Sepekářům na konci soutěží dochází dech

V sobotu 28. května 2022 v rámci 23.kola I.B třídy přivítali Sepekáři ve šlágru kola souseda z popředí tabulky Větrovy. Naši hráči chtěli znovu naskočit na vítěznou vlnu po třech předchozích remízách. Bohužel s blížícím se závěrem sezóny se vrší zranění a omluvenky a tak na lavičce seděli jen tři pendlové z B týmu, jeden byl dokonce v základu.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, hosté měli velmi dobrý a rychlý přechod do útoku, který našim hráčům dělal problémy od samého začátku, naši hráči ale svou bojovností dokázali vzdorovat. První stoprocentní šanci měl Vlk, ale tváří tvář brankáři neuspěl. Hostům poté nebyla uznána branka pro útočný faul, ale ve 28. minutě již Trnka poslal Větrovy do vedení – 0:1. Domácí kanonýři naštěstí rychle zareagovali a nejprve v 31. minutě Vlk a poté ve 40. minutě Tupý skóre otočili. Do kabin se tedy odcházelo za příznivého stavu pro domácí – 2:1. A to ještě sudí přehlédl penaltový zákrok na Komárka.

Druhý poločas se hrál v podobném tempu jako první, zpočátku bez vyložených šancí. Až přišla 63. minuta a fotbalová paráda hostujícího Weinzettela, který před velkým vápnem akrobatickou střelou přes hlavu překvapil úplně všechny včetně brankáře Horka, jeho střela zapadla přesně pod břevno – 2:2. Největší šanci na změnu skóre měl poté domácí Vlk, ale hlavou po rohovém kopu ve vyložené šanci přestřelil. Bohužel ve druhé půli jinak z kvalitního utkání udělal bramboračku rozhodčí, nejprve vyloučil hostujícího trenéra za protesty, které upřímně nijak nevybočovaly z toho, co se běžně děje na lavičkách. Poté se opticky zdálo, že hosty řeže, kdy domácím dost prošlo, ale to se jednalo pouze o fauly v nedůležitých prostorech. Naopak když Vlk šel sám na branku a byl zezadu ve vápně sražen obráncem, sudí nepochopitelně neodpískal. A takřka z protiakce se na druhé straně dostal k míči Dvořák a rázem to bylo 2:3. Domácí v závěru otevřeli hru, ale žádné šance si nevyprodukovali, naopak se dostali do křeče a hosté podnikali jeden nebezpečný protiútok za druhým, z řady šancí v závěru už ale gól nevytěžili, což jim pochopitelně při vítězství nijak nevadilo. Výsledková bída Sepekářů bohužel trvá a naši hráči tak bohužel vyklízí tvrdě vydřené přední pozice. Ale není čas nic vzdávat, nyní přichází zápas, na který by se všichni měli těšit a to derby u největšího rivala v Božeticích. Zápas začíná v sobotu 4.6.2022 od 17:00 hod. Snad se někteří hráči dají do pořádku a od ,,smradlavého potoka´´ přivezou tři body. Přijďte je podpořit.

Sepekov – Větrovy 2:3 (2:1) Goly: Vlk, Tupý

Sestava: Horek – Doubek, Kosobud, Novák P., Bolek – Koutník M., Brůžek, Komárek, Koutník L.- Vlk, Tupý

Střídali: Mácha, Filipín M., Filipín L.

V neděli vyrazili hráči B mužstva do Čížové. Naše B mužstvo bohužel také prochází výsledkovou krizí, chtělo jí v Čížové utnout a přizvalo si na pomoc Ondru Vlka z A týmu, který měl tvrdit muziku v útoku. Nečekaně se sešlo až 18 hráčů, přičemž dresů bylo 17 a tak dorostenec Turek nakonec dres neoblékl, ale podpořil své budoucí spoluhráče přímo na místě. Těsně před srazem se omluvil brankář Michal Doubek a tak Sepekáři stejně jako v Hrazánkách řešili, koho dají do branky. Vzal to na sebe náš diplomovaný všeuměl Lukáš Kosobud, nalepil si na vlastní trikot číslo, rukavice v jeho případě byla naprostá zbytečnost, stejně jsme je neměli, a šel na věc. Nutno dodat, že ani za jednu z branek nemohl, ba naopak několik ošemetných situací vyřešil. Sepekáři do zápasu vstoupili aktivně a velmi dobře, hlavně Koutník posílal do vápna jeden nebezpečný centr za druhým, první šanci ještě nezužitkoval Vlk, ale v 8. minutě Brůžek už brankáře překonal – 0:1. Poté Brůžek postupoval sám na bránu, ale dobíhající obránce jej několikrát podezřele popostrčil, Brůžek to ale ustál a šance zůstala nevyužita. Sepekáři přežili několik šancí hostí, kdy Kosobud nebo obránci vždy obětavě zasáhli. Dá se říct, že hosté do půle zápas proti fotbalovějším domácím kontrolovali.

Do druhé půle naši vstoupil tradičně hrozně, domácí přečíslili prostředek hřiště, několikrát si vyměnili míč, dostali se až do vápna a vyrovnali – 1:1. Krásná a jednoduchá akce. Pak zase začali hrát Sepekáři a v 55. minutě se znovu dostali do vedení, to když po autu Filipína M. se k míči dostal Vlk a z ostrého úhlu překonal brankáře – 1:2. Hned po rozehrávce měli hosté štěstí, když Kosobud musel až před velké vápno, protože chtěl něco sdělit v té chvíli nahluchlému kamarádovi Máchovi, domácí toho využili a zkoušeli jej z rozehrávky přelobovat, naštěstí to bylo těsně vedle. V 65. minutě sudí Koukol odpískal velmi přísný pokutový kop proti hostům a domácí tak zadarmo vyrovnali – 2:2. Ve stejné minutě ze zápasu definitivně odstoupil už unavený Vlk a Sepekov byl rázem v maléru. Nikdo jiný vepředu již nebyl schopen podržet míč, natož něco kloudného vymyslet. V 76. minutě přišlo rozhodnutí, domácí Horník dostal kolmici za obranu, utekl naší obraně a překonal brankáře – 3:2. Naši v závěru absolutně vypadli ze zápasu a domácí s nimi chvílemi hráli báčko. V 87. minutě pravděpodobně z ofsajdové pozice uzavřel skóre domácí Reidinger – 4:2. Ani B mužstvo svůj pád z vrchních pozic nezastavilo, je frustrující, že zápasy jdou jako přes kopírák, dobrý začátek, poté laciná ztráta vedení, po prostřídání se pravidelně rozpadne hra a nakonec dlouhý kolmý nákop na útočníka a další porážka je na světe. I když se jedná o pralesní ligu, tak někteří hráči by se měli chytit za nos a začít na hřišti více makat, když to nejde kvalitou, tak aspoň důrazem a pracovitostí. To u našeho mužstva v zápasech s týmy z horní poloviny tabulky vidět není. Porážky nikoho nebaví a brzy se na sebe začneme mračit. V neděli přijede už jistý vítěz soutěže z Branic, takže ideální soupeř na chycení se to zrovna není, ale pojďme jim to alespoň znepříjemnit a nedat jim vítězství zadarmo. Zápas začíná od 17:00 hod., přijďte si dát pivko a podpořit naše hráče v jejich jistě usilovném boji.

Čížová B – Sepekov B 4:2 (0:1) Goly: Brůžek, Vlk

Sestava: Kosobud – Hlavín, Novák, Filipín L., Šťastný – Koutník M., Mácha, Kotrba, Filipín M – Vlk, Brůžek

Střídali: Slanina, Dědič, Havlíček, Volf, Šťastný F., Cihlář