Dorost se minul se štěstím

Dorostenci se k sobotnímu zápasu sešli v počtu čtrnácti hráčů, bohužel bez Filipa Doubka a Ríši Bártíka, kteří jsou celé jaro velkou oporou na středu zálohy a tradičního stopera Vojty Balouna. Trenéři byli proto nuceni pozměnit ustálenou základní sestavu, která se jinak téměř nemění a dorost se s ní prezentuje mnohem lepší hrou než v podzimní části soutěže.

V první půlhodině zápasu byli hosté ze Sezimova Ústí aktivnější a více se tlačili do útoku, nicméně  žádná velká šance nebyla k vidění a málokdo by řekl, že si sepekáři na podzim odvezli ze „sezimáku“ porážku 6:0. Až po třiceti minutách hry se hosté dostali do nebezpečné šance, kdy centr z rohu odvrátil obránce Stehlík, avšak domácí neměli dobře pobrané hráče a hostující celek se dostal k balónu a následně z malého vápna hostující útočník přestřelil brankovou konstrukci. Poté se sice oba celky snažili útočit, ale ani zbytek 1. půle gól nepřinesl.

Druhá polovina zápasu byla diametrálně odlišná od té první. Domácí povzbuzeni, pro někoho možná překvapivě, nerozhodným stavem si uvědomili, že mohou dosáhnout bodového zisku a předváděli to i na hřišti. Celý tým chtěl hrát a věřil si. Sepekovští začali aktivněji napadat a více běhat, ale ani hosté to nezabalili, což se bohužel, potvrdilo, když v 51. minutě hostující Mrázek přesně mířenou střelou rozvlnil síť za Pultarem.

Nicméně obdržený gól domácí útočníky ještě více nabudil v touze také skórovat a srovnat stav. Ke vstřelení své premiérové branky za dorost měl blízko Cihlář, který střelou z vápna trefil jen svého kolegu z útočné dvojce Šťastného, ten svou následnou dorážkou též nedokázal srovnat a hostující brankář jeho pokus chytil.  Škoda. Další velkou šancí byl přímý kop před vápnem, ke kterému se postavil Čunát, jeho pokusu chybělo pár centimetrů a mohl být hrdinou, avšak trefil tyč, od které se míč odrazil mimo hřiště. Sezimovští také vyvíjeli tlak a útočili, ale domácí byli tím nebezpečnějším celkem a dokázali se dostávat do protiútoků, ale s nimi si hostující obrana poradila. Také obrana domácích zastavila každou šanci, kterou si hosté vytvořili, čímž držela celý tým ve hře.  Velmi aktivní byli také oba krajní záložníci domácích, kteří se nejednou hnali s balonem po lajně kupředu, ale nikdy toho domácí nedokázali využít. Velkou šanci na srovnání vytvořil Januška, který přebral míč od Matěji a utekl po levé straně bránícímu hráči skoro až k rohovému praporku a z této pozice chtěl centrovat do vápna, kde se útočník Šťastný s pravým záložníkem Pichem dostali do přečíslení dva na jednoho, Januška ovšem neodhadl svou vzdálenost od svých spoluhráčů a míč překopl až za vápno.

Studená sprcha přišla v 86. minutě, kdy hostující Červ využil nedorozumění v obraně a dostal míč za Pultara, který celé jaro předvádí sebevědomé zákroky a tým nejednou podržel. Poté domácí věděli, že není co ztratit a všichni vrhli všechny své síly do útočení. Důkazem toho byl i fakt že oba útočníci (Šťastný i Cihlář) se na okamžik objevili na stoperských postech. Bohužel za krátký časový úsek už nepadla žádná branka a konečný stav zůstal 0:2.

Dramatičnosti druhého poločasu dodával i sudí Polák, který začal řídit hru způsobem, který odpovídá jeho jménu. Hosty nejednou podržel, například když před vápnem kopl hostující hráč domácího kapitána Filipína do obličeje a špuntem mu udělal krvavý flek na nose a sudí i přes mohutné protesty odmítl písknout faul a Filipína poslal jen mimo hřiště ať se dojde ošetřit.

V zápase se opět potvrdilo, že Sepekáři mohou být lepším celkem, ale musejí dát míč na zem a hrát, ne jen nakopávat balóny vzduchem dopředu. K dalšímu utkání vyjedou domácí borci do vzdálené Bystřice, v neděli 12. května.

Děkujeme všem fanouškům, že zaplnili pověstný balkon a vytvořili pro oba celky dobrou kulisu. Příště snad všichni příznivci domácího dorostu uvidí opět výhru a bodový zisk svých oblíbenců, kteří se rvou o sedmou příčku v krajské 1. A třídě dorostu.

Dorost – Sezimovo Ústí 0:2  (0:0)   Mrázek, Červ

Sestava: Pultar – Stehlík, Brůžek, Filipín, Matěja – Pich, Čunát, Brož, Januška – Šťastný, Cihlář průběžně střídali: Fara, Turek