Dorost nedovolil drama

Dorost zahájil sezonu na domácím trávníku, kde přivítal soupeře z Větrov. Domácí byli před zápasem za favorita a věděli, že Větrovy jsou soupeř, kterého musí porazit, pokud chtějí pomýšlet na klidný střed tabulky.

Sepekovští vstoupili do zápasu lépe a hned v šesté minutě měli velkou šanci, kdy Šťastný hrál z první balon, který dostal vzduchem, ale bohužel nad brankovou konstrukci, vzápětí se v podobné situaci ocitl Čunát, který trefil břevno.  Do šance se dostal i Cihlář, který po přihrávce od Čunáta málem rozvlnil síť za hostujícím brankařem, ovšem prvního gólu se nedočkal. Ve 41. minutě Pich opět přestřelil. První půli byli domácí lepším týmem a podobných šancí bylo k vidění ještě mnoho. Nicméně do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do druhé půlky vstupovali Sepekáři s cílem konečně proměnit své šance a zápas vyhrát. A opravdu, po pěti minutách se po pěkné akci podařilo Pichovi dát gól. Dvě minuty na to pomohl týmu domácí brankář Pultar, když vychytal nebezpečnou střelu. V 58. minutě přišel okamžik, na který již několik let čekala spousta lidí – po nádherné akci si domácí Cihlář na vápně vychutnal obranu hostů a ani brankáři nedal žádnou šanci a konečně vstřelil svůj premiérový gól za dorost. Gratuluji. Jenže za deset minut se podařilo hostům snížit na 2:1, po chybě obrany i brankáře. Od této chvíle domácí přestali hrát, začali si vytýkat každé pochybení, nesoustředili se na hru a po pohledu na hřiště z tribuny, by se dalo říct (až na výjimečné světlejší okamžiky), že domácí spíše čekali na to, až jim Větrovy nasází další góly. Pultar měl co dělat aby zasáhl a tým držel ve vedení. Jednou z takových výjimek byla krásná souhra Doubka a Čunáta na středu, poté pas na Picha, který neproměnil a s následnou dorážkou neuspěl ani Brož. Za pomyslnou záchrannou brzdu zatáhl v 85. minutě Doubek vstřelením třetího gólu, kdy nedal brankáři žádnou šanci. Zbytek utkání si sepekovský celek již pohlídal.

Dorostenci si připisují z prvního zápasu první tři body a mohou se připravit na zápas v Lišově, kam si chtějí dojet pro tři body.

Hodnocení zápasu

Lukáš Filipín (asistent trenéra): Dnešní zápas bych hodnotil kladně, 3 body jsou důležité. První půle byla dobrá, soupeře jsme přehrávali a v druhé půli konečně přišly góly, ale bohužel jsme za stavu 2:0 dostali po chybě na 2:1 a úplně jsme přestali hrát, naštěstí se nám podařilo dát na 3:1 a v klidu zápas dohráli. Nerad bych hodnotil individuality, ale i přesto dneska musím vyzdvihnout výkon Víti Čunáta, podle mě byl nejlepší hráč na hřišti. Doufám, že to přijme s pokorou, naváže na tento výkon a nezvedne se mu moc ego  .

Dorost – Větrovy 3:1   (0:0)   Góly: Pich, Cihlář, Doubek

Sestava: Pultar (A) – Fara, Matěja, Doubek, Stehlík – Pich, Brož, Čunát, Brůžek (C), – Vlk, Šťastný

Průběžně střídali: Bandy, Cihlář, Turek

Realizační tým: Cihlář, Filipín, Kálal, Baloun, Šťastný