Z derby s Kovářovem vítězně

Příznivci našeho B týmu se konečně dočkali a v neděli 5. května mohli konečně vyrazit na domácí utkání svých oblíbenců. Až v pátém jarním kole se naše mužstvo představilo na domácím hřišti, soupeřem bylo mužstvo Kovářova B. V posledních letech jsou souboje s tímto soupeřem dramatické a vyrovnané, při čemž výsledkově má na vrch většinou domácí mužstvo. Mužstvo Kovářova se v tabulce nachází ve spodních patrech tabulky, na tento zápas však mužstvo posílilo o nějaké pendly z A mužstva, které hraje o postup do I. A třídy, především Luboš Holub mladší budil před zápasem u domácích respekt.

Domácí nastoupili v tradiční sestavě. V chladném počasí se rozjížděli pomaleji. V prvních pěti minutách hosté byli jasně lepší a vypadalo to, že zápas bude o tom, kolik branek hosté nastřílí. Ovšem po slabším úvodu se domácí rychle rozkoukali a dá se říct, že až do konce prvního poločasu byli lepší. Kovářovští vše řešili hodně individuálně a to díky obětavosti a týmovému výkonu domácí stačili hasit. Těžkopádnější obrana hostů navíc měla problémy s rychlonohým Doubkem a velmi aktivním Himlem. První větší šanci domácích měl Doubek, kdy vyslal chytrou střelu zpoza vápna po zemi k tyči, ale hostující brankář skvěle zasáhl a míč vyrazil. Ve 29. minutě Sepekáři poctivě napadali, hostující Suchan míč zadrbal, dal obtížnou přihrávku na stopera hostů, kterému míč vypíchl Mácha a postupoval sám na brankáře, v momentě, kdy se chystal ke střele, jej zezadu skopl průšvih hasící Suchan a sudí Tanáč nezaváhal a nařídil penaltu. Tu si vzal na starost Himl a bezpečně proměnil – 1:0. Hosty vývoj zápasu zaskočil a do konce poločasu si nic nevytvořili, naopak domácí mohli svůj náskok zvýšit, ale po krásném rohovém kopu Himla Mácha hluboko uvnitř malého vápna záhadně nedopravil míč do sítě. Poločas tak skončil zaslouženým nejtěsnějším vedením domácích.

O půli hostům dorazil další pendl z A týmu Škoch a v druhé půli výrazně hostům pomáhal ve středu hřiště s rozehrávkou. Jestliže první poločas začali domácí vlažně, tak začátek druhé půle prospali úplně. Hosté začali velkým náporem a závarů a střel na domácí branku začalo přibývat. Všechno ale domácí v čele s výborným Doubkem a nekompromisním Novákem přečkali. Sepekáři se postupem času přece jen z největšího tlaku vymanili a když drželi míč na zemi, povedlo se jim i několik zdařilých kombinací. Nejkrásnější akci předvedli domácí v 70. minutě, to Himl vybojoval na půlce míč a ten pak putoval na jeden dotek po ose Mácha, Volf, Kosobud, Dědič na M. Koutníka, který míč ve sprintu dovedl do vápna, kde předložil před bránu pochoutku svému bratrovi L. Koutníkovi, který nezazmatkoval a s přehledem zakončil – 2:0. Zdálo se být o bodech rozhodnuto, jenže hned v 75. minutě domácí pozdě zareagovali na roh rozehraný nakrátko, Škoch odcentroval do vápna, kde před dotírajícími hlavičkáři Doubek míč dokázal vyrazit, bohužel u odraženého míče byl první Bílý a propálil všechny – 2:1. Hosté pak hru ještě víc zjednodušili, dokázali vyhrávat souboje a tlačili se za vyrovnáním, to jim však nedovolil brankář Doubek, který znovu potvrdil, že když zrovna nerybaří nebo se neprohání na motorkách, tak pralesní soutěž vysoko převyšuje, asi nejlepší zákrok předvedl proti Nevolnému, který na něj postupoval ze strany sám v tandemu se spoluhráčem, ale Doubek skvěle zasáhl neobvyklým zákrokem, kdy si na míč na chvíli i sedl a dokázal jej dostat pod kontrolu. Sepekáři tedy díky bojovnému týmovému výkonu a několika nadstandardním výkonům jednotlivců dokázali zvítězit. Bič na svoji osobu si v tomto zápase ušil hlavně Lukáš Hlavín, který ukázal, že umí i bránit a Holubovi v zápase téměř nic nedovolil.

Příští zápas odehrají naši hráči již ve středu 8.5. od 17:00 hod, kdy v semifinále okresního poháru hostí mužstvo z Podolí. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit v boji s mužstvem z vyšší soutěže.

Sepekov B – Kovářov B  2:1  (1:0)  Goly: Himl, Koutník L.

Sestava: M. Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – Hlavín, Mácha, Himl, M. Koutník – J. Doubek, Havlíček