Tohle se nepovedlo

V sobotu 2.9. přivítali naši béčkaři na svém hřišti Borovany. Borovany nepatří k oblíbeným soupeřům, při povedeném jaru to byl jeden ze dvou soupeřů, kteří dokázali náš B tým porazit. Navíc toto utkání bylo pravděpodobně poslední pro stěžejního hráče B týmu posledních dvou sezón Ondru Vlka, který se rozhodl využít nabídky právě z ambiciózních Borovan a přestoupit k nim.

První poločas zápasu byl vyrovnaný a nehrál se pohledný fotbal. Sepekáři dobře eliminovali klíčového hráče soupeře Kukrála, který se v prvním poločase nedostal do hry. Bohužel ze hry se vyřadila i naše záloha a hrála se spíše překopávaná. Za celý poločas měla obě mužstva po jedné velké šanci, nejprve Filipín po skrumáži ve vápně domácích zachraňoval z brankové čáry a poté domácí Havlíček na druhé straně hlavičkoval z dobré pozice vedle. Klíčový okamžik celého zápasu přišel ve 44. minutě. To si domácí až příliš věřili ve vlastním vápně, kdy jeden ze stoperů hlídal dva hráče hostí, ti za pomoci lehkého faulu souboj s ním vyhráli a dopravili míč do sítě – Buriánek 0:1.

Do druhé půle chtěli domácí vstoupit aktivněji a soupeře zatlačit, ale to byla pouze voda na mlýn pro hosty. Ti chytře couvli na svoji polovinu, nechali naše hráče tvořit hru a čekali na brejky. Tvorba hry našim absolutně nešla a místy působili zcela bezradně až odevzdaně. Jedinou šanci vlastně za celý druhý poločas měl Dědič, ale ani on nedokázal brankáře překonat. Borovany mistrně využily hned dva brejky, kdy nejprve v 60. minutě Barták a v 70. minutě Pekárek proměnili svoje úniky a rozhodli o osudu zápasu – 0:3. V 90. minutě ještě dal poslední hřebíček do rakve domácích Zeman – 0:4. Pro domácí je to těžká rána do vazu. Ani Borovany totiž hlavně v první půli nepředvedly v Sepekově nic světoborného, pouze využily nedorazů ve hře domácích. Loučící se Vlk měl jen několik náznaků příležitostí, zápas alespoň dohrál s kapitánskou páskou. Loučení na hřišti se tedy příliš nepodařilo, snad někdy bude lepší příležitost, nejspíše u lahodného pěnivého moku. Každopádně již bývalí spoluhráči Vlčákovi děkují za to, že s ním mohli v posledních letech nastupovat a snad se najde nějaký nástupce, který dokáže střílet důležité branky s pravidelností, se kterou to dokázal on. Vlčákovi přejeme hodně úspěchů a třeba se ještě sejdeme v tom nejhezčím dresu. Šanci na reparát mají naši hráči už příští pouťovou neděli, kdy vyjíždí do Kovářova, kde od pěti hodin sehrají další důležitý zápas. Bohužel se začínají objevovat a hlavně projevovat absence důležitých hráčů, ale o to víc se musí kousnout zbytek mužstva a o výsledek se porvat!! Zachovejte přízeň.

Sepekov B – Borovany 0:4 (0:1)