Penaltový rozstřel opět pro soupeře

V sobotu 21.5. v rámci 18.kola přijela do Sepekova rezerva Čimelic, kterou zde přivítali hráči našeho béčka. Zápas se hrál ve velkém větru a na naše poměry na nezvykle dobře připraveném trávníku. Dokonce se na hřišti nenacházely žádné pampelišky, čili naši hráči mohli mít v úvodu problémy se na hřišti zorientovat, když zde v trávníku neměli žluté vztyčné body, naštěstí si na novou situaci na domácím hřišti rychle přivykli.

První půle byla poměrně vyrovnaná, ani jedno mužstvo nemělo větší převahu. Místy se do hry vkrádaly velké nepřesnosti a pro diváky se rozhodně nejednalo o šlágr kola. Největší šanci domácích měl hned v úvodu Šťastný P., který si velmi dobře narazil s Kotrbou a postupoval sám na brankáře, ten jej ale vychytal. Ve 25. minutě se domácí dostali do vedení, Šťastný P. přesně odcentroval na Brůžka, ten se neukvapil, míč si stáhl a podél brankáře poslal míč do sítě – 1:0. Čimelice měly v první půli také nějaké své příležitosti, ale Mácha v bráně vše řešil s přehledem. Jako větší možnost pro domácí se jevila situace, kdy domácí zahrávali přímý volný kop na hranici vápna z ideální situace pro levonohého hráče, takže hráči přemluvili M. Nováka, aby vyzkoušel svůj dynamit v levé noze a šel trestný kop zahrát. Náš trenér se nechal přemluvit, vzal si rozběh v poklusu již z půlky hřiště a vypálil. Míč však trefil prazvláštním způsobem a ten skončil málem v autu. Gólovou šanci tedy trestný kop nepřinesl, za to úsměvů na tváři pár vykouzlil. Ve 38. minutě nastala na hřišti situace, kterou nechce zažít žádný fotbalista. Tomáš Himl dostal na půli míč do běhu, když se bez kontaktu s protihráči náhle svezl na zem a začal se svíjet v bolestech. Tupé křupnutí, které slyšeli hráči kolem Himla, nevěštilo nic dobrého a to se bohužel potvrdilo, pro Tomáše musela na hřiště přijet sanitka. Diagnóza zní přetržená achilovka, v současné době je již Himlík po úspěšné operaci a spoluhráči a vůbec všichni od fotbalu Himlíkovi přejeme, ať se dá brzy opět do pořádku. Tímto hrůzným momentem první poločas skončil.

Druhá půle začala pro otřesené domácí nejhůře, jak mohla. Hosté z nepovedeného rohu šťastně haluz gólem srovnali – 1:1. Poté hosté měli více ze hry a zatlačili domácí před jejich brankou, ale vyústilo to jen v sérii rohových kopů a několik střel ze střední vzdálenosti, s těmi si Mácha poradil. V 67. minutě už bohužel tak nějak tradičně zaúřadoval sudí Kalina. Jan Mácha byl ve středu hřiště okopávaný jako brambory, celou situaci ustál, ale očekával stejně jako spoluhráči odpískání faulu a přerušení hry. To se nestalo, Čimeličtí míč okamžitě poslali dopředu na svého rychlonohého kanonýra Dubského a ten přehodil brankáře 1:2. Domácí v čele s kapitánem Máchou se ihned celkem sprostě pustili do rozhodčího. Za to se musíme rozhodčímu omluvit, jelikož tohle na hřiště nepatří. Člověk si musí uvědomit, že kope prales a i rozhodčí dosahuje pouze této úrovně. Toto bohužel člověku dojde až u piva v hospodě, na hřišti byl pocit křivdy tentokrát příliš silný. Příště budeme chytřejší. Slibujeme. Domácí zápas nezabalili a hned v 71. minutě po průnikové přihrávce nekompromisně pod břevno srovnal domácí střelec Brůžek – 2:2. Domácí chtěli zápas vyhrát a začali riskovat, kdy se dopředu vytáhl i stoper Novák, ten byl poté sražen ve vápně, kdy mohl postupovat sám na branku, ale Kalina nepískal. Hned za minutu Čimelice dokázaly dát branku z hraniční situace, kterou domácí pomezní vyhodnotil jako ofsajd a Kalina po dlouhém váhání branku skutečně neuznal. Domácí měli do konce několik závarů po rohových kopech, ale vždy kousek k brance chyběl. Na řadu tak přišly neoblíbené penalty, za domácí proměnili Brůžek, Filipín L., Koutník M. a Volf, neproměnili Kotrba a Filipín M. Za hosty minul pouze jeden hráč a tak rozstřel skončil 4:5. Sepekáři tak mají znovu pouze bod. Kdyby naši hráči trénovali, tak by se na zahrávání pokutových kopů mohli zaměřit, ale takhle musí doufat, že štěstěna se k nim zase někdy přikloní. Nyní zajíždí v neděli do Čížové, v našem mužstvu se bohužel objevuje stále více zraněných hráčů a B tým bude potřebovat pomoc od svých kamarádů z A týmu. Snad se nějaký dobrovolník najde.

Sepekov B – Čimelice B 3:2 po pen. (1:0) Goly: Brůžek 2x

Sestava: Mácha P. – Volf, Novák, Filipín L., Šťastný P. – Koutník, Mácha J., Kosobud, Kotrba – Himl, Havlíček

střídali: Brůžek, Šťastný F., Filipín M., Cihlář L.