Konec dobrý, všechno dobré

V mrazivém nedělním dopoledni na hřišti v Borovanech odehráli hráči našeho B týmu proti domácím svůj poslední podzimní zápas. K utkání vyrazili s odhodláním urvat tři body a napravit tak zbytečné domácí ztráty z některých podzimních představení. Do branky tentokrát nastoupil Petr Mácha a v útoku znovu nastoupil i Ondra Vlk, který v Borovanech dlouhé roky působil a měl o motivaci postaráno. Domácí měli problémy se složením svojí sestavy, ale nakonec se jich jedenáct sešlo a mohlo se hrát.

Zápas jako již tradičně řídil sudí Koukol a neměl úplně jednoduchou práci. První poločas se hrál ještě na hřišti pokrytém jinovatkou, kde stín z přilehlého lesa bránil slunci, aby všechny přítomné zahřálo. Možná i z tohoto důvodu se od začátku hrálo dost opatrně a ve vlažném tempu. Výjimku tvořila pouze dvojice Vlk – Buriánek, kdy druhý jmenovaný domácí obránce si byl dobře vědom, že Vlčákovi nesmí dát prostor, tomu to logicky nevonělo a jejich vzájemné souboje byly dosti výživné, ale nezvrhly se v žádné zákeřnosti. Ve 20. minutě se domácí dostali téměř zadarmo do vedení, kdy nejprve podnikli brejk, kdy dva domácí postupovali snad na sedm hostí, Havlíček chtěl obráncům pomoct s bráněním unikajícího útočníka, ale udělal to velmi naivně a ve vápně zbytečně fauloval, jasná penalta. Nejlepší hráč domácích Sedlatý bezpečně proměnil – 1:0 pro domácí. Hned za tři minuty vyrobili domácí cca dvacet metrů před brankou zbytečný trestný kop, kdy jeden druhému nastřelil ruku. K zahrání trestného kopu se postavil Vlk a nachytal domácího brankáře – 1:1. Obraz hry se až do konce poločasu nezměnil, ve vápně domácích byli v prvním poločase dva sporné momenty, kdy na Vlka byli dva zákroky zavánějící pokutovým kopem, ale rozhodčí viděl situace jinak, nutno dodat, že hosté to celkem přijali a snažili se hrát dál, to domácím se nezdál odpískaný trestný kop před gólem hostů, cítili se poškození a dávali to rozhodčímu najevo. Před poločasem vyslal ještě krásnou střelu na Máchu z dobrých pětadvaceti metrů Vítek, ale naštěstí trefil jen břevno. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu.

Do druhé půle vstoupili Sepekovští dobře. Přidali na pohybu, důrazu a získali znatelnou převahu. Zajímavých situací v okolí i uvnitř vápna domácích přibývalo. Aktivní byl hlavně Matěj Kotrba, ale žádný z jeho střeleckých pokusů cíl nenašel. Největší šanci v této fázi hry, ale měli paradoxně domácí, kdy po centru Sedlatého Špánek hlavou v dobré pozici přestřelil. V 64. minutě hosté zužitkovali svůj tlak, kdy jim k tomu opět pomohl domácí obránce, který neodhadl míč, ten se mu od země odrazil do ruky, kterou měl od těla a následovala penalta. Ani tato penalta se domácím celkem pochopitelně nelíbila, ale ruka byla viditelná z dálky a spílat měli spíše svému obránci. Penaltu s přehledem proměnil Brůžek – 1:2. Hosté se hecovali, že budou hrát pořád stejně aktivně, ale to se úplně nedařilo, domácí navíc neunášeli průběžný stav, nechali se ovládnout emocemi a posledních dvacet minut se spíše křičelo a diskutovalo, než hrálo. Domácí se tím téměř vyřadili ze hry, v závěru měli jen několik rohových kopů, ale žádný z nich větší nebezpečí neznamenal. V závěru po krásném sólo úniku od půlky hřiště mohl definitivně rozhodnout Havlíček, ale přestřelil. Hosté si i tak připsali důležité vítězství a udrží se až do jarní části do čtvrtého místa v tabulce, což není úplně špatný výsledek, vzhledem k hloupým domácím ztrátám v průběhu soutěže.

Hráči B týmu děkují za podporu všem příznivcům našeho fotbalu, následující sobotu od 19:00 hod. sezónu v klubovně na hřišti dohrají při tradiční dokopné, kam jsou i věrní fanoušci srdečně zváni.

Borovany – Sepekov B 1:2 (1:1) Goly: Vlk, Brůžek

Sestava: Mácha – Šťastný P., Novák, Filipín, Volf – Kotrba, Mácha, Kosobud, Koutník – Vlk, Havlíček