Hororový začátek, infarktový konec

Sepekovská rezerva zavítala o víkendu na neoblíbené hřiště do dalekých Skal. Místní klub je známý tím, že za něj hrají velice zkušení hráči. Nicméně do zápasu s Béčkem nasadil i mladší krev a několik cizinců, kteří výraznou měrou pomohli ke konečnému výsledku.

Od prvních minut bylo znát, kdo že bude tahat v první půli za kratší konec. Domácí přehrávali hosty ve středu hřiště, odkud zpravidla hledali v náběhu svého levého záložníka, který řešil herní situace fotbalově a dělal sepekovské obraně velké problémy. Po několika polo šancích domácí poprvé udeřili v 18. minutě. Přihrávku ze středu si sebral domácí Babák, postupoval z úhlu sám na brankáře Doubka a nekompromisně zakončil, 1:0. Ve 25. minutě to bylo již o dva góly. Po faulu na hranici velkého vápna se domácí Hynouš postavil k přímému kopu a sebevědomě poslal míč za zeď do šibenice, 2:0. Hosté působili bezradně, hráli převážně jen nakopávané balony, kombinace se jim nedařila a tak největší šanci první půle měli Dědič s Havlíčkem, kterým se nepodařilo dotlačit míč za brankovou čáru. V 35. minutě zatloukli domácí třetí hřebíček do rakve hostí. Po levé straně se prosmýkl do zakončení Barbotkin, jenž prostřelil Doubka potřetí, 3:0. Aby toho nebylo na jeden poločas málo, neproměnily Skály ještě brejk dva na gólmana, když zakončující útočník před prázdnou bránou poslal míč nad bránu.

Jestliže první půle byla demolicí sebevědomí Sepekovských, druhá byla jejím opakem. Sepekáři změnili sestavu, mnohem více drželi míč v útoku, byli nebezpečnější a po zásluze snížili. V 50. minutě si naskočil Kosobud na centr a hlavou s přehledem uklidil, 3:1. Sepekovští byli rázem ve hře. Skalám jako by najednou došla lehkost z první půle a rázem se uchylovali místy k nevybíravým zákrokům. Hosté měli několik závarů, střely Doubka a Bočana vystrašili domácího brankáře, který si s nimi však poradil. V 80. minutě dokázal snížit Martin Hait, když hlavou doklepl milimetrový rohový kop Honzy Mičky, 3:2. Sepekovští mocně sahali po vyrovnání. To měl na kopačce Martin Novák, který se vysunul na hrot, prokličkoval několik hráčů, ale gólmana neprostřelil. Honza Mička v zápětí špatně zpracoval míč sám na penaltě domácích a připravil se tak o stoprocentní šanci. Když už se zdálo, že je po nadějích a rozhodčí ohlásil poslední roh, dostal se ke střele Honza Mička, ta se zblokovaná dostala ke Šťastnému, který z otočky nastřelil břevno, následoval hvizd a konec nadějí.

Sepekovští v první půli zcela vyhořeli, nicméně za druhý poločas si možná ten bod zasloužili.

V dalším utkání čeká rezervu mužstvo Vráže, které jak známo z let předchozích, neradno podceňovat.

Skály  –  Sepekov B  3:2  (3:0)  Goly: Kosobud, Hait

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Dušek, Volf – Doubek, Mácha, Kosobud, Koutník M. – Dědič, Havlíček