Sepekovští vyhráli v Albrechticích

K předposlednímu utkání sezóny vyrazili v neděli 9.6. hráči naší rezervy do Albrechtic. Béčkaři tentokrát nevyužili žádné dorostence a nechali je po jistě velkolepé dokopné odpočívat. Do Albrechtic vyrazilo 11 obvyklých hráčů mužstva plus jeden tajný trumf z Francie – Radek Smrčina. Ke smůle Albrechtic se tento trumf za poslední dva roky objevil v sestavě potřetí a už podruhé v Albrechticích.

Sepekáři tedy nasadili na zápas velmi zkušené mužstvo, kde věkový průměr byl hodně přes třicet. Zápas se hrál v poměrně velkém vedru a tomu odpovídalo tempo a úroveň zápasu. Do první velké šance se dostali domácí, ale jejich útočníka v nájezdu vychytal brankář hostů Cihlář. Vyjma této situace měli Sepekáři v první půli přeci jen navrch a dostávali se k velkému množství rohových kopů, z nichž jeden ve 27. minutě posadil Himl na hlavu důrazného Bočana a ten dostal svůj tým do vedení – 0:1. Od vstřelené branky až do konce poločasu hosté získali ještě větší převahu, kdy měli několik šancí, největší měl Kosobud po centru Máchy, ale v dobré pozici hlavou nezamířil přesně. Ve 44. minutě Smrčina narazil do běhu Himlovi, ten utekl těžkopádnému obránci domácích a přihrál do malého vápna Kosobudovi, který míč dotlačil do branky – 0:2. Do kabin se tedy odcházelo za velmi příznivého stavu pro hosty. Do druhého poločasu poslali domácí do středu hřiště kapitána A týmu sedmnáctiletého Zemana, ten svou šikovností a rychlostí dělal hlavně Máchovi ve středu hřiště nemalé problémy. Obraz hry druhé půle se změnil, Sepekáři se zatáhli a Albrechtice získaly územní převahu a velké množství rohových kopů. Několik závarů hosté v čele s brankářem přečkali a zneškodnili. Sami hrozili z brejků, ale šance Himla, Smrčiny ani Koutníka zůstaly i díky vynikajícímu brankáři domácích nevyužité. Naopak v 65. minutě po odvráceném rohu se míč dostal k domácímu Zemanovi, který střelou z hranice vápna vyprášil Cihlářovi rukavice a míč zapadl za tyčku – 1:2. Sepekáři se začali bát o výsledek, přestože měli několik šancí dát pojišťovací branku, ale po dalším rohu Himla a Bočanově hlavičce na zadní tyči, dva domácí obránci na brankové čáře v souboji s Máchou uspěli a míč po až úsměvných odrazech od břevna a od jejich těl dostali do bezpečí. Další pojistku měl na hlavě Dědič, ale brankář domácích předvedl efektivní zákrok, do třetice mohl výsledek pojistit Mácha, ale jeho technická střela zpoza vápna se zakroutila opět jen do břevna. V 84. minutě vběhl do vápna domácích Smrčina a svým centrem trefil ruku domácího obránce. Rozhodčí bez váhání odpískal penaltu, to domácí hráči nesli jen velice těžko, ale výsledkem jejich protestů byla jen žlutá karta pro jejich kapitána. Objektivně nutno dodat, že tato penalta byla minimálně diskutabilní, ale rozhodčí jí odpískal. K penaltě se postavil Himl a s přehledem proměnil – 1:3. Do konce zbývalo pět minut a zdálo se být rozhodnuto, jenže to by nebyli naši hráči, kdyby si cestu za třemi body ještě nezkomplikovali. V 87. minutě opět po závaru ve vápně hostů odcentroval domácí hráč z pravé strany na zadní tyč, kde byl nikým nehlídaný Hrdlička a uklidil hlavou míč k tyči – 2:3. Nic zajímavého se do konce zápasu nestalo a tak si hosté připsali utrápené, ale troufám si říct i zasloužené vítězství.

Příštím zápasem v sobotu 15. 6. od 17:00 hod. naši hráči ukončí sezónu na domácím hřišti s druhým týmem tabulky z Mirotic. K jistotě udržení čtvrtého místa, kde se Sepekáři drží téměř celou jarní část soutěže, budou potřebovat zvítězit, což je i vzhledem k výsledku podzimního zápasu velká výzva. Pro připomenutí v Miroticích bylo o vítězství domácích rozhodnuto již po půl hodině, ale každý zápas začíná 0:0, takže naši hráči se o dobrý výsledek určitě pokusí.

Albrechtice B – Sepekov B  2:3  (0:2)  Goly: Bočan, Kosobud, Himl

Sestava: Cihlář – Šťastný, Novák, Bočan, Volf – Koutník M., Mácha, Kosobud, Himl – Dědič, Smrčina

Průběžně střídal: Mička