První derby je naše

K devátému zápasu sezóny nastoupili hráči naší rezervy v derby proti Božeticím B. Béčkaři už potřebovali přerušit sérii zápasů, kdy nedokázali bodovat. V posledním zápase v Branicích sice herně tentokrát nezklamali, ale i tak si připsali porážku. K utkání s Božeticemi B tým posílili i velezkušení Vlk s Kuchařem a jejich přítomnost na hřišti byla znát. Božetice přijely ve velmi zajímavé sestavě, kterou tvořili převážně starší hráči, kteří v minulosti hráli krajské soutěže.

Zápas začali lépe hosté, prvních deset minut naše hráče uzamkli na jejich polovině a míč měli téměř výhradně ve své moci. Vytěžili z toho pak pouze jednu šanci, kdy Zdeněk Pavlík poslal míč těsně nad břevno. Stejný hráč pak o malou chvíli později postupoval s míčem do nadějné pozice, kdy si na půlce míč hodil kolem stopera Nováka a ten zatáhl za záchrannou brzdu a faulem nadějnou akci přerušil. Ihned na hřišti vzplály emoce, kdy se hosté dožadovali uložení červené karty, domácí oponovali, že z druhé strany ještě za úrovní Nováka dva domácí hráči a stihli by akci hostů zastavit, ale zda to tak bylo, už se nyní nedozvíme. Obě mužstva mají teď svojí pravdu. Každopádně sudí udělil Novákovi žlutou kartu s jemným nádechem oranžové a pokračovalo se ve hře. Domácí poté hru vyrovnali. První vlaštovkou lepších chvil byla střela Kuchaře z trestného kopu, ale brankář jí s námahou dokázal vyrazit nad břevno. V 31. minutě Mácha vyslal dlouhý křižný míč na Vlka, před kterým na hranici vápna v poslední chvíli hostující obránce v tísni jen odvrátil přesně do kroku domácího Havlíčka a ten do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení – 1:0. Závěr první půle pak patřil domácím, kdy svého soupeře zmáčkli a vytvořili si několik šancí a závarů, ale další branku nepřidali.

Do druhé půle domácí nastoupili s odhodláním soupeře dorazit a nepřipustit další obrat v jejich neprospěch, což už se v této sezóně několikrát stalo. V 51. minutě domácího Brůžka jeden z hostujících obránců dost nevybíravě a hloupě sestřelil ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Brůžek po tomto momentu se zraněním musel ze hry odstoupit. Penaltu si sebevědomě vzal obrozený střelec domácích Havlíček a s přehledem proměnil – 2:0. Domácí i nadále diktovali tempo hry a v 58. minutě se do šance dostal Vlk, jehož střelu Pultar vyrazil k dobíhajícímu Filipovi Šťastnému a ten nekompromisně zvýšil již na 3:0. Tento moment domácí malinko ukolébal a pustili hosty opět do hry. Asi největší šanci měl Čanda po rohovém kopu, ale jeho pohotovou střelu skvělým zákrokem zneškodnil Doubek. Hosté měli v druhé půli hodně rohových kopů a autových vhazování, které lítaly až do vápna domácích, ale ti vše bez nějakých větších potíží odolávali. V 86. minutě si však domácí obránce ve vlastním vápně při odkopu nešťastně nastřelil ruku a byla z toho penalta. K té si stoupl nejzkušenější hráč na hřišti Pecka a s přehledem proměnil. Ani na devátý pokus se tak Sepekářům nepodařilo odehrát zápas bez inkasovaného gólu. Ale jelikož se do konce zápasu nic nestalo, mrzet je to tentokrát moc nemuselo. První derby tedy dopadlo tak jak mělo a všechny tři body si připsali Sepekovští, také si tuto výhru náležitě užili a večer málem zbourali svou klubovnu. Snad tento trend vydrží a příští neděli i naše A mužstvo v dalším domácím derby porazí první Áčko Božetic, určitě budeme v neděli držet palce. B mužstvo jede k poslednímu zápasu do Borovan, kde rovněž v neděli nastoupí již dopoledne proti místním borcům, snad hráči nezmrznou, předvedou slušný výkon a dokáží přivézt nějaký ten bodík.

Sepekov B – Božetice B 3:1 (1:0) Goly: Havlíček 2x, Šťastný F.

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Filipín, Volf – M. Koutník, Mácha, Brůžek, M. Kotrba – Kuchař, Vlk

Průběžně střídali: Filip Šťastný, Lukáš Kosobud, Jan Havlíček, Petr Dědič, Lukáš Koutník