Béčko přivezlo z Albrechtic výhru

O první pouťové neděli hráči naší rezervy vyjeli do Albrechtic k zápasu čt vrtého kola okresní soutěže. Po demolici osmi statečných z Krče a zbytečné ztrátě dvou bodů s veterány z Kovářova z posledního domácího zápasu, chtěli naši hráči znovu nastoupit do vítězného vláčku. Sešlo se na pouťové poměry slušných 15 hráčů. Do branky po delším čase nastoupil Doubek, možná vůbec první zápas v dospělé kategorii odehrál Martin Filipín, obranu pro tento zápas vyztužila opora A týmu Honza Bolek.

Hned v první desetiminutovce měli obě mužstva po jedné obrovské šanci, ale ani Havlíček, ani domácí útočník tváří v tvář brankářům neuspěli. Sepekáři měli od začátku daleko více míč na kopačkách, vcelku se jim dařila kombinace po zemi a útočili především z levé strany, kde měl Šťastný spoustu prostoru, který také využil k útočení a posílal do vápna jeden kvalitní centr za druhým. Ve 22. minutě se poprvé měnilo skóre, Koutník doběhl zdánlivě ztracený míč, zacentroval před branku, kde obránci odvrátili jen na vápno, kde číhal Brůžek a tvrdou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Ve 32. minutě bylo ještě lépe, kdy se pěknou kombinační akcí po zemi prezentovali Brůžek s líšnickými pivními skauty (bratři Filípínové) a Brůžek s přehledem zakončil podél brankáře, potvrdil tak svou dosavadní podzimní formu, kdy se pomalu, ale jistě stává rozdílovým hráčem. Ve 42. minutě odcentroval Bolek, brankář s námahou vyrazil míč před dotírajícími Máchou a Dědičem jen k Pavlovi Šťastnému a ten zvýšil náskok hostů – 0:3. V této době měli Sepekáři zápas zcela ve své moci a vypadalo to, že zápas bude jen o tom, kolik svému soupeři vstřelí branek. Ale ve 45. minutě se hosté už viděli v kabině, když jejich obrovskou chybu zužitkoval domácí útočník Hošna, který postupoval od půlky sám na brankáře a nezaváhal – 1:3.

Domácí do druhé půle nasadily dva veterány, kteří však určitě domácí tým pozvedli. Sepekáři nástup do druhé půle vůbec nezachytili a v podstatě se v první čtvrthodině jen bránili. Domácí v této době měli dvě velmi pěkné střely, ale s oběma si výborný Doubek poradil. Až do 70. minuty měli Albrechtice místy velký tlak, ale vyložené šance si nevytvářeli. Tento úsek hry nebyl příliš koukatelný. V 73. minutě si pro penaltu zkušeně došel Martin Filipín. K penaltě se postavil jediný úspěšný exekutor z rozstřelu s Kovářovem Tomáš Himl, tentokrát však svoje místečko v bráně o kousek minul. Stav se tedy nezměnil. I po neproměněné penaltě dostali hosté zápas v závěru zcela pod kontrolu a po tentokrát dobře zahrávaných rohových kopech Máchy měl dvě velké šance hlavou, v tomto zápase nebývale ofenzivní Pavel Šťastný, ale domácí brankář jej vychytal. Skóre se tak již nezměnilo a Sepekáři si připsali další tři body do tabulky.

Příští víkend o druhé pouťové neděli přijedou do Sepekova rivalové z Hrazánek, uvidíme, jak si naši hráči poradí s pouťovými nástrahami, zejména sobotní zábavou v kulturním domě a v jakém složení a rozpoložení dorazí na zápas. Každopádně motivace k poražení Hrazánek je vždycky, zvláště když vítězství by znamenalo, že Sepekáři by se udrželi v nejvyšších patrech tabulky. Přijďte naše hráče podpořit, zápas začíná v 15:00 hod.

Albrechtice B – Sepekov B 1:3 (1:3) Goly: Brůžek 2x, Šťastný