenou pozornost. Tohle domácí zvládli na jedničku. Ve 23.minutě domácí defenziva ale trochu zaspala, Palus kolmicí vysunul Průchu a ten přesnou křižnou střelou vyrovnal – 1:1. To byl i výsledek první půle, kdy Sepekáři díky podpoře větru měli vytěžit víc, ale nestalo se.

Do druhé půle domácí vstupovali s obavami, aby je Kostelec nepřišpendlil na jejich polovině, ale to se nestalo. Domácí tedy v úvodu měli štěstí, kdy rohový kop Paluse náš hráč na přední tyči promáchl, ale míč se naštěstí odrazil od zadní tyče pryč. Jinak se hra odehrávala hlavně uprostřed hřiště, kdy souboj střídal souboj, hlavně hostující Růžička sbíral od začátku zápasu faul za faulem, nutno dodat, že se nejednalo o žluté fauly a jelikož sudí mu zákroky nesčítal, tak mohl soupeře okopávat jako brambory dál. Oba domácí střeďáci mu to v druhé půli dali pocítit, kdy Mácha i Kašpar dostali za svoje zákroky na něj zasloužené žluté karty, kdy takzvaně přijely klasické kosy. Zápas byl vyrovnaný do 75. minuty, to Filipín zahrával přímý kop z uctivé vzdálenosti, trefil zeď, ale míč se mu příhodně odrazil, kdy Bugy poté zavřel oči a krásnou dělovou ránou poslal domácí do vedení – 2:1. Domácí si poté hlídali vedení, pomohla jim v tom i poměrně dlouhá pauza při ošetřování domácího brankáře. V 92. minutě Cihlář doběhl na straně u vápna hostí míč, pěkně si ho hodil mezi dva obránce do nadějné pozice, ale vyslal šmudlu na brankáře hostí, ta však k překvapení všech skončila za jeho zády – 3:1, rozhodnuto a mohlo se jít slavit. V brankářích byl v tomto zápase asi největší rozdíl, jelikož v domácí bráně stál spolehlivý Kainráth, kdežto na druhé straně si brankáři nevybrali nejlepší den. Sepekáři tak díky povedenému závěru podzimu přezimují na průběžné čtvrté příčce za Kostelcem díky horšímu skóre, ale jak víme z loňska, v závěrečné tabulce rozhoduje vzájemný zápas. Díky velkému množství hráčů a vyrovnanosti zápasu se tentokrát na některé naše hráče vůbec nedostalo a někteří dostali jen málo minut, ale to nic neubírá na jejich zásluze, jsme jeden tým a společně vyhráváme i prohráváme!! Letos už B týmu zbývá jen sezónu důstojně zakončit na tradiční dokopné, která bude společná s A týmem, jenž v sobotu jednoznačně vyhrál derby v Božeticích. A tým čeká ještě poslední zápas, kdy hostí v sobotu doma Čimelice od 14:00 hod. Podporu svých věrných fanoušků jistě bude mít v zádech!

Sepekov B – Kostelec 3:1 (1:1) Goly: Mácha, Filipín, Cihlář