Větrovy

Oblíbený soupeř

K dalšímu utkání zajíždělo sepekovské Áčko na Větrovy. V předchozích sezónách z této půdy odváželi Áčkaři body a chtěli na to navázat i tentokrát. Na zápas jel plný autobus, za což je potřeba poděkovat i fanouškům, kteří na Větrovy jezdí s hráči a nebo samostatně po své ose. Na Větrovech se vždy jedná o atraktivní utkání, kde se bojuje hned od začátku hvizdu rozhodčího. Bylo tomu i tentokrát. Nutno podotknout, že za ta léta člověk poznal spoustu fanoušků týmů, ale na Větrovech se ukázalo, že místní patří opravdu k těm otřesným a neslušným v kraji.

Zápas začal o sedm minut později, jelikož rozhodčí zjistili, že jedna síť v bráně je špatně uvázaná, a tak se hledal způsob, jak to vyřešit, aby mohlo být vše v pořádku. Nicméně to nikoho nerozhodilo a úvod utkaní byl přikloněn k hostům, kteří více drželi míč u nohy a tlačili se dopředu. Ale jak je známo, tak domácí mají rychlé brejky a z toho těžili. V 10. minutě na levé straně Sepekovští faulovali. Dlouhý nákop směřoval na zadní tyč, kde prolomil domácí Ševčík našeho Kainrátha. Tohle hosté nechtěli dopustit, aby v utkání prohrávali – 1:0. Ve 14. minutě skvěle nabíhal Bolek směrem na bránu, ale před vápnem byl zastaven. Ke kopu se postavil Kuchař, který však pálil do zdi. O dvě minuty později byl 12 metrů před vápnem faulován Tupý, který se sám ujal střely, ale opět to bylo do zdi. Navíc z této příležitosti měli šanci domácí, kteří z následného protiútoku postupovali sami na bránu, avšak střelu vychytal Kainráth! Za další minutu měl velkou šanci Lukáš Brůžek, ale vzhledem k tomu, že již neměl sílu na střelu, tak jeho kop skončil pouze v rukavicích domácího Kümmela.

Ve 24. minutě Tupý přihrával po svém průniku do vápna na zadní tyč na Vencu Kosíka, který levou nohou pálil do brány. Srovnal tak utkání – 1:1. Přestup zkušeného snajpera se opět Sepekovským vyplatil.

Ve 29. minutě se po změně postů Brůžka s Kosíkem, dostal Brůžek v tlaku až k zadní lajně hřiště, kde přihrával před bránu, ale Hadáček dorážel pouze do rukavic brankáře, který však míč poslal na roh. Z rohu se nic nevymyslelo, a tak se bojovalo dál.

Ve 35. minutě šel Hadáček sám na bránu, avšak zmatkovitě udělal kliku do širšího úhlu od brány a už nebyla šance pálit na bránu.

Ve 41. minutě po faulu Honzy Bolka pálí domácí Weinzettel přes naši zeď na bránu, kde ve vápně proběhla několikanásobná tečovaná. Poté Pavel Novák odpálil do bezpečí a Sepekovští si mohli oddechnout, že tuto nebezpečnou situaci přežili bez padnutí míče do jejich brány.

Celý první poločas byl v tlaku. Sepekovští měli tři jasné tutovky, aby mohli skóre zvýšit na svoji stranu, bohužel ani jedna z nich nebyla proměněná. Utkání tedy po poločase bylo vyrovnané.

Druhá půle nezačala dobře pro naše hráče. Ve 48. minutě sporně fauloval Novák ve vápně a odpískala se penalta. Tu excelentně opět vychytal Tomáš Candy [čti kendy] Kainráth!

V 56. minutě uviděl domácí Voborský červenou kartu po faulu na Honzu Bolka. Rozhodčí si však neuvědomil, že ten hráč minutu před tím dostal první žlutou, a tak by i nejspíš červená karta nepadla, ale stalo se.

V 65. minutě výborně zakombinovalo trio Kuchař, Brůžek a Doubek F., a právě poslední zmiňovaný dával ve vápně skrz brankoviště míč na zadní roh malého vápna, kde byl připraven Kosík, ale ten pálil do brankáře. Výborná příležitost na 1:2, ale nestalo se tak.

V 69. minutě střílel na bránu tvrdou ranou Filip Doubek, ale opět do rukavic domácího Kümmela. O dvě minuty později však měli příležitost i domácí, ale přízemní střelu vychytal Kainráth.

V 76. minutě Martin Tupý kopal roh. Kuchařovu hlavičku brankář vyrazil, ale k míči se dostal Lukáš Brůžek, který vsítil míč do brány – 1:2! Od této chvíle se snažili Sepekovští kontrolovat hru. Měli více ze hry.

V 84. minutě unikal Ondra Vlk na bránu, přihrával do vápna na Michala Koutníka, který byl ale faulován a následovala penalta. K míči se postavil Štěpán Kuchař, kterému střelu brankář vyrazil.

V 88. minutě si po akci Filipa Doubka sklepává míč do vlastní brány domácí Dušek – 1:3. Zápas již byl rozhodnut a pojištěn.

Utkání přineslo spoustu brankových příležitostí. Hosté měli více ze hry a zaslouženě vyhráli, ale neměli to taky jednoduché. Domácí převážně hrozili z jejich rychlých brejků, které Sepekovským moc nejdou. Ale důležité vítězství z venku bylo potřeba, což se podařilo.

Příští kolo mají Sepekovští volno. Podpořit je můžete v neděli 30. října v půl třetí odpoledne na milevské pláni.

Větrovy – Sepekov 1:3 (1:1) Góly: Kosík, Brůžek, vlastní

Sestava: Kainráth – Kosobud, Novák, Bolek, Doubek V. – Kuchař, Doubek F., Kosík (Koutník), Brůžek (Filipín) – Hadáček (Vlk), Tupý