Umělá tráva

Derby je zase naše!

O poslední říjnové neděli zajížděli béčkaři do Božetic k tradičnímu derby. Tentokrát šlo navíc o souboj mezi sousedy v tabulce, kdy domácí měli před zápasem o bod navrch. Domácí si trochu nepochopitelně nepohlídali termínovou listinu a zápas se jim kryl s utkáním jejich A týmu, takže nemohli využít posil z A týmu. To by se našemu panu Himlovi určitě nestalo. Sepekáři ani tak neponechali nic náhodě a svoje mužstvo posílili o tradičního pendlera z A týmu Filipa Doubka. Do branky si navíc stoupl v poslední době neprůstřelný Petr Mácha.

Zápas začal opatrně, ani jedno mužstvo nemělo výraznou převahu, ale již po pátnácti minutách domácí začali ztěžka oddychovat a hosté získávali převahu. V 19. minutě Sepekáři dokázali kombinací po zemi vyjet od vlastního vápna až na polovinu domácích, tam Koutník přihrál Doubkovi, ten si prohodil míč mezi stopery, běžel sám na branku a zakončil přesně – 0:1. O pár chvil později dostal Doubek přísnou žlutou kartu a byl raději preventivně vystřídán. Božeticím se ale záhy zranil tvůrce hry Maťha, takže i domácí přišli o klíčového hráče. Ve 32. minutě hosté udeřili podruhé, Staněk křižným míčem našel Mičku, který zvládl zpracování, přihrál před branku a Koutník na zadní tyči zvýšil vedení hostů – 0:2. Do konce poločasu se už nic nestalo a Sepekáři šli na přestávku s velmi nadějným výsledkem.

Do druhé půle šli hosté s respektem, protože všichni známe Csáplarovu past, ale o tom, že tentokrát nesklapne, rozhodla 47. minuta, to nejprve Hadáčka připravil o gól domácí Němeček, kdy díky jeho teči šla střela těsně vedle branky. Z následného rohu však udeřilo, brankář Pultar totiž propustil nepovedený Máchův centr mezi nohama – 0:3. Vítaná pomoc. V druhé půli domácí opustily síly a asi i chuť se zápasem něco udělat, Sepekáři byli jasně lepší a zápas bez nervů kontrolovali. V 63. minutě přihrál Mácha do dobré pozice Jirkovi Doubkovi, který nechrtil a přihrál na Koutníka, který na zadní tyči znovu dokázal zakončit, i když místo plánované střely pravou nohou, z toho byl ve skluzu odraz od levé, ale i takové branky platí – 0:4. Poté Staněk dobře vystřelil, ale Pultar dokázal jeho střelu vyrazit na tyč a malinko nesoustředěný otěcko Hadáček nezvládl dorážku z malého vápna a netrefil. Určitě si oba naši stěžejní hráči šetří góly na poslední kolo. Poté ještě pomezní rozhodčí připravil o hattrick Koutníka, když správně odmával jeho ofsajd. Sepekáři pak někdy od 70. minuty téměř úplně protočili sestavu a zápas se víceméně v pohodě dohrával. Po centru Volfa měl ještě velkou šanci Mička, ale rybičkou těsně přestřelil. Hosté si připsali důležité tři body za vítězství 0:4, kdy se pro mnoho hráčů jednalo o nejdůležitější zápas sezóny, protože derby je prostě derby. Brankář Mácha udržel při sedmém startu pátou nulu, což je věc u naší rezervy taky dlouho neviděná. Sepekáři předvedli zřejmě nejlepší výkon sezóny. Domácí jim to tentokrát dost usnadnili, přesto byla radost z vítězství stejně veliká a béčkaři věrni své tradici posledních let mohli naskákat do koupaliště, i když vzhledem k téměř zimnímu termínu zápasu svůj skok malinko modifikovali. Příští víkend hraje rezerva poslední kolo v neděli od 14:00 hod. doma se třetím Kostelcem, který krom tvrdosti přiveze i nejlepšího hráče soutěže Hannachi Bassema. Pokud si s ním domácí poradí, přidají bojovnost a promění šance, tak ani v tomto zápase rozhodně nejsou bez šance. Áčko o víkendu nadělovalo doma Chyškám a v sobotu od 14:00 hod. jede do Božetic. Áčkaři určitě zabojují, aby přivezli podobný výsledek jako B tým, v jejich silách to určitě je!

Božetice B – Sepekov B 0:4 (0:2) Goly: Doubek F., Mácha, Koutník 2x