Místo Prčic body ze Studené

KunzakFotbalový zápas s týmem Kunžak / Studená, hraný ve Studené, vyšel na den tradičního pochodu do Prčic, takže hodně dorosteneckých hráčů muselo tuto oblíbenou akci oželet. Nakonec toho možná zase tolik nelitovali, protože zápas se jim povedl. Areál s fotbalovým hřištěm ve Studené je velice útulné a na posezení příjemné místo, ale hřiště samo je asi nejhorší z celé soutěže. Letos poprvé zahaprovalo internetové vedení zápisu a tak bylo potřeba zápis před výkopem sepsat postaru na papír a tudíž se začalo s mírným zpožděním.

To zpoždění ale hosty asi moc nerozhodilo, protože začátek zápasu v jejich podání byl strhující. Sepekáři na domácí vlétli a dařilo se jim i střelecky. Po pětadvaceti minutách to vypadalo, že vývoj zápasu bude jen o tom, kolik gólů hosté domácím nadělí. Ale jak to (nejen) ve fotbale bývá, dopadlo to přesně naopak a Sepekáři museli o svou první jarní výhru hodně zabojovat.

První gól padl už ve 3.min po rohu. Matěj Kotrba dal přesný říznutý centr, Dan Smrčina skákal neatakován a nedal domácímu golmanovi šanci 0:1. Cca 7.min parádní kombinace z pravé strany zakončená přízemní střelou Matěje Kotrby 0:2. Hosté nadále dominovali a domácí se těžko probírali z dvougólového šoku. Postupně se ale ukazovalo, že na neuvěřitelně vlnitém, malém hřišti hrát umí a začali být nebezpeční. Když ale po tom co domácí nastřelili břevno, hosté po dalším perfektně kopnutém rohu a přesné hlavě Kamila Koutníka dali na 0:3, zdálo se být hotovo (cca 25.min). Ale nebylo tak. Hosté své další šance nedotáhli a naopak špatnou domluvou ve svém malém čtverci a nedůrazem zakončeným nepovedeným odkopem, předložili domácím nabídku na korekci skóre, čehož ti využili 1:3. Závěr poločasu tak patřil oživlým domácím, kteří vycítili šanci.

Druhý poločas chtěli Sepekáři zápas definitivně rozhodnout a přidat čtvrtý gól, ale střelecká muška je opustila. Šancí bylo plno – nastřelené břevno, rána do spojnice tyče a břevna, ale do sítě míč hosté už nedotlačili. Naopak, po menším zaváhání brankáře hostů se dostali domácí na dostřel. Maši neudržel střelu z levé strany a domácí forvard ho na bližší tyči dorážkou propálil 2:3. Do konce chybělo ještě cca 25min a očekávaly se nervózní minuty. Byla to ale spíš nervozita na domácí lavičce a v publiku, na place Sepekáři víceméně zápas kontrolovali a neúnavný fotbalový dříč Dan Smrčina dotáhl svůj mančaft k zasloužené výhře. Stejně si ale střídačka hostů po závěrečném hvizdu oddychla.

Kunžak / Studená – Dorost 2:3 (1:3), branky: Smrčina, Kotrba, Koutník

Sestava: Ondra Mašek – Adam Hlavín, Ondra Bolek, Roman Hyška, Kamil Koutník – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Víťa Čunat – Víťa Kubín, Jirka Matěja, Tomáš Sláma, střídal: Lukáš Filipín, trenér: Pavel Brčák

Hráč zápasu: Matěj Kotrba