Umělá tráva

Pouze bojovnost nestačila

K předposlednímu zápasu první poloviny sezóny se vydalo družstvo našich dorostenců do vzdálené Nové Bystřice. Sobotní mrazivé ráno nenahrávalo vysoké divácké účasti, a tak dva Sepekovští fanoušci tvořili čtvrtinu přihlížejících.

Zápas začal opět tak, jak je letošní dorost zvyklý. Soupeř nás zatlačil na naši polovinu a snažil se co nejrychleji vstřelit úvodní gól. A jak je bohužel již také tradicí, soupeř velice brzy, v páté minutě, otevřel skóre 1:0. Po obdrženém gólu začala obrana hostí hrát více do těla a hra se přesunula mezi vápna obou celků. Sepekovští se začali ve větším počtu tlačit i do útoku a napadání. Při jednom z těchto napadání nešetřil krokem Petr Pich, který byl na malém vápně trefený odkopem domácího gólmana. Srovnáno na 1:1. Následující půlhodina do konce poločasu byla vyplněna bojovností a poctivým vracením se s hráči z pohledu Sepekovských. Domácí svou snahu o vstřelení branky nedokázali dotáhnout do finále, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Na hostech však postupem času byla znát únava způsobená neustálým nátlakem domácích a běháním bez míče. Domácí tedy postupně přebírali otěže zápasu, až v rozmezí necelých deseti minut zápas rozhodli. V 66´ 2:1, 68´ 3:1 a 72´ 4:1. Po této desetiminutovce, kdy Sepekovští hosty pustili ke střelám z dálky ze středu hřiště, hlavičkám i dorážení, se hra rozkouskovala kvůli většímu množství faulů z obou stran. Závěrečný nátlak na další zvýšení skóre Sepekovští již ubránili, a tak zápas skočil 4:1 pro domácí.

Nová Bystřice – Sepekov  4:1  (1:1)  Goly: Pich