Smolná domácí tečka

nova_bystricePoslední domácí zápas této sezóny sehráli Sepekáři s tradičním soupeřem, s Novou Bystřicí. Pro některé hráče to byl dokonce poslední zápas v dorosteneckém dresu před vlastními diváky. V sestavě tentokrát chyběl nemocný Víťa Kubín a zaneprázdněný Dan Smrčina a na ofenzívě domácích to bylo hodně znát.

Po většinu zápasu se hrál vyrovnaný duel. Domácím patřila první dvacetiminutovka zápasu, kdy si také vytvořili několik brankových příležitostí. Především po akci Tomáše Slámy z pravé strany už tribuna jásala, ale míč nějakým způsobem proběhl podél čáry mimo branku hostů. Gól nepadl ani z jiných šancí domácích a hosté ke konci poločasu zápas vyrovnali a samém závěru půle byli už aktivnější.

Druhý poločas se odehrál za trvalé mírné převahy hostů. Domácí se prosazovali především bojovností a obětavostí. Hosté byli mírně fotbalovější, ale do větších šancí je domácí obrana nepouštěla. Byl to spíš urputný boj ve středu pole, než nějaký pohledný fotbal. Už se zdálo, že zápas dospěje k celkem pro oba přijatelné remíze a tudíž k penaltám, když domácí faulovali cca 25m od domácí branky a hosté zahrávali cca 88.min trestňák. Hráč hostů napálil míč do břevna, od něhož se míč odrazil do země a pod nohy Mašiho a než stihla domácí obrana zareagovat, sám střelec míč dorazil do sítě 0:1.

Na domácích byla vidět velká snaha zápas zvládnout a rozloučit se s domácími fanoušky výhrou. Mimo dvou hráčů ze základní sestavy jim ale tentokrát chyběla i trocha štěstí. Sepekáři opět neskórovali (na jaře v šestém zápase z deseti) a právě toto je jejich současná největší slabina = ofenzíva.

Dorost – Nová Bystřice 0:1 (0:0)

Sestava: Ondra Mašek – Adam Hlavín, Ondra Bolek, Lukáš Filipín, Roman Hyška – Matěj Kotrba, Tomáš Sláma, Víťa Čunát – Martin Havlíček, Kamil Koutník, Jirka Matěja, střídal: Lukáš Cihlář, trenéři: Pavel Brčák a Michal Koutník

Hráč zápasu: Ondra Bolek