Umělá tráva

Božetice rozhodly v závěru

V neděli 12.5. se v tradičním derby střetla rezervní mužstva Božetic a Sepekova. Hrálo se na jako vždy krásně připraveném plácku v Božeticích. Sepekáři tímto zápasem zakončovali tzv. Anglický týden, kdy ve středu sehráli pohárový zápas, ve kterém byli deklasováni Podolím a navíc zde na delší čas přišli o dva stálé členy základní sestavy Lukáše Hrycha a Jirku Doubka. I proto na zápas do Božetic mužstvo doplnili tři dorostenci, svůj debut si v B mužstvu odbyl šestnáctiletý brankář Michal Pultar, pro kterého byl zápas prestižnější ještě z důvodu, že branku domácích hájil jeho bratr Jan.

Božeťáci nasadili do zápasu i několik hráčů A týmu, z nichž nejvíce byl určitě cítit Josef Fara. Od začátku byli domácí fotbalovější a vytvářeli si i šance, ale všechny, včetně dvou obrovských, zázračně zlikvidoval debutant Pultar. V 19. minutě se na domácí usmálo štěstí, kdy po nakopnutém míči a nedohodě mezi Balounem a Pultarem se k míči dostal důrazný Čipera a pohodlně poslal domácí do vedení 1:0. Sepekářům se nedařilo, byli přehráváni hlavně ve středu hřiště, kde byli jednoduše přečíslováni a nedokázali dostupovat soupeře. Ve 26. minutě hosté nečekaně udeřili, Hlavín vybojoval na půli míč, narazil si s Máchou a postupoval ve sprintu po křídle, kde krásně nacentroval na Havlíčka a ten se nemýlil – 1:1. Ve 32. minutě si domácí vzali vedení zpět, když Fara v rohu hřiště po důrazném souboji obral o míč Máchu, odcentroval do vápna, kde se po několika závarech míč k Farovi opět odrazil a ten prostřelil Pultara. Hosté cítili křivdu a dožadovali se odpískání faulu na svého kapitána, ale rozhodčí Šika měl jasno. Sepekáře tento moment zdravě naštval, začali být důraznější a v závěru poločasu po centru Himla chybělo jen několik centimetrů, aby Dědič dosáhl na míč před prázdnou bránou. Vše si tento srdcař vynahradil ve 44. minutě, kdy se odhodlal ke střele z velké dálky a nádherně i s pomocí břevna přehodil špatně stojícího brankáře – 2:2.

Do druhého poločasu na pokyn trenéra si Himl prohodil místo s Kosobudem, Sepekáři tím zpevnili střed hřiště a získali Himlovu rychlost vpředu. Hned první akce druhé půle šla kombinací přes Kosobuda a Matěju až na Haita, který svedl ve vápně souboj o míč se Stejskalem, Hait souboj neustál a pískala se penalta. V tuto chvíli se výrokem rozhodčího cítili ukřivděni domácí. Penaltu si vzal na starost Himl a s přehledem proměnil – 2:3. Domácí se ještě nevzpamatovali a už prohrávali o dvě branky, Baloun vybojoval na vlastní polovině míč, předal jej Máchovi, ten vysunul kolmicí Himla, který se na půli dokázal vyhnout ofsajdu a postupoval z levé strany sám na bránu a svůj únik zakončil nekompromisní střelou po zemi – 2:4. Po další chvíli měl Himl obrovskou šanci po dobrém napadání Kosobuda, ale osamocený Himl se ve vápně rozhodl zakončit z první a o malý kousek minul šibenici branky. O minutu později Hait v malém vápně netrefil míč v jasné příležitosti. V 55. minutě přišel trest, hosté ve středu hřiště trestuhodně přišli o míč, který se poté dostal na pravou stranu, odkud přiletěl do vápna nebezpečný centr a stoper Novák si srazil míč do vlastní branky – 3:4. Jednalo se už o třetí vlastní branku Sepekářů v posledních dvou zápasech. Tento gól domácím vlil krev do žil. Po chvíli se navíc zranil Himl a musel odstoupit. Od té chvíle se Sepekářům nedařilo vůbec podržet míč vpředu, hodně se zatáhli a jen díky vlastní obětavosti, štěstí a výbornému Pultarovi odolávali tlaku domácích. Když se zdálo, že všechny horké chvilky Sepekáři přečkali, přišla 90. minuta, domácí Michal Pecka před vápnem hostů předvedl po drobném kontaktu skok supermana přes nohu Kosobuda, rozhodčí Šika opět neváhal a nařídil proti Sepekářům trestný kop z ideální pozice. Josef Fara nedokázal přestřelit zeď, bohužel ve zdi došlo k evidentnímu zahrání rukou a sudí Šika tentokrát zcela v souladu s pravidly nařídil pokutový kop. K tomu se postavil nejstarší hráč na hřišti Milan Pecka a s přehledem proměnil – 4:4. Ihned po rozehrání v tomto zápase nepřesný Šika zápas ukončil a ten skončil asi spravedlivou remízou.

Penaltový rozstřel jako již bohužel tradičně naši hráči nezvládli. Hned v první sérii neproměnili oba úspěšní střelci zápasu Pecka a Himl. Poté za Sepekáře proměnili Baloun, Dědič, Havlíček, Volf a Mácha. Božeťáci také všichni proměnili. V 7. sérii došlo na souboj bratrů Pultarových, kdy úspěšnější byl domácí brankář, který bratrovu penaltu chytil a sám pak rozhodl o extra bodu pro domácí.

Další zápas sehrají Sepekáři netradičně v sobotu 18.5. od 17:00 hod., kdy na svém hřišti přivítají Bernartice B.

Božetice B – Sepekov B  5:4  (2:2) Goly: Havlíček, Dědič, Himl 2x

Sestava: Pultar – Šťastný, Novák, Baloun, Volf – M. Koutník, Mácha, Himl, L. Hlavín – Kosobud, Havlíček

Střídali: Dědic, Cihlár, Matěja, Hait