Jasná záležitost v Bechyni

bechyneJak se dokáže během pár měsíců změnit výkonnost, síla a sebevědomí mužstva, ukázal nedělní zápas dorostu v Bechyni. Ještě v listopadu Sepekáři s tímto kvalitním soupeřem sahali po výhře, o tu přišli až po vlastních individuálních chybách, ale tentokrát nebyli Bechyňským vůbec rovnocenným soupeřem.

Jen pár minut (cca 15), než dali domácí první gól, se hrál jakš-takš vyrovnaný zápas. Ale i tato rovnováha platila pouze od vápna k vápnu. V razanci a údernosti útočných řad obou týmů byl ten zásadní rozdíl, který stanovoval poměr sil na hřišti. Zatímco Sepekáři za celý zápas prakticky domácího brankáře neohrozili, tak všechny útoky Bechyňských zaváněly gólem. Narůstající tlak domácích vyvrcholil sérií rohů a hlavou na bližší tyč po jednom z nich, otevřel Marián Vítek skóre 1:0. Pak se třikrát trefil nejlepší hráč domácích Zeman 4:0 a na poločasových 5:0 upravili domácí prakticky po rozehrávce hostů po čtvrté brance a po špatné přihrávce podél vápna.

Hned v úvodu druhé půle přidali domácí z brejku šestý gól a vypadalo to na debakl. Zápas se dohrával za stálé převahy domácích, čemuž hosté čelili většinou bojovností a obětavostí. Takovéto zápasy seberou více sil než když tým vede a diktuje tempo a tak žádostí o vystřídání k lavičce hostů přibývalo. Sepekáři tentokrát na soupeře herně neměli, ale nevzdali to a ti co byli na place, odevzdali na co měli.

Na týmu dorostu se začíná projevovat jarní oslabení už tak úzkého kádru a tím i přetížení stěžejních hráčů. Ukazuje se také, že hráči „tzv. druhé vlny“ zatím nejsou schopni převzít roli lídrů po odcházející garnituře. Podobné je to s nováčky a alternujícími žáčky, i ti si těžko hledají svoje uplatnění na hřišti. Je potřeba si přiznat, že v současný sepekovský dorost na souvislejší lepší výsledky (na které jsme si za poslední sezóny zvykli) bohužel nemá.

Bechyně – Dorost 6:0 (5:0)

Sestava: Ondra Mašek – Adam Hlavín, Ondra Bolek, Tomáš Sláma, Roman Hyška – Matěj Kotrba, Dan Smrčina, Víťa Čunát, Jirka Matěja – Martin Krause, Kamil Koutník, střídal Lukáš Cihlář, trenéři: Pavel Brčák, Michal Koutník.