Tráva zblízka

Rezerva se chytla do pouťové pasti

O druhé pouťové neděli přivítalo B mužstvo na domácím hřišti věčného rivala z Hrazánek. Domácí se sešli opět v pěkném počtu 16 ti hráčů. Naši hráči by asi v jiném termínu byli mírnými favority zápasu, ale tentokrát se zápas odehrál po divoké pouťové sobotě a na větším počtu domácích hráčů se tento podstatný detail zákonitě podepsal.

První poločas se hrál ve vlažném tempu, pravděpodobně se z výše uvedeného pouťového důvodu domácím nechtělo moc běhat, kombinace se také příliš nedařila, nutno dodat, že hráči Hrazánek poměrně dobře zahustili střed hřiště a na kombinaci zde nebylo příliš místa. Z prvního poločasu ze strany domácích stojí za zmínku snad jen tečovaná střela Máchy, která se do branky o kousek nevešla a několik nadějných průniků M. Koutníka po pravé straně, se kterými si však hostující hráči poradili. Hrazánečtí se nikam moc nehnali, pouze aktivní Tomáš Mošanský působil vpředu domácím obráncům problémy. Jediná branka první půle přišla jako dar z nebes ve 28. minutě, když hosté vzadu zazmatkovali a sami přihráli domácímu Havlíčkovi na velké vápno, ten si míč elegantně přistrčil a prostřelil brankáře – 1:0. Tímto výsledkem nezáživný první poločas skončil.

Druhá půle přinesla přeci jen daleko více brankových příležitostí, hosté se začali více tlačit dopředu a tím zákonitě vznikala okénka v jejich zadních řadách. A v první polovině druhé půle měli domácí šanci zápas zlomit na svou stranu, ale v největších šancích neuspěli Koutník ani opakovaně Brůžek. Nutno dodat, že okolo 50. minuty si domácí Kupilík velmi hlasitě koledoval o druhou žlutou kartu, čímž vzbudil velké vášně na hostující lavičce i u jako vždy ohnivých fanoušků hostí, kterých do Sepekova přijel na pralesní poměry slušný počet. Sudí Koukol ale druhou žlutou kartu netasil a vášně se po chvíli uklidnili. Jak se blížil konec zápasu, tak se zdálo, že Sepekáři svoje hubené vedení udrží, ale v 81. minutě nečekaně využil nedůrazu domácích ve vlastním vápně Šika, dostal se ke střele, kterou Mácha dokázal pohotově vyrazit, bohužel jen do dobíhajícího Filipína, od kterého se míč odrazil smolně do domácí branky, Máchovi chyběl pověstný kousíček, aby míč chytil i podruhé, ale štěstí v tomto případě přálo hostům 1:1. Naši hráči tak ani v pátém zápase bohužel neudrželi čisté konto. V poslední desetiminutovce už nenašli psychické ani fyzické síly na závěrečný nápor, naopak to byli hosté, kteří mohli v závěru po dvou standardních situacích rozhodnout, naštěstí naše podržel jako vždy spolehlivý brankář Mácha. Utkání tedy skončilo pravděpodobně zaslouženou remízou 1:1, o bodu navíc rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém hned první pokus poslal hostující Dvořák vedle branky, všichni ostatní dokázali proměnit a tak domácí urvali alespoň výhru v penaltovém rozstřelu. Za domácí proměnili pokutový kop Havlíček, Brůžek, Novák, Kotrba a se štěstím Mácha. Největší kaňkou pro domácí jsou v tomto zápase zranění důležitých hráčů Himla a Kosobuda, tyto opory se přidaly na už tak dlouhý seznam zraněných a to bohužel v obou našich mužstvech, zřejmě budou nějaký čas chybět.

Po pěti odehraných zápasech, což je vlastně čtvrtina soutěže drží naši hráči v neúplně tabulce krásné druhé místo, ale teď je až do konce podzimu čeká šňůra velmi těžkých soupeřů, se kterými v posledních letech nemají vůbec dobrou bilanci. Prvním v řadě bude mužstvo Čimelic, velmi mladé běhavé mužstvo, většinou doplněné o několik zkušených hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi. Naši se budou muset kousnout a hodně zvýšit svoje úsilí, aby se s mladíky z Čimelic dokázali měřit. Na druhou stranu pouťové období skončilo, životospráva by se měla zlepšit a míč je kulatý, naši rozhodně nepojedou do Čimelic předem poraženi, držte palce.

Sepekov B – Hrazánky 1:1 (1:0)Goly: Havlíček

Sestava: Mácha – Volf, Filipín, Novák, Šťastný – Koutník, Mácha, Brůžek, Kotrba – Himl, Kosobud