Se Semicemi za pět

V sobotu od 17 hodin sehrálo zápas Béčko na hřišti Semic. Semice jsou prvním celkem tabulky, předvádějí líbivý kombinační fotbal a po právu postoupí o třídu výš. Úkolem hostů bylo přežít tento zápas bez velkého gólového přídělu, vždyť sousední Božetice s tímto soupeřem doma prohráli 2:15 a venku 0:10! Odpovídala tomu i účast na zápasu, na který vyráželo 11 hráčů a v průběhu se připojil ještě Honza Mička.

Od začátku zápasu byla vidět propast mezi oběma mužstvy. Domácí byli po všech směrech lepší, jedinou možností Sepekovských byla bojovnost a nasazení. Sepekáři se snažili využívat drobné nepřesnosti v kombinaci domácích, postupně se o útok a zakončení snažili Kosobud, Hlavín a bratři Koutníkové. Jejich snažení však vyšlo na prázdno a tak začali úřadovat Semičtí. Ve 14. minutě se po ztrátě míče na středu hřiště dostal do zakončení Zoch, který mířil přesně, 1:0. Hned o dvě minuty později se po rohovém kopu prosadil Pekárek, který dorazil míč akrobaticky po odrazu od břevna, 2:0. Hostům se po dvou gólech viditelně hůře běhalo, s přibývajícími minutami ztráceli fyzické i psychické síly, hra bez míče nesvědčí žádnému mužstvu. Ve výborném světle se jevil hostující gólman Michal Pultar, který hosty uchránil od výraznějšího rozdílu.

Druhý poločas pokračoval ve stejných kolejích. V 52.minutě po hraniční ofsajdové situaci postupovali sami na brankáře domácí ofenzivní hráči, kteří zachovali chladnou hlavu a do prázdné brány zakončili, 3:0. V 59. minutě utekl po pravé straně domácí středopolař, přihrál do vápna na volného Mendela, který zvýšil na 4:0. Definitivní tečku za utkáním dal v 90.minutě Stiblík, který mířil přesně po rohovém kopu a završil pověstného bůra, 5:0. Jediné ohrožení semické branky obstaral nestárnoucí Zbynda Cihlář, který mířil svým pokusem těsně nad.

Hosté i po takovéto porážce odjížděli ze zápasu se vztyčenou hlavou, na soupeře tentokrát fotbalově neměli. Michal Pultar v bráně potvrdil kvality, po celý zápas vychytal nespočet střel a samostatných úniků a po zásluze to byl nejlepší hráč hostů. V té době asi ani sám netušil, že za tento víkend odchytá 3 utkání, za což mu patří speciální poděkování, stejně tak Honzovi Mičkovi a Lukáši Hrychovi, kteří i přes zdravotní problémy přijeli do Semic a pomohli týmu.

Semice B – Sepekov B 5:0 (2:0)

Sestava: Pultar – Šťastný, Novák, Koutník L., Volf – Koutník M., Mácha, Kosobud, Hlavín L. – Dědič, Cihlář

Střídal: Mička