Umělá tráva

Na závěr výhra v Čížové

V sobotu 9.6. vyjela rezerva ke svému závěrečnému zápasu sezóny do Čížové. Již před zápasem se hráči dozvěděli, že je vše jinak a druhé místo už jim nikdo vzít nemůže, přes to hráči byli rozhodnutí potvrdit vydařenou sezónu a vyhrát i poslední zápas sezóny. I kvůli slavnostem našeho krásného městysu byla trošku potíž se složením mužstva, nakonec 11 statečných doplnili 2 nestárnoucí veteráni Mička a Cihlář a dorostenec Dominik Mička, takže na fotbal ideální počet.

Zápas hosté začali hodně na pohodu a do 5. minuty vyrobili v obraně hned tři obří hrubky, ale domácí tyto chyby nedokázali potrestat. V desáté minutě měl po přihrávce L. Cihláře velkou šanci Dědič, ale samostatný nájezd nezakončil přesně. Vzhledem k tomu, že se vlastně o nic nehrálo, tak se hrálo poměrně tvrdě. Ostřejší v soubojích byli přeci jen hosté a domácím se to pranic nelíbilo. Mácha v závěru poločasu po své chybě ve středu hřiště tradičně zatáhl za záchrannou brzdu, kdy protihráči málem rozerval dres a připsal si 9.(!) žlutou v sezóně, stal se tak nejtrestanějším hráčem celé soutěže. Malinko nechtěné prvenství, ale bez červené. Do poločasu nicméně žádná branka nepadla. Hosté zachovali klid, protože jak trenér Novák dlouhodobě tvrdí, druhé poločasy máme lepší a skutečně to tak bylo.

Zápas byl zcela otevřený do 68. minuty, to Mácha kolmicí poslal do samostatného úniku Cihláře a ten pod brankářem procedil míč do brány a ukončil svůj střelecký půst, který jej i všechny ostatní velmi trápil – 1:0. V 72. minutě Mácha posadil po přiťuknutí od Volfa míč na hlavu Vlka a rázem to bylo 2:0. V 78. minutě ve vápně zahrál rukou domácí obránce a penaltu Zbyněk Cihlář bezpečně proměnil a mohl se vrhnout na své oslavné parakotouly-3:0. Sepekáři malinko povolili v koncentraci, spíše se začali dobře bavit a pustili domácí do několika velkých šancí, v 80. minutě připravil výborně chytajícího Doubka o čisté konto Pyrih -3:1. V 84. minutě po přihrávce od Kotrby vyslal Vlk střelu, která byla tečována a malinko ztrapnila domácího brankáře 4:1. Poté ještě v závěru měli domácí obrovský závar před brankou hostí, kde Doubek vytáhl dva skvělé zákroky, poté se míč prošel po čáře a následně obránci zblokovali snad 4 střely- v této chvíli úplně obětavá urputná Italská obrana. Ozdobou zápasu mohly být i dva trestné kopy hostů z nadějných pozic, ale Mácha svůj slabý pokus poslal 3 metry nad a po pokusu Kosobuda v závěru zápasu hledají v Čížové míč asi ještě teď, tomuto jistě prudšímu pokusu by nestačila ani branka na rugby. Hosté tak zakončili sezónu vítězstvím 4:1 a se ziskem 45(!) bodů při skóre 65:35 skončili na druhém místě tabulky. Pokud tento tým zůstane pohromadě, může příští rok klidně pomýšlet na vysněnou první příčku!! Nevěříte? Věřte!!

A tým díky dvěma přesným zásahům našeho šutéra Vlka porazil Hradiště a stále tak může pomýšlet na druhou příčku!! Všichni to pak rozsvítili na vydařených Sepekovských slavnostech. Zkrátka ideální sobota!

Následující sobotu A tým od 17:00 hod. doma hostí Chyšky a po tomto zápase se všichni sejdeme na společné dokopné k jistě plodné diskuzi o uplynulé sezóně, něco dobrého k jídlu a pití také bude, možná se bude i tančit, zpívat se bude zcela jistě, to jinak nejde, když je v týmu Ondra Bolek a Lukáš Filipín, hlavně budou medaile!!

Čížová B – Sepekov B 1:4 (0:0) Goly: Vlk 2x, Cihlář L., Cihlář Z.